Trhači v posledním vzájemném utkání zdolali Most za dva body

Kateřina Kundertová | 27.02.2017 | |

K a d a ň - Trhači v předehrávce pátého kola skupiny o udržení v rámci WSM ligy vyzvali na vlastním ledě Most. Už před zápasem bylo jasné, že první liga bude v Kadani pokračovat i v příští sezóně, přesto duel došel až do prodloužení za stavu 3:3. Po ubránění zbytku oslabení vstřelil rozhodující branku Roman Chlouba.

0.kolo, pondělí 27.2.2017
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  4:3p  (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Kohout (Trefný, D. Novák), 32. R. Černý (Chlouba, Wágner), 41. Hejcman (Kůs, Chlouba), 62. Chlouba – 1. Smolka (Havlíček, Rod), 36. Kubinčák (Divíšek, Havlíček), 53. Smolka (Havlíček, Rod). Rozhodčí: Zubzanda – Coubal, Toman. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 100. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – D. Novák Trefný, Šafář, J. Tomeček, Tejnor, R. Černý, Popela, D. Šimek – Krejčiřík, Hejcman, Kůs – Kohout, M. Zadražil, Osmík – Raška, Chlouba, Wágner – Chrpa, Rindoš, L. Vrána.
SK HC Baník Most: Mouček – Hora, Šefl, K. Černý, A. Rulík, Strejček, Šesták – Rod, Havlíček, Smolka – Kubinčák, Divíšek, Řehoř – R. Veselý, J. Šimeček, Stříbrný – T. Doležal, Babincev, Komínek.

Ačkoli Most do utkání vstupoval z pozice odepsaného týmu, jehož prvoligová příslušnost je u konce, již po necelé půlminutě otevřel skóre. Pavel Smolka se na modré opřel do puku a Lukeš na jeho ránu nestačil zareagovat. Šanci na vyrovnání měl v 5. minutě Wágner, jenž pláchl na pravém křídle, ovšem střelou mezi betony Moučka nenachytal. Po slabší pasáži hry pálil po Trefného výzvě Tomeček, mostecký brankář bravurně zasáhl. Neujal se ani Chloubův výpad v závěru třetiny, domácí forvard ztratil ve finální fázi puk.

na začátku druhé periody se Trhačům podařilo srovnat krok. Trefný vyslal do úniku Martina Kohouta, jehož rána zapadla přesně k tyči. Aktivní Kohout si vytvořil další velkou šanci ve 29. minutě, ale tentokrát pálil pouze slepými náboji. Na druhé straně zkusil Lukešovu pozornost Šimeček, domácí gólman byl připraven. Poté Trhači svého soupeře zamkli a výsledkem byl druhý gól. Hejcman ještě nechal vyniknout Moučka, ale za další minutu ho pokořil ranou od modré Robert Černý. Srovnat mohl Havlíček, jeho střelu Lukeš zlikvidoval. Mostecké to ale neodradilo, po Divíškově nahrávce se ke kotouči probojoval Vojtěch Kubinčák a překonal ležícího gólmana.

V závěru druhé části šli hosté na dvě minuty do třech, což na začátku třetího dějství černožlutí potrestali. Kůs vyzval přihrávkou před branku ke skórování Darka Hejcmana, jenž se nemýlil - 3:2. Ve 48. minutě pohrdl jasnou šancí na vyrovnání Babincev, který selhal před prázdnou brankou Trhačů. Poté zahrozil Kubinčák, jehož teč Lukeš vyrazil. Následně to znovu zkoušel Babincev, jenž svým pohotovým výpadem zpoza branky Lukeše nepřekvapil. V 53. minutě už ale hosté za svou zvýšenou aktivitu slízli smetanu. V prostoru mezi kruhy se s pukem zjevil Pavel Smolka a zamířil přesně.

Zápas tak dospěl až do prodloužení, které rozčísl po 73 sekundách Roman Chlouba. Zarostlý útočník projel kolem levého mantinelu až před branku, kde nekompromisně zavěsil pod víko.

Jiří Novotný (KAD)

Kamil Koláček (SK Trhači Kadaň)
Tyto zápasy se hodnotí těžko, protože oběma mančaftům o nic nešlo, jen šlo o to si s chutí zahrát. Minimálně nám ta chuť půl zápasu chyběla. Chtěli jsme to odehrát jako exhibiční utkání, což ještě není, soutěž pokračuje, i když už o nic nejde. Kluci by si měli uvědomit, že hrají hlavně o svojí budoucnost. Vyhráli jsme, góly jsme dali, což je pozitivní. Střel jsme měli také dost, ale hra dozadu a hra vzadu byla žalostná.

Aleš Totter (HC Most)
Byl to vyrovnaný zápas, mohli jsme rozhodnout v přesilové hře pět na čtyři a čtyři na tři na konci zápasu a v prodloužení jsme nerozhodli. Tempo odpovídalo tomu, že se dohrává sezona a že už o nic nejde.