Trhači vezou z Havířova tři body, přičemž ani jednou neinkasovali

Tereza Doksanská | 18.02.2017 | |

Trhači vezou z Havířova tři body, přičemž ani jednou neinkasovali

Havířov/Kadaň - Do play out vstoupila Kadaň výhrou nad Havířovem 3:0. V každé třetině vsítili Trhači jednu branku, konkrétně se trefili Matěj Zadražil, Darek Hejcman a kapitán Jakub Trefný.

 
0.kolo, sobota 18.2.2017
AZ RESIDOMO Havířov - SK Trhači Kadaň  0:3  (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. M. Zadražil (Raška), 34. Hejcman (Chlouba, Kůs), 45. Trefný (Kůs, Chlouba). Rozhodčí: Kašík – Reich, Lukš. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 973. Střely na branku: 28:20. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3.
AZ RESIDOMO Havířov: Šafránek (Matoušek) – Holomek, Chroboček, Krisl, Bahounek, Dudek, L. Doudera, Mrowiec – Kalus, Hlinka, Kanko – L. Bednář, Maruna, Dvořáček – Gřeš, Haas, Pořízek.
SK Trhači Kadaň: Strmeň (Danylec) – Trefný, R. Černý, Šafář, Tejnor, D. Šimek, J. Tomeček, Weinhold – Kůs, Hejcman, Raška – L. Vrána, Osmík, Kohout – Slavíček, Chlouba, Chrpa – Ringler, M. Zadražil.

Komentář k zápasu

Zápas měl od počátku až neskutečně rychlé tempo a spád. Havířovští byli aktivnější a vytvořili si řadu šancí. Dudek však ve 4. minutě trefil zblízka Strmeně do ramene, Marunu vychytal v 5. minutě Kadaňský brankář lapačkou. Další velký nápor si domácí připravili na přelomu 9. a 10. minuty. Nejprve však nemířili přesně a pak předvedl na brankové čáře ležící Strmeň fantastický zákrok lapačkou proti Kankovi. Hosté se nemohli dostat k ohrožení domácí branky ani v následné přesilovce. Naopak pak přežili své oslabení a v 16. minutě sami otevřeli skóre. Domácí ztratili puk při rozehrávce, kotouč se dostal do mezikruží k Matěji Zadražilovi a ten ne moc prudkou, zato však přesnou střelou do šibenice překonal Šafránka.

Ve druhé třetině se na obrazu hry nic nezměnilo. Domácí byli opět aktivnější a vytvářeli si více šancí. Tu největší v úvodu druhé periody měl Bahounek, ale jeho dorážka z blízka proskákala těsně kolem tyčky. Hosté zahrozili Chrpou, jenž si najel do volného prostoru mezi beky, ale svým zakončením nakonec netrefil branku. Pak se prokličkoval až před Strmeně Bednář, ale v tísni nakonec nezakončil. Hlinska svou svižnou střelou z mezikruží gólmana také nepřekonal a tak udeřilo na druhé straně. Ve 34. minutě totiž hosté vnikli do útočného pásma, rychle si předali puk a střela Darka Hejcmana proklouzla Šafránkovi mezi betony do sítě – 0:2. Na domácí padl trochu útlum, naopak Trhači mohli v přesilovce ve 38. minutě zvýšit, ale Trefného nahození od modré po teči prosvištělo těsně kolem branky AZetu.

Do třetí třetiny vstupoval AZ se snahou o snížení a tím i zdramatizování zápasu.Jenže Trhači těmto plánům udělali rázně přítrž. Na začátku 45. minuty se totiž v přesilovce trefil od modré přesně k tyči obránce Jakub Trefný a bylo to 0:3. A to ještě v 50. minutě Šafránek lapačkou zneškodnil Chloubovu dělovku. Havířovští ještě zahrozili v poslední desetiminutovce Hlinkou a pak v situacích 2 na 1 Kalusem a Gřešem, ale branka už nepadla žádná a tak vezou Trhači ze Slezska tři důležité záchranářské body. AZ vyšel v utkání střelecky naprázdno, mrzet jej mohou zejména nevyužité šance v prvních dvou třetinách.

Jan Kudělka

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (HC AZ Havířov 2010)
Měli jsme před dnešním zápasem opět problém s poskládáním dnešní sestavy, nato se však rozhodně nechci vymlouvat. Vstup do zápasu se nám podařil, nicméně jsme nebyli schopni vstřelit branku a naopak soupeř nás vyškolil z produktivity. Také ve druhé třetině jsme soupeře přestříleli, ale ani v této části to ke gólu nevedlo. V poslední třetině bylo na některých hráčích vidět problém s nalezením motivace, nad tím se budeme muset my i hráči zamyslet.

Kamil Koláček (SK Trhači Kadaň)
Výhra byla dneska velmi důležitá, když tedka bojujeme s Mostem. Když jsme teďka výhráli tak se nám dýchá o něco lépe. Zápas se nerodil vůbec lehce, hlavně první dvě třetiny byli domácí aktivní a měli nebezpečné akce a brejky. Měli také hodně střel, ale podržel nás Strmeň v brance. Čekali jsme na naše úspěšné šance, a z toho drobna jsme využili všechno co jsme mohli a to rozhodlo zápas.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM