Trhači vybojovali důležité tři body.

Filip De Bolle | 07.01.2017 | |

Trhači vybojovali důležité tři body.

K a d a ň - Trhači vstoupili do zápasu aktivněji a už po třech minutách se radovali z branky zásluhou Martina Kohouta. Hosté sice vyrovnali v přesilové hře, ale ve třetí třetině předvedl ukázkové zakončení samostatného úniku Roman Chlouba. Hosté v závěru nevyužili více než minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru a Trhači tak získávají důležité tři body.

 
39.kolo, sobota 7.1.2017
SK Trhači Kadaň - Stadion Litoměřice  2:1  (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Kohout (Trefný), 47. Chlouba – 16. M. Ondráček (J. Šulc, Jaroslav Kalla). Rozhodčí: Kopeček – Kis, Špringl ml. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:1. Diváci: 354. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
SK Trhači Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – R. Černý, Trefný, J. Tomeček, D. Šimek, R. Havel, L. Chalupa – Hlava, Hejcman, Kůs – Harkabus, Chlouba, Chrpa – Vaněk, L. Vrána, Slavíček – Osmík, O. Beránek, Kohout.
Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – Jebavý, J. Šulc, Š. Havránek, Pavlas, Barák, Piegl, Smetana – Pletka, Nedvídek, R. Pilař – Jaroslav Kalla, Miškář, M. Ondráček – Hanták, Kopta, Loskot – O. Procházka.

Komentář k zápasu

Úvod zápasu mezi Trhači a litoměřickým Stadionem patřil domácímu celku. Chloubovu střelu ještě Pavelka lapil, nicméně na nenápadný pokus Martina Kohouta již nestačil. Na druhé straně se činil Smetana, leč na Strmeně. V utkání poté začaly převládat nepřesnosti a hrálo se hojně ve středu kluziště. Další velkou šanci zaznamenal až v 15. minutě Chlouba, jenž pláchl obráncům, ale Pavelka jeho ránu zneškodnil. Zanedlouho se hosté dočkali vyrovnávací trefy. Šulc našel při přesilovce volného Martin Ondráčka, který se zblízka nemýlil. V závěru třetiny mohl změnit skóre ve prospěch Stadionu Kalla, trefil jen beton pozorného Strmeně.

Na začátku druhé části pálil Hejcman, Pavelka sklapl betony včas. Neujala se ani tečovaná rána Šimka, jež minula tyč Pavelkovy klece. Ve 34. si vypracoval slibnou příležitost aktivní Kalla, jehož dělovka z kruhu skončila na hrudi gólmana Kadaně. Ve zbytku třetiny se oba týmy činily hlavně v defenzivě, vážnějších akcí vidělo 354 diváků pramálo.

Ve stejném trendu se pokračovalo i v úvodních minutách třetí periody, kdy oba soupeři volili vyčkávací taktiku. To protrhl ve 47. minutě Roman Chlouba, jenž se dokázal uvolnit a překonal Pavelku blafákem. V 53. minutě měl na hokejce vyrovnávací branku Barák, jenž z mezikruží přestřelil. Hosté poté hráli více než minutu a půl dlouho přesilovku 5 na 3, nicméně i tuto kritickou situaci Trhači přestáli. V 59. minutě mohl rozhodnout Kůs, ale Pavelka jeho únik výtečně zlikvidoval. Stadionu nepomohlo ani závěrečná hra bez brankáře, Kadaň si tak připsala cenné vítězství.

Jiří Novotný (KAD)

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck ( SK Trhači Kadaň)
Pro nás velice cenné vítězství. Nezačali jsme zcela optimálně, bylo tam takové to psychické napětí a trošku nervozita, která nás poznamenala v první třetině. Nikdo nechce udělat chybu, protože to může být pro nás chyba definitivní. V zápase jsme se dostali do tempa a kluci, postupně všechny lajny se chytly. Poctivě to odpracovali, oddřeli, výtečně zachytal brankář Jan Strmeň, výborná práce s obránci a v oslabení. Všichni kluci to odehráli obětavě a všem patří obrovské díky, je to pro nás obrovsky důležitá výhra.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice)
Byl to vyrovnaný zápas, který ve třetí třetině rozhodla jedna neuhraná situace jeden na jednoho. Bohužel se potýkáme s marodkou, jako v tomhle období všichni. Uhrávali jsme to na pár hráčů, v závěru už nám chyběly síly na nějaký větší tlak, abychom vyvíjeli a otočili zápas. Druhé utkání za sebou jsme prohráli, je na čase, abychom si řekli, že je potřeba něco změnit v naší hře, abychom byli úspěšnější.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM