V domácí premiéře Kadaň podlehla Frýdku-Místku

Filip De Bolle | 10.09.2017 | |

K a d a ň - Černožlutí v předehrávce devátého kola WSM Ligy s Frýdkem-Místkem nezvládli první třetinu, ve které inkasovali hned třikrát. O jediný domácí úspěch se postaral Martin Šťovíček. Když hosté přidali čtvrtou branku ve druhé třetině, zápas vypadal rozhodnut. Ve třetí části však branky Ondřeje Buchtely a Luboše Roba zdramatizovaly duel. Vyrovnat se však domácím hráčům nepodařilo, a hosté si tak odvážejí tři body za těsnou výhru.

9.kolo, neděle 10.9.2017
Sportovní klub Kadaň - HC Frýdek-Místek  3:4  (1:3, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Šťovíček (Rob, Müller), 49. Buchtela (Trefný, Wágner), 55. Rob (Blaha) – 3. Pechanec (O. Kovařčík, Chmielewski), 7. Mikulík (Bartko, Kovář), 12. Christov (Mikulík, Kofroň), 34. Klimša (Chmielewski, Bartko). Rozhodčí: Wagner, Luczków – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 350. Střely na branku: 44:32. Zblokované střely: 2:4. Hity: 16:17. Vhazování: 40:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák – Trefný, Buchtela, Szathmáry, Chalupa, Blaha, Černý – Chrpa, Hejcman, J. Havel – Müller, Rob, Šťovíček – Wágner, Rindoš, Tůma – Ringler, Kohút, Tupý
HC Frýdek-Místek: Strmeň – Kovář, Bartko, Zahradníček, Ovčačík, Haman, Piegl – Chmielewski, Pechanec, O. Kovařčík – Bajtek, Marosz, Franek – Christov, Mikulík, Kofroň – Kalus, Klimša, Kvasnica

Krátce poté, co Trhači nevyužili přesilovou hru, udeřil Frýdek-Místek, za který se prosadil nenápadnou střelou Antonín Pechanec – 0:1. Na druhé straně mohl rychle srovnat Jakub Chrpa, ale z předbrankového prostoru rozezvučel jen tyčku. V sedmé minutě střelu Jana Bartka od modré čáry tečoval Milan Mikulík, jenž poslal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2.

Rychlá odpověď přišla z hole Martina Šťovíčka, jehož přesná střela dolétla až za záda Jana Strmeně – 1:2. Na konci dvanácté minuty se Dvořákem vypíchnutý puk dostal k Vítu Christovovi, jenž neměl s dorážkou problém – 1: 3. V závěru třetiny si Trhači zahráli dvě po sobě jdoucí přesilovky, jenže je nevyužily, a tak se ještě část přesunula do středního dějství.

Hned poté, co se hosté vrátili do pěti, usedl na trestnou lavici domácí Robert Černý. Čtvrtý frýdecko-místecký gól měl na holi Milan Mikulík, jemuž ale radost zkazil Tadeáš Dvořák. Na přelomu duelu Kadaňští opět nevyužili přesilovku a následně byli vyloučeni.

Po potyčce ze 34. minuty měli svěřenci Jiřího Juříka výhodu o jednoho hráče, což zužitkoval David Klimša přesnou střelou k tyči – 1:4. Těsně po inkasované brance pálili v početní výhodě Šimon Szathmáry a Jan Müller, oba však vychytal bývalý kadaňský brankář.

Na začátku poslední periody měli Trhači k duhu další dvě minuty v pěti proti čtyřem, ale ani tentokrát se ji nepodařilo Jana Strmeně prostřelit. Stíhací jízdu začal až ve 49. minutě Ondřej Buchtela, jenž se trefil přesně k tyči a dal domácím hráčům naději – 2:4. Na rozdíl jediné branky snížil zanedlouho Luboš Rob. Centr druhé formace obešel dva obránce a střelou nad vyrážečku zaručil drama – 3:4.

Kadaňští tlačili po vyrovnání, zamkli Frýdek-Místek v pásmu a hosté na následné zakázané uvolnění reagovali oddechovým časem. V průběhu poslední minuty utkání to zkoušeli svěřenci trenérů Kašeho a Koláčka v šesti, ale vyrovnat už nestihli. V samotném závěru mohl definitivně rozhodnout Milan Mikulík, který ale nedoklepl puk do prázdné branky.