Vítězné tažení Kadaně uťali prostějovští Jestřábi

Jiří Novotný (KAD) | 29.01.2020 | |

P r o s t ě j o v / K a d a ň - V minulých kolech se černožlutým dařilo pilně sbírat body do tabulky jenže nic netrvá věcně a platí to i pro jejich úspěšnou sérii, díky níž odskočili Sokolovu a dotáhli se na ústecký Slovan. Stopku jim vystavili prostějovští Jestřábi, kteří v 17. kole skupiny o předkolo play-off Trhače vyprovodili šesti brankami, čestný zásah Kadaně zaznamenal v polovině zápasu Jan Müller.

47.kolo, středa 29.1.2020
LHK Jestřábi Prostějov - Sportovní klub Kadaň  6:1  ( 0:0, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 27. Divíšek (Krejčík, Nouza), 33. Nouza (Mrázek, Divíšek), 38. Račuk (Hrníčko), 48. Březák (Račuk), 50. Chlán (Hrníčko, Divíšek), 60. Hrníčko – 29. JMüller. Rozhodčí: Dědek, Kostourek - Hanzlík, Kráľ Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 514. Střely na branku: 46:23. Zblokované střely: 13:5. Vhazování: 37:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Huf – Březák, Muška, Mrázek, Hrádek, Krejčí, Husa, Pěnčík – Pochobradský, Chlán, T. Jandus – Hrníčko, Račuk, Žálčík – Krejčík, Divíšek, Nouza – Machač, Meidl, M. Novák
Sportovní klub Kadaň: Štěpánek – Trefný, Eliáš, Zeman, Procházka, Foltýn, Klodner – Wágner, Kůs, Müller – M. Zabloudil, Prymula, Wojnar – Homer, Rindoš, Koblížek – Dubský, Čech.

Utkání začalo lépe pro Kadaň. Ta se dostávala zprvu do více šancí. Jednu obrovskou spálil hned v úvodu zápasu Wojnar, když on ani dorážející hráči neuspěl. Prostějov se do hry dostával až postupně. První zajímavější šanci měl Meidl, ale u pravé tyče se neprosadil. V 6. minutě si pak domácí vytvořili nemalý tlak. Střílel Nouza, Krejčík mohl zamést do odkryté brány, ale nepovedlo se. Při následné početní výhodě Prostějova to kolem brány Kadaně sice blýskalo, ale nezahřmělo. Prostějov střílel o sto šest, ale tutovku si nevytvořil. To naopak neplatilo na druhé straně, 9. minuta totiž přinesla obtočení okolo brány od Dubského a následně se málem ze sraženého puku stala gólová střela Mullera. Do té doby relativně klidný zápas se pak na chvíli proměnil v boxerský souboj: do sebe se pustili Mrázek s Mullerem a Wágner s Hrádkem. Prostějov z toho získal další přesilovku, ale moc se mu nepovedla. Už ve vyrovnaném počtu hráčů se k puku dostal opět Meidl, ale z první neproměnil. Prostějov poté byl častěji na puku, nicméně větší šance měli hosté. Zejména v patnácté minutě měl Huf namále, ale nakonec si připsal proti střílejícímu Procházkovi skvělý zákrok hokejkou. A když ani Žalčík na druhé straně neuspěl, šlo se do šaten za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina byla od začátku spíše opatrná. Ve 24. minutě přišla první zajímavá šance. Machač zakončil dobré střídání čtvrtého útoku střelou bekhendem. Brzy už se ale Jestřábi radovali. Krejčík našel pěknou nahrávkou u tyče číhajícího Tomáše Divíška, který zakončoval do zpola odkryté brány - 1:0. Vedení však Prostějovu nevydrželo ani dvě minuty. Na zteč vyrazil Jan Muller, který sólo za obranu proměnil ve vyrovnávací gól - 1:1. Ve 31. minutě mohl Prostějov potrestat vyjetí Štěpánka daleko z brány, ale nic z toho nebylo. To se nedá říct o přesilovkové střele Tomáše Nouzy, který se ránou trefil k tyči - 2:1. Prostějov opět vedl. Ve 34. minutě mohli hosté vyrovnat, jeden z nich ale trefil tyč. Následně Divíšek spálil velkou šanci. Nebyly však vidět jen brankové příležitosti, ale také řada menších šarvátek a rozmíšek. Kadaň navíc nadále kladka houževnatý odpor. Ten nalomil Marek Račuk, který po střele od modré zvýšil na - 3:1.

Na zajímavější moment se muselo ve třetí třetině čekat až do 45. minuty. Tehdy Zabloudil poslal prudkou ránu, ovšem nad bránu. Následně ale divákům zatrnulo: Hrníčko sestřelil pukem Žalčíka. V čase 45:32 se strhla na ledě mela. A dlouho hra stála, rozhodčí se radili. Výsledkem byl trest pro Krejčíka, ale hlavně vyloučení do konce utkání pro Foltýna. To rozhodlo. Prostějovu se naskytla pětiminutová přesilovka, kterou nejprve dokázal zužitkovat bombou od modré Jakub Březák - 4:1 a minutu a půl nato přidal další branku Petr Chlán - 5:1, který dokázal využít tlak svého týmu. A přicházely další šance: Matěj Novák poslal puk do tyče, Machač zase z přečíslení do lapačky brankáře. Pak se ale připomněla Kadaň. Wágner opakovaně zahrozil a Huf se musel po čase pořádně ohánět. Zejména se zaskvěl dvě minuty před koncem proti Dubskému. Naopak Štěpánek se stal smutným hrdinou Kadaně. Solidně chytající Štěpánek si totiž ještě stihl srazit v samém závěru puk do vlastní brány po ráně Hrníčka - 6:1.