Z Havířova se vracíme s porážkou

Jindřich Poledna | 03.10.2015 | |

Po heroickém výkonu proti Dukle narazil Sportovní klub v Havířově. Zápas se ještě po druhé třetině vyvíjel dobře, do šaten se šlo za stavu 1:1, za Kadaň vyrovnával Darek Hejcman. Jenže domácí se v poslední třetině dostali šťastně do vedení a brankou v přesilové hře potvrdili zisk všech bodů necelé dvě minuty před koncem.

10.kolo, sobota 3.10.2015
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  3:1  (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Káňa (Tomi, Korím), 52. Káňa (Tomi, Štumpf), 59. Štumpf (Káňa) – 30. Hejcman (Kverka, Černý). Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Hanzlík. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1664. Střely na branku: 43:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
AZ Heimstaden Havířov: Vošvrda (Matoušek) – Ostrčil, Mazanec, Štencel, Korím, Bahounek, Krisl, Lenďák – Kalus, Staněk, Maruna – Tomi, Káňa, Štumpf – Bárta, Pechanec, Sztefek – Kotala, Rimmel, Matějek – Bednář
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Dvořák) – Charousek, Szathmáry, Trefný, Černý, Rohan, Drobný – Veselý, Kůs, Kverka – Hlava, Hejcman, Chrpa – Müller, Štovíček, Vrána – Vaněk, Doležal

Úvod samotného utkání patřil domácím hráčům, kteří si dobrým pohybem vypracovali několik šancí, ale všechny ztroskotaly na Strmeňovi, jenž hájil branku Kadaně. První branku jsme tedy viděli až ve 12. minutě, kdy Strmeň vyrazil Tomiho nahození, puk se po několika odrazech dostal k Janu Káňovi a ten kus černé gumy zametl do odkryté branky.

O minutu později se do gólové šance dostal opět domácí hráč, kterým byl Bárta, ale trefil jen dobře postaveného Strmeně. Další dvě velké šance AZetu přišly v 16. minutě, ale Kalus ani Rimmel si na Strmeně nepřišli. V závěru třetiny měli gólovku hosté, jmenovitě Kverka, ale výborně zasáhl Vošvrda. Po první části tedy vedli domácí 1:0.

Také druhá třetina přinesla řadu šancí, ve 25. minutě hledal Sztefek před brankou Krisla, ale ten v tísni nedokázal zakončit. O dvě minuty později málem udeřilo na druhé straně, kde Veselý v dobré pozici trefil jen hráče před sebou. Hosté se nakonec vyrovnání dočkali, když při signalizovaném vyloučení a výhodě Kadaně zůstal před Vošvrdou úplně volný Darek Hejcman, jenž Vošvrdu na dvakrát překonal.

Druhá polovina prostřední části přinesla malou šarvátku, do které se dostali domácí Káňa a Kadaňský Charousek, oba obdrželi dvouminutové tresty. Poté přišly brankové příležitosti na obou stranách, nejprve pálil z pravého kruhu Hlava, ale trefil jen připravenou Vošvrdovu lapačku, šance AZetu přišla v přesilovce, kdy dobrou kombinaci zakončoval Káňa, ale Strmeň se rychle přesunul a šanci zhatil. Proto po dvou třetinách svítil na tabuli stav 1:1.

Ve třetí třetině jsme viděli tuhý boj, oba týmy se snažily neudělat chybu. Havířov byl aktivnější směrem dopředu a dokázal si vytvořit ve 44. minutě dobré šance, ale ani jeden z hráčů dorážejících před Strmeněm neuspěl.

Havířov se nakonec kýžené branky dočkal na začátku 52. minuty, když se po šťastném odrazu dostal k puku Jan Káňa a podruhé překonal Strmeně v brance Kadaně. O tři minuty později mohl vyrovnat Šťovíček, ale ve vyložené šanci těsně minul levou tyč Vošvrdovy branky.

AZet definitivně rozhodl o svém vítězství dvě minuty před koncem, když využil zásluhou Daniela Štumpfa přesilovku. Velký podíl na tomto vítězství měl Jan Káňa, který dva góly dal a na jeden nahrál. V dobrém světle se předvedla i posila v brankovišti Tomáš Vošvrda.

Petr Miklas

Martin Janeček (AZ Havířov): V první třetině jsme byli šikovnější, důraznější a mohli jsme odskočit i do většího náskoku. V prostřední části jsme začali dělat chyby, soupeř se dostal do tlaku a chvílemi i dominoval. Ve třetí třetině jsme poté hráli trpělivě, poctivě dozadu a to nám přineslo zasloužené tři body.

Robert Kaše (Kadaň): Přijeli jsme v obtížné situaci, trápí nás marodka a chybělo nám celkem šest hráčů. Přijeli jsme s maximálním dostupným počtem hráčů, včetně juniorů. Na začátku utkání to bylo znát, ale je škoda, že jsme neproměnili některý ze samostatných úniků. Ve druhé třetině byl náš výkon výrazně lepší, byli jsme v této části hry určitě lepším týmem, ale dali jsme jen jeden gól. Ve třetí třetině to bylo o čekání na rozhodující gól, což se podařilo Havířovu.