Z Krkonoš bez bodu

Patrik Huber | 05.11.2008 | |

Z Krkonoš bez bodu

Po ostudné domácí porážce A-tým SK Kadaň věřil v zisk nějakého bodu na ledě HC Vrchlabí. Trenéři udělali drobné změny v sestavě. Po vyrovnané první třetině, kdy se hodně ukazovali BALÁZS se Šípem to vypadalo nadějně. Jenže zdání klame, ve druhé části domácí odskočili o dvě branky, na to už kadaňští zareagovat nedokázali. ŠÍP ještě stačil snížit, vrchlabští však bez problému hlídali náskok. V poslední minutě KLOZ kosmeticky upravil skóre na konečných 5:3.

 
20.kolo, středa 5.11.2008
Vrchlabí - SK Trhači Kadaň  5:3  (1:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 9.Eiselt (Beck), 21.Eiselt (Nouza, Chatrnúch), 25.Kříž (Vála), 36.Beck (Koma, Vála), 49.Eiselt (Nouza, Beck) - 16.Balász (Šír, Boguský), 32.Šíp (Valský), 60.Kloz (Zika, Drefler) .
Rozhodčí: Hrubý - Špringl, Padevět.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: -.
Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:0,1:0,1:1,3:1,3:2,5:2,5:3.
Vrchlabí: Štůrala, (Ševčík) - Koma, Bendík, Chatrnúch, Chaloupka, Vála (C), Galvas, Wagenhoffer, Matějíček - Nouza, Eiselt, Beck - Fiedler, Rusnák, Gengel - Konečný, Kříž, Látal - Krupka, Divíšek, Andres.
SK Trhači Kadaň: Hanuljak (Štěrba) - Szakál, Boguský, Pospíšil, Mašek, Kolarz, Kloz, Spitzer, Zmeškal - Valský, Šíp, Balász - Kadlec, Ton, Kajer (C) - Freiberg, Derfler, Chyba - Pražák, Kůs, Zíka.

Komentář k zápasu

V začátku utkání se projevovala větší chuť Vrchlabských do hry, těm se podařilo dostat hosty ze hry a pod mírný tlak, který byl ještě umocněn přesilovou hrou, když se nedovoleným zákrokem provinil hostující Mašek. Avšak početní výhodu domácí hokejisté dobře nesehráli a mohou být rádi, že hned v začátku nemuseli dotahovat jednobrankové manko, neboť Kadaň se ve hře ve čtyřech dostala do velké šance. Valský mířil sám na Štůralu, poté, co na modré čáře chyboval kapitán Vála, jenž ztratil puk, ale mohl si oddychnout, neboť vrchlabský brankář přečetl úmysl hostující útočníka a střelu mezi betony pokryl. Tlak domácích byl tak náhle utlumen.

Kadaňští přijeli do Krkonoš s tím, že nemají co ztratit. I nadále se na hřišti druhého celku tabulky nebojácně vrhali do útoků, kterými mnohdy domácím velice zatápěli. Hosté měli na hokejce již druhou brankovou příležitost, když si Spitzer z pravé strany udělal místo kolem sebe a najel si před Štůralu, kterého sice blafákem obalamutil, ovšem následně se trefit do opuštěné svatyně domácích, to bylo nad síly hostujícího hokejisty. Elektromontéři tak mohli mluvit o štěstí.

Po šancích hostujícího mužstva se osmělili i domácí, kteří z první možnosti, co se jim naskytla, skórovali. Svoje tří brankové představení načal VÁCLAV EISELT, ten překonal Hanuljaka z pozice mezi kruhy - 1:0. Družina hostujícího trenéra Milana Černého však vyrukovala s poměrně rychlou odpovědí. Vyrovnávací trefu měl na svědomí David Balász, ten po přihrávce od Šípa pohodlně zasunul do poloodkryté branky, neboť Štůrala se nestihl přesunout - 1:1. Na konci minuty osmnácté mohl přiklonit skóre opět na domácí stranu Gengel, to by ale musel zužitkovat elegantní přihrávku zpoza branky od Látala. Nutno ale říct, že sedmadvacetiletý útočník moc šancí, jak dostat kotouč za záda Hanuljaka neměl, neboť ten se na brankové čáře roztáhl, čímž zneškodnil i další dorážku.

Vrchlabí se prezentuje výbornými začátky třetin a ani teď tomu nebylo jinak. Brankově se prosadil VÁCLAV EISELT, ten si perfektně zpracoval přihrávku od Nouzy a dvěma rychlými kroky se dostal až k Hanuljakovi, který chtěl domácímu hráči vypíchnout puk hokejkou, avšak netrefil se a vrchlabský forward kličkou a následnou střelou mezi betony, kam ještě nestihl hostující brankář vrátit hokejku, posunul s ukazatelem skóre - 2:1. Domácí se ale s jednobrankovým náskokem nespokojili. Nejdůležitějším mužem v další brankové akci domácích byl kapitán Vála, jenž nechal zapomenout na svojí chybu z první třetiny, když obelstil před brankou stojícího beka Kadani a následnou přihrávku na volného PAVLA KŘÍŽE vyšperkoval celou akci, domácí hráč neměl problém do prázdné branky puk dotlačit - 3:1.

Domácí v přílišné snaze přidat čtvrtou branku zapomněli na zadní vrátka, za což přišel také trest. Hosté založili protiútok, na jehož konci stál RADEK ŠÍP, který v souboji se Štůralou uspěl, když poslal domácího brankáře na druhou stranu, než nakonec zakončoval - 3:2. Krkonošští si ale uvědomili, že se musí více koncentrovat a v minutě šestatřicáté již opět vedli o dvě branky. V chumlu hráčů před brankou hostí se nejlépe zorientoval PATRIK BECK, který dodal domácím opět dvoubrankový náskok do zad - 4:2.

Hostům byla na začátku třetí části nabídnuta přesilová hra po faulu Komy, touto možností ale Kadaňští pohrdli. I přesto, že početní výhodu sehráli hosté bídně, jednu šanci v ní měli, ale Šíp po přihrávce Kajera mezi kruhy netrefil puk, neboť těsně před ním poskočil. Hned v vzápětí, po nevyužité přesilovce žlutočerných, mohl přidat ukliďnující tříbrankový náskok Beck, ale ten sám proti Hanuljakovi neuspěl, jeho klička do bekhendu nezamířila ani mezi tři tyče, nýbrž nad. Vzápětí už ale další útočná akce Vrchlabských brankou skončila, tudíž Becka neproměněná šance mrzet příliš nemusela. Byl to právě Beck, jenž započal gólovou akci, když nahrál Nouzovi k pravému mantinelu, odkud domácí hráč našel k brance najíždějícího VÁCLAVA EISELTA, který jen nastavil hokejku, což bylo postačující k tomu, aby puk skončil v brance - 5:2. Touto brankou dovršil benešovský rodák hattrick, kterým se v dnešním utkání zaskvěl.

Po delší odmlce, kdy se hrálo víceméně bez šancí, se dral do šance domácí zkušený bek Chatrnúch. Přetlačil tělem jednoho hostujícího hokejistu, čímž se rázem ocitl před brankářem Kadani, toho sice překonal, ale gólovou radost mu překazila vnější tyč. Vrchlabští již věděli, že výhru jim vezme leda tak zázrak. Možná i proto, že domácí podcenili závěr, se Kadani povedlo kosmeticky poupravit skóre na tabuli. Od modré napřáhl VOJTĚCH KLOZ, Štůrala pouze viděl, jak puk rozvlnil síť - 5:3.

Miroslav Lučan
 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM