Z Olomouce se vracíme bez bodu

Jiří Novotný, Miroslav Fantal | 04.12.2013 | |

Po Mladé Boleslavi čekal kadaňské hokejisty další těžký soupeř - Olomouc. Celek z Hané měl povedený vstup do utkání. Po půlminutě hry napřáhl Selingr a jeho střela skončila za zády Kostúra. Druhý gól Kohouti přidali v 7. minutě, kadaňského gólmana překonal Ondrušek. O minutu později zvýšil Herman na 3:0 a vypadalo to na debakl. Další gól ale padl až v samém závěru zápasu, Rác pečetil střelou do prázdné branky. Kadaň tak prohrála již pátý zápas v řadě, tentokrát 4:0.

29.kolo, středa 4.12.2013
HC Olomouc - Sportovní klub Kadaň  4:0  (3:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Selingr (Kindl, Janáček), 7. Ondrušek (Houdek), 8. Herman (Bartoň, Diviš), 60. Rác. Rozhodčí: Blecha – Lukš, Novák. Vyloučení: 2:8, navíc TS pro OLO. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 892. Střely na branku: 42:17. Průběh utkání: 4:0.
HC Olomouc: Halász (Vošvrda) – Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Bartoň (C), Staněk, Rašner – Pekr, Ostřížek, Řípa – Kucharczyk, Kindl, Selingr – Rác, Knotek, Vodný – Diviš, Herman, Lehečka.
Sportovní klub Kadaň: Kostúr (8. Strmeň) – Mazanec, Opalek, Prošek, Stehlík, Dobrovolný, Szakal (C), Kopáč – Mainer, Charousek, Ton – Jíra, Lehnert, Gajovský – Hanták, Chrpa, Crhák – Novák J., Novák L., Hammerbauer.

Skvělým vstupem do zápasu se prezentovalo domácí mužstvo, které se už po půl minutě hry ujalo vedení. Skóre otevřel ránou z mezikruží Pavel Selingr, který dal zápasu jasný směr. V sedmé minutě dostal domácí tým výhodu dvojnásobné početní výhody, kterou po třinácti vteřinách využil střelou od modré Jiří Ondrušek. Střela domácího obránce překvapila Kostúra, který na kotouč sice dobře viděl, přesto skončil za jeho zády.

Neuplynuly ani dvě minuty a Kohouti potřetí zvedali ruce nad hlavu. Jakub Bartoň si od mantinelu vyjel mezi kruhy, odkud se postaral o tříbrankové vedení Mory. Trenér hostů reagoval na nepříznivý stav oddechovým časem a střídáním brankáře. Mezi tři tyče se tak postavil náhradník Strmeň, kterému olomoučtí hokejisté příliš času na rozkoukání nedali. V šanci se objevil Staněk, jehož projektil novice na ledě potrápil.

V osmnácté minutě se mezi dvěma obránci prodral do parádní pozice Kindl, který byl ale před samotným zakončením nedovoleně zastaven. Nařízené trestné střílení sám poškozený hráč následně neproměnil. Nic to však nezměnilo na jednoznačném vedení Kohoutů.

Na začátku druhé části mohl tým trenéra Fialy přidat čtvrtou branku, Ostřížek přesným pasem našel před brankovištěm Řípu, proti připravenému brankáři Kadani si ale nevěděl rady. Hosté se do vyložených příležitostí příliš nedostávali, za zmínku tak stojí snad jen šance Opalka, který ve skrumáži před klecí soupeře puk za záda Halásze nepropasíroval. Hanáci měli poté několik možností, kdy se dostali s kotoučem do útočné třetiny, zajímavých akcí ale bylo tentokrát poskrovnu.

Na začátku třetího dějství měl na hokejce snížení hostující Gajovský, který nabral rychlost a přes defenzivu soupeře se dostal až do zakončení. Proti střele nad branku Kohoutů ale nemusel ani Halász zasahovat. Za domácí se posléze dostal do šance Ostřížek, který se s kotoučem vymotal zpoza hostující klece, Strmeň byl však včas na svém místě.

O chvíli později mohl navýšit vedení svého mužstva Kindl, který zůstal nehlídaný před brankou soupeře, blafák se mu ale nepodařilo zakončit přesně. Když poté ve čtyřiapadesáté minutě zlikvidoval gólman Severočechů i nebezpečnou ránu Diviše, vypadalo to, že se už skóre měnit nebude. Hosté ale necelé dvě minuty před závěrem zkusili hru bez gólmana, během které počtvrté inkasovali, tentokrát z hole Romana Ráce.

Hanáci tak na svém ledě potvrdili pondělní vítězství ze Šumperka, kde stejně jako v souboji proti Kadani neinkasovali. Brankář Halász si připsal již čtvrtou nulu v probíhající sezóně.

Miroslav Fantal

Petr Fiala (HC Olomouc): S úvodem jsme byli maximálně spokojení, protože nám poslední dobou nevycházely. Ve druhé třetině jsme málo stříleli, do její patnácté minuty jsme měli pět střel na branku, už tam nebyl takový hlad dávat branky. Třetí třetina se už jen dohrávala, chyběla agresivita. Nechci říkat, že jsme si to pohlídali, hráče jsme stále nabádali, aby byli více iniciativní, ale nebylo to ono. První třetina byla produktivní a dobrá, ve druhé části jsme se dobře pohybovali, ale chyběla střelba. Poté už se to dohrávalo.

Karel Soudek (SK Kadaň): Celý zápas rozhodla první třetina. Přistoupili jsme k zápasu bázlivě, navíc měli domácí přesilové hry, které využili, vedli 3:0 a bylo po utkání. Poté jsme se snažili, ale bylo to málo. Navíc se potýkáme se špatnou koncovkou. Za poslední čtyři zápasy jsme dali dvě branky, s tím se moc vyhrávat nedá.