Z Poruby Trhači vezou vysokou porážku

Sabina Nováková | 20.10.2018 | |

Z Poruby Trhači vezou vysokou porážku

K A D A Ň – V šestnáctém kole se Trhači utkali s Porubou. Až do poslední dvacetiminutovky střílel branky pouze soupeř. Po šestém inkasovaném gólu se ve třetí dvacetiminutovce dvakrát prosadil Martin Šťovíček a mírně snížil náskok Porubských. Během večera diváci měli možnost zhlédnout dvě nařízená trestná střílení, přičemž jedno z nich domácí tým proměnil a druhé Romanu Chloubovi nevyšlo.

 
16.kolo, sobota 20.10.2018
HC RT TORAX Poruba 2011 - Sportovní klub Kadaň  8:2  (3:0, 1:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 8. Káňa (TS), 9. Káňa, 13. Zdeněk (Káňa, Ollender), 26. Zdeněk (Káňa), 44. Baláž (Toman, Fojtík), 44. Káňa (Hudeček), 48. Kanko (Ollender, Urbanec), 58. Ollender (Jáchym, Kanko) – 49. Šťovíček (Chlouba), 58. Šťovíček (Popela, Šulek). Rozhodčí: Šutara, Obadal – Rožánek, Poruba. Vyloučení: 7:4. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 258. Střely na branku: 39:30. Zblokované střely: 16:15. Vhazování: 41:27. Průběh utkání: 7:0, 7:2, 8:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Dundáček, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Adam, Čypas – Vymazal, Hudeček, Illéš – Káňa, Zdeněk, Ollender – Jankovský, Jáchym, Kanko – Fojtík, Baláž, Toman – Häring.
Sportovní klub Kadaň: Kuchař (26. Hamalčík) – Trefný, Novák, Holý, Blaha, Popela, Grebeňuk – Klíma, Kůs, Wágner – Maršoun, Šťovíček, Chlouba – Rezek, Rindoš, Šulek – Svoboda, Tupý, Homer.

Komentář k zápasu

Již v prvních vteřinách se domácí do Kadaňských zakousli a v žádném případě nehodlali povolit. První větší skrumáž v brankovišti Kuchaře se zrodila už ve třetí minutě. Po ráně Václava Jankovského se k velice nepříjemným dorážkám dostali Jáchym s Kankem. Ani jeden z nich ale neuspěl, a tak byl v této době stav ještě bezgólový. Do jedné z ojedinělých šancí hostů se v páté minutě probil Jaroslav Kůs. Daniel Dolejš si však s jeho pokusem z levého kruhu bez problémů poradil a puk svou vyrážečkou odrazil do rohu kluziště. Následovalo vyloučení Jana Hudečka a první kadaňská přesilovka, kterou Ostravané v poklidu ubránili. V osmé minutě se však mohli pokusit o nápravu při dalším domácím vyloučení. Tentokrát šel za podrážení pykat Luboš Adam. Hned zkraje Trhači propadli na modré čáře a dopředu vyrazil Jan Káňa. Jeden z vracejících se obránců porubského útočníka fauloval a verdikt sudích byl nekompromisní – trestné střílení. Toho se sám faulovaný také ujal a nekompromisně zavěsil – 1:0.

O chvíli později Kadaň na modré propadla znovu. A opět to byl Jan Káňa, který šanci využil. Tentokrát už dokázal ujet všem a nikým neatakován Kuchaře z mezikruží propálil – 2:0. Ve třinácté minutě se po přihrávkách Ollendera a Káni zmocnil puku v útočném pásmu Jiří Zdeněk, najel si podél mantinelu na pravý kruh a trefil se ke vzdálenější tyči, čímž zvýšil náskok Porubských na 3:0. Od tohoto okamžiku se úvodní část už jenom dohrávala. Po úvodní siréně tak oba týmy zamířily do kabin.

Druhá dvacetiminutovka pokračovala v duchu té úvodní. A aktivně hrající domácí hráči se záhy dočkali čtvrtého gólu v kadaňské síti. V pětadvacáté minutě si po Káňově přihrávce do pásma najel Jiří Zdeněk a z téměř nulového úhlu napálil puk mezi tyč a Kuchařovo rameno – 4:0. Tento sled událostí už strážce severočeské klece neustál a odjel střídat. Na jeho místo nastoupil Petr Hamalčík. Další pokus si Poruba připsala ve dvaatřicáté minutě při hře čtyři na čtyři. Dělovka Ctirada Ovčačíka však mířila pouze do Hamalčíkovy hrudi. Poslední šanci na korigování nepříznivého výsledku měli hosté v minutě osmatřicáté. Za katr totiž za nedovolené bránění putoval Ctirad Ovčačík. Ani s touto početní výhodou si ale kadaňští hráči neporadili, a tak se šlo po dvou odehraných periodách do šaten za stavu 4:0 pro domácí RT TORAX.

Úvod třetí části se nesl ve velmi poklidném tempu. Ve čtyřiačtyřicáté minutě zaváhal jeden z kadaňských obránců, čehož ihned využil Jozef Baláž a navýšil stav duelu na 5:0. O chvíli později se náskok domácích zvýšil už na šest branek. Jan Hudeček vypálil z pravého kruhu a Hamalčík puk vyrazil pouze nad sebe. A navíc ještě do míst, v nichž bezchybně operoval Jan Káňa. Ten neváhal a napálil puk ze vzduchu do prázdné Hamalčíkovy branky, čímž si navíc připsal i hattrick –6:0. O čtyři minuty později zaúřadoval i Petr Kanko. Tomu přihrál puk před odkrytou kadaňskou branku Samuel Ollender a vedení 7:0 bylo na světě.

Následně se Kadani podařilo to, co se dnes podařilo i domácím. Na trestnou lavici zamířil Lukáš Klíma a hosté se v oslabení prosadili. Roman Chlouba nahrál Martinu Šťovíčkovi a ten střelou zpoza hráče snížil na 1:7. V minutě jednapadesáté mohli Trhači přidat další zásah. Unikající Roman Chlouba byl faulován Domantasem Cypasem a sudí odpískal samostatný nájezd. Roman Chlouba se rozjel, avšak na Daniela Dolejše si nepřišel. Stav utkání se tak posunul až v osmapadesáté minutě, a to hned dvakrát. Nejdříve se po přihrávkách Šulka a Popely trefil střelou od modré čáry Martin Šťovíček a stáhl náskok domácích na 2:7, na druhé straně pak slavil úspěch i Samuel Ollender, kterému před odkrytou klec přihrál Tomáš Jáchym – 8:2. Až do konečné sirény se nic zásadního nestalo. Svěřenci Aleše Flašara a Tomáše Sršně si tak připsali důležité vítězství a ukončili čtyřzápasový bodový půst.

David Kubatík
 
 


Generální partneři

© 2013 - 2024   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM