Z Třebíče se vracíme bez bodu

Stanislav Jiskra | 13.10.2018 | |

K A D A Ň - Na programu bylo další kolo Chance ligy, tentokrát s číslem třináct. Trhači zajížděli na led Třebíče a zápas musel být o čtvrthodinu posunut. Důvodem bylo zdržení kadaňského autobusu v dopravní zácpě. Trhači v duelu byli často vyloučení, na což také doplatili. Z Třebíče si černožlutí odvážejí nula bodů.

13.kolo, sobota 13.10.2018
SK Horácká Slavia Třebíč - Sportovní klub Kadaň  4:1  (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Nedvídek (Kusko), 38. Bilčík (Raška), 41. Raška (Nedvídek, Kusko), 60. Nedvídek – 52. Chlouba (Kůs) Rozhodčí: Doležal, Barek – Kotlík, Horažďovský Vyloučení: 7:10, navíc Čejka (Třebíč) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 976. Střely na branku: 36:23. Zblokované střely: 8:9. Vhazování: 26:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Furch, Bilčík, Mikyska, Brož, Nedbal, V. Čejka, Hort – Střondala, Raška, Süss – Kratochvíl, Nedvídek, Kusko – Novák, Mlynář, Paták – J. Čejka, Škvrně, Havlát.
Sportovní klub Kadaň: Kuchař - Blaha, Szathmáry, Novák, Kadeřávek, Popela, Grebeňuk – Klíma, Kůs, Wágner – Chlouba, Šťovíček, Svoboda – Müller, Rindoš, Jánský – Maršoun, Říha, Šulek.

Do Třebíče přijela Kadaň. Ten, kdo druhou nejvyšší soutěž v

Třebíči navštěvuje pravidelně, ví, že utkání mezi těmito dvěma soupeři jsou spíš urputná a hokejové krásy je většinou k vidění méně než více. Nicméně Horácká Slavia sbírá body z ligových utkání zatím spíše jen doma, a proto bylo potřeba, aby hráči s bílým nápisem HST na dresech zvládli i tento mač v rámci třináctého kola.

Utkání začalo asi o patnáct minut později, jelikož se soupeř na daleké cestě ze severu Čech zdržel. Začátek byl vlažný a hrálo se spíše ve středním pásmu. Ani jednomu z mužstev se nedařilo nijak kloudněji založit útočnou akci. V deváté minutě diváci viděli první branku, když se ujala akce, kterou rozjel z pravé strany Silvester Kusko. Ten následně přihrál před bránu, kde již sváděl souboj s hostujícím obráncem Lukáš Nedvídek. Jeho důraz vedl k zakončení do odkryté klece. Třebíč poté mohla svůj náskok navýšit během přesilové hry. Ačkoliv ji strávila v útočné třetině, chyběla tomu přesnější finální přihrávka do zakončení, a tak se skóre do první sirény neměnilo.

Úvod druhé dvacetiminutovky Třebíčští trochu zaspali a Lukáš Dostál musel před svoji brankou likvidovat několik nebezpečných akcí Trhačů. V průběhu prostřední třetiny hrála Třebíč hned tři přesilové hry. Využít se jim povedlo až tu poslední v šestatřicáté minutě, ovšem branku Adama Rašky neuznal hlavní sudí z důvodu postavení hráče v brankovišti. V osmatřicáté minutě hrál za svojí brankou vysokou holí Lukáš Popela, a svému mateřskému klubu tak daroval další početní výhodu. Tu využil plachtící střelou obránce Vlastimil Bilčík, a do kabin tak šli Třebíčští s dalším náskokem.

Adam Raška si spravil chuť brankou hned v úvodní minutě posledního dějství, kdy v dohrávající se přesilovce podržel kotouč a prudkou střelou trefil třetí branku. V poslední periodě hlavní rozhodčí vylučovali celkem devětkrát. Ve dvaapadesáté minutě přesilovou hru využila také Kadaň. Pěknou přihrávku Jaroslava Kůse trefil z první dobře postavený Roman Chlouba, a utkání tak ještě trochu zdramatizoval. Domácí mužstvo se snažilo ještě odpovědět, ale tlak útočníků Silvestera Kuska a Adama Rašky k další brance nevedl. Hostující hráči to v závěru duelu zkusili bez brankáře, čehož využil utkání Lukáš Nedvídek, a vstřelil tak druhou branku v utkání. Třebíč doma drží neporazitelnost, a Trhače z Kadaně tak přehrála poměrem 4:1.

Matěj Hráček

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „Do vedení jsme se dostali zaslouženě. V závěru první části jsme se dostali pod tlak svými vlastními chybami. Špatně jsme začali i druhou dvacetiminutovku. Následně jsme ale dali branku z přesilové hry, podle mě regulérní, ale nebyla nám uznaná. Na střídačce se poté objevovali emoce, museli jsme to krotit. Branku jsme následně ale vstřelili, což nás trochu uklidnilo. V poslední třetině děláme hloupé útočné fauly a hazardujeme s výsledkem. Tohle je pro mě nepochopitelné.“

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): „Úvod zápasu jsme měli dobrý, ale od páté do sedmnácté minuty tam byla hluchá pasáž. Na konci dvacetiminutovky jsme vytvořili dvě gólové šance. Možná, kdybychom dali branku, zápas by vypadal trochu jinak. Ve druhé třetině začala série vyloučení, a to se pak špatně vyhrává. Musíme nejdříve zlepšit disciplínu, a pak můžeme přemýšlet o tom, jestli získáme nějaký bod, nebo ne.“