Z bitvy s Prostějovem si Trhači odnášejí bod

Filip De Bolle | 03.02.2018 | |

K a d a ň - Trhači drželi v rámci 46. kola WSM Ligy s týmem z Prostějova krok. Na první branku zareagoval ještě do konce první třetiny Martin Tůma. Hosté šli znovu do vedení ve třetí části, ale po půlminutě vyrovnal Jakub Chrpa. Rozhodnout tak muselo až prodloužení, ve kterém pátý celek tabulky využil přesilovou hru a získal bonusový bod.

46.kolo, sobota 3.2.2018
Sportovní klub Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov  2:3  (1:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Tůma (Müller, Rindoš), 46. Chrpa (Szathmáry) – 3. Nouza (Žovinec, Mikliš), 45. Rašner (Rudovský), 62. Divíšek (Rudovský, Drtina). Rozhodčí: Grech, Luczków – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 200. Střely na branku: 13:40. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 31:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák – Trefný, Buchtela, Blaha, Šefl, Szathmáry, Kadeřávek, Hlaváček – Krejčiřík, Kůs, Wágner – Chrpa, Havlíček, Dufek – Tůma, Rindoš, Müller – Hejcman, Rezek.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Drtina, Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš – Fiala, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Švec, Meidl, Král – Zabloudil, Prokeš, Švarc – Nestrašil.

Do utkání vstoupili lépe hosté. Už po dvou minutách vypálil v signalizované výhodě Tomáš Nouza a jeho prudká střela od modré čáry skončila až v síti - 0:1. Jestřábi i nadále kontrolovali hru. V deváté minutě se k nebezpečné střele dostal Švec, ale trefil pouze domácího brankáře. V polovině třetiny hledal Venkrbec rozjetého Dvořáčka, domácí obrana však nebezpečnou přihrávku zastavila.

V průběhu první třetiny se hra vyrovnala. Domácí přidali na aktivitě a získali výhodu přesilové hry. V té Rindoš podržel kotouč, našel před brankou Müllera, jehož střelu dorazil do branky Martin Tůma - 1:1. Vzápětí přišla další přesilová hra domácích. V té však byli nebezpečnější hosté. Nejdříve Švec ujel do samostatného úniku, kde ztroskotal na Dvořákově lapačce. A o minutu později přišlo přečíslení dva na jednoho, k volnému Venkrbcovi se však kotouč nedostal.

Ve druhé třetině přišel tlak hostů. Prudká střela Koláře ani Rudovského jedovatá střela branku nepřinesla. Ve 32. minutě ujel domácí obraně Dvořáček, který orazítkoval tyč Dvořákovy branky. A o dvě minuty později přišla další nebezpečná střela Rudovského, po které musel Dvořák opustit brankoviště aby zkrotil poskakující kotouč. Ve 37. minutě zůstal osamocený Fiala mezi kruhy, ale i jeho střelecký pokus zastavila tyč.

Také úvod třetí třetiny patřil Jestřábům. Ve 45. minutě ujeli domácí obraně Rudovský a Alex Rašner, který překonal Dvořáka rychlou střelou mezi betony - 1:2. Radost hostů však netrvala ani minutu. Poté Jakub Chrpa zkusil nenápadnou střelu od modré čáry a jeho střelecký pokus proletěl nad lapačkou brankáře hostů - 2:2.

A mohlo být hůře pro favorita dnešního zápasu. Ve 48. minutě se k odraženému puku dostal Wágner, ale i domácího útočníka zastavila branková konstrukce. Jestřábi se snažili zvítězit a zatlačili Trhače do vlastního pásma. V závěru třetiny navíc dostali výhodu přesilové hry. Tu však Trhači dokázali ubránit. Šest vteřin před koncem přišlo další vyloučení, které si hosté přenesli do prodloužení

Jestřábi v prodloužení přišli s odvážným tahem a odvolali brankáře. Ve hře pěti proti třem se do velké šance dostal Nouza, ale jeho střelu zastavil Dvořák. Po přerušení hry se do branky vrátil Neužil a v klasické početní výhodě se hosté dočkali vítězné branky. Rudovského střelu vyrazil Dvořák pouze před sebe, kde stál připravený Tomáš Divíšek a nejlepší střelec WSM ligy dostal kotouč do sítě - 2:3.

Filip De Bolle

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Přijel těžký soupeř, který hraje o play-off. My můžeme jenom bojovat a myslím, že kluci bojovali neskutečně – doslova na hraně svých sil. Ukázali, že umí hrát, a možná si zasloužili i tři body a ne jenom jeden. Celkově to byl dobrý zápas.“

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Pro nás to byl těžký zápas. Nehraje se tu lehce, i když je tu mladý tým. Měli jsme spoustu příležitostí, ale brankář chytal výtečně. Myslím, že to byl stejný brankář, co chytal i poslední vzájemný zápas u nás. Pro nás jsou ty body, abychom měli jistotu play-off, strašně důležité a klukům za ně děkujeme.“