Kadaň dotahovala, ale z Poruby se vrací bez bodu

Sabina Nováková | 21.09.2019 | |

Kadaň dotahovala, ale z Poruby se vrací bez bodu

K a d a ň - Trhači si v rámci 5. kola Chance ligy vyjeli na led HC RT TORAX Poruba 2011. Soupeř měl lepší vstup do utkání a po prvním dějství vedl. V druhé části svůj náskok navýšil rovnou na dvoubrankový. Kadaňští se zapojili až v poslední periodě, když přesně zamířil František Wágner a přiblížil svůj tým ke srovnání. Porubané ale za necelou minutu opět skórovali a dvougólový náskok měli zpět. Do konce závěrečné dvacetiminutovky vsítili domácí svou čtvrtou branku a na druhé straně v šedesáté minutě vsítil branku Roman Chlouba.

 
5.kolo, sobota 21.9.2019
HC RT TORAX Poruba 2011 - SK Trhači Kadaň  4:2  (1:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Urbanec (Rudl, Dluhoš), 30. Rudl (Toman), 43. Špaček (Ďurač, Husák), 49. Sikora (Husák, Svačina) – 42. Wágner (Trefný, Chlouba), 60. Chlouba (Zabloudil M.). Rozhodčí: Koziol, Vrba – Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 5:5, navíc Řepík (KAD) 10 minut vražení na hrazení, Husák (POR) 10 minut nesportovní chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 560. Střely na branku: 25:12. Zblokované střely: 14:3 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Sikora, Zdeněk, Svačina – Obdržálek, Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – Káňa, Ďurač, Špaček.
SK Trhači Kadaň: Wolf – Trefný, Poizl, L. Chalupa, Foltýn, Novák, Mert, Eliáš – Wágner, Chlouba, M. Zabloudil – Čech, Machač, Pilař – Dubský, Řepík, Koblížek – Rindoš, Hotěk.

Komentář k zápasu

Dominance Poruby byla znát od prvních chvil střetu kotouče s ledem. Gólově to RT TORAX dokázal ve čtvrté minutě při první početní výhodě, kdy od modré pálil Patrik Urbanec. V dalším průběhu hry byl Wolf pod těžkou palbou, ale svými zákroky porubské střelce vynuloval. Kadaň ohrozila Foltána oficiálně jen pěti střelami, které nebyly nijak nebezpečné.

Po přestávce se domácím už tak nedařilo útočit, zato se výborně ubránili minutu a půl dlouhému oslabení ve třech. Už v klasické přesilovce měl dokonce Káňa další gól na holi, jen neměl moc klidu v zakončení a případnou dorážku mu zhatilo podklouznutí. Kadaň se tím pádem ubránila, ale k přesilové hře se nedostala. Domácí puky výborně vyhazovali zpět k Wolfovi. Po návratu Zdeňka z trestné lavice se celá hala radovala z druhé branky. Dominik Rudl za asistence Tomana proměnil aktivitu v útočné třetině střelou od modré čáry. Prostřelil vše před sebou a pak už jen zvedl ruce na oslavu svého prvního gólu sezóny.

Kadaň vstoupila do třetí tercie v přesile a ukončila ji padesát vteřin před vypršením trestu gólem Františka Wágnera. Odpověď přišla vzápětí z hole Marka Špačka, který svou jízdu k bráně ukončil střelou zápěstím pod horní tyč. Resp. nad pravé Wolfovo rameno. Nabídnutou přesilovku pak využil Marek Sikora za podpory Husáka a Svačiny. Kadani byla nabídnuta druhá početní výhoda pěti proti třem, ale ani tentokrát ji hosté nevyužili. Ani následnou klasickou převahu pěti proti čtyřem. Domácí se pak v pěti dostali zpět do útočného módu a Wolfa častovali střelami. Občas to odnesli hráči stojící proti střele. V poslední minutě utkání upravil skóre hostující Roman Chlouba uklizením kotouče do odkryté poloviny brány. To ale nezměnilo nic na tom, že HC RT TORAX Poruba 2011 je jediným týmem Chance ligy, který doposud nezakusil prohru a s patnácti body vede tabulku.

Gabriela Juříková

Ohlasy trenérů

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): „Nejsem spokojený za předvedený výkon. Zranění na začátku utkání naší hru trochu nabouralo. Než začala naše přesilovka, tak se asi tři minuty seškrabovala krev z ledu, což nás vyvedlo z tempa. Předvedená hra měla velké nedostatky. Já bych to už víc nerozebíral, samozřejmě jsem rád za tři body.“

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Podali jsme bojovný výkon a myslím si, že se nemáme za co stydět. Měli jsme moc vyloučení, což nás v poslední třetině stálo nějakou tu energii. Jinak kluci podali na naší úrovni bojovný výkon. Porubě gratuluji k vítězství.“

Foto: Lukáš Bajgar

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM