Trhačům se v Havířově nepodařilo skórovat

Stanislav Jiskra | 18.11.2019 | |

Trhačům se v Havířově nepodařilo skórovat

H a v í ř o v / K a d a ň - V pondělí zajížděli Trhači na led Havířova, kde se na tamním ledě představili v rámci třiadvacátého kola Chance ligy. Kadaňštím se za za šedesát minut nepodařilo najáít recept na Aleše Stezku v soupeřově bráně. Adam Wolf na straně druhé propustil za svá záda čtyři pokusy, tudíž body zůstaly v Moravskoslezském kraji.

 
23.kolo, pondělí 18.11.2019
AZ RESIDOMO Havířov - SK Trhači Kadaň  4:0  (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Kotala (Seman, Toman), 22. Malina (Bednář, Veselý), 52. Kotala (Rašner, Baláž), 54. Žiak (Dvořák, Mrowiec). Rozhodčí: Skopal, Doležal – Gančarčík, Zedník. Vyloučení: 3:8 Využití: 2:0. Diváci: 1108. Střely na branku: 45:20. Zblokované střely: 11:9. Vhazování: 36:21. Průběh utkání: 4:0.
AZ RESIDOMO Havířov: Stezka – Mrowiec, Rašner, Ševěček, Malina, Kachyňa, Chroboček, Rutar – Toman, Seman, Kotala – Bednář, Veselý, Procházka – Fridrich, Starý, Maruna – Baláž, Žiak, Dvořák.
SK Trhači Kadaň: Wolf – Novák, Trefný, Zeman, L. Chalupa, Poizl, Procházka – Michnáč, Kůs, M. Zabloudil – Müller, Čech, Wágner – Wojnar, Rindoš, Dubský – Homer, Foltýn.

Komentář k zápasu

Domácí AZ vstoupil do utkání lépe, už po dvanácti vteřinách se dostal před Wolfa Seman, ale mířil mimo tyče. V 5. minutě Procházka nahrál Bednářovi, ale jeho střelu zlikvidoval Wolf.

I poté měl Havířov herní převahu, ale už ne takové šance. Ve 12. minutě přišla první velká šance Kadaně, když se Müller dostal k puku a měl dost času zamířit, jenže Stezka pohotově zareagoval a zasáhl lapačkou.

O minutu později Kotala vybídl ke skórování Tomana, ten ale promáchl a nic z toho nebylo. Gólu jsme se dočkali až na konci 15. minuty, když zásluhou povedené střely Jakuba Kotaly do levého horního rohu Wolfovy branky využil AZ přesilovku.

V závěru první části hráli hosté dvakrát přesilovku, ale gól nedali. Druhou početní výhodu si navíc pokazili špatným střídáním a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Paradoxně v této situaci přišla největší šance Trhačů - domácí obraně ujel Rindoš, ale s forhandovým blafákem proti Stezkovi neuspěl. Po první třetině tak platil stav 1:0.

Na začátku druhé třetiny hrál AZ zkrácenou přesilovku, měl v ní tlak, ale gól nedal. Nicméně tlak domácích pokračoval i po početní výhodě a byl korunován gólem. Úspěšným střelcem byl obránce Lubomír Malina, jenž po Bednářově přihrávce pálil do poloodkryté branky.

Ve 28. minutě mohla Kadaň snížit, když při přečíslení dvou na jednoho zakončoval Wojnar, Stezka puk vyrazil a nakonec zvládl i závar před svou brankou. Ve 35. minutě mohl naopak navýšit vedení domácích Baláž, který se zbavil v rohu dvou obránců a po otočce se dostal do střelecké pozice, ale Wolf podržel svůj tým.

Ve 39. minutě pálil při přesilovce domácí obránce Rašner, puk se zastavil o pravou tyč Wolfovy branky. Minutu před koncem hrál AZ přesilovku, ale Trhači se dostali do brejku, jenže jejich šanci zastavil výborný Stezka. Po čtyřiceti minutách to tedy bylo 2:0.

Na začátku třetí části pokračoval AZ v přesilovce z prostřední části zápasu, ale nic z toho nebylo. Ve 44. minutě Toman našel před Wolfem volného Semana, ten udělal rychlou bekhendovou kličku, ale puk šel těsně vedle levé tyče Wolfovy branky.

Ve 47. minutě mohli hosté snížit, jenže Wojnarovi, který vybruslil zpoza brány a zakončil v pádu, pokazil akci připravený Stezka. V 51. minutě hrál Havířov další přesilovku, domácí snajpr Veselý trefil levou tyč Wolfovy branky.

Pak měli domácí možnost krátké přesilovky 5 na 3, tu sice nevyužili, ale následnou klasickou přesilovku už ano. Jakub Kotala tečoval střelu Rašnera, puk šel do pravého horního rohu Wolfovy branky, ten neměl šanci zasáhnout. V 54. minutě přidal čtvrtou branku AZetu Lukáš Žiak, který po Dvořákově přihrávce překonal gólmana hostí.

Následovala série šancí na obou stranách, ale domácí Veselý a Seman Wolfa překonat nedokázali. Na druhé straně Stezka zlikvidoval šance Wojnara i Zabloudila. V závěru utkání hráli domácí další přesilovku, ale gól už nepadl.

Petr Miklas

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): „Já jsem s dnešním výkonem a výsledkem spokojený. Kadaň, ač poslední tým tabulky, je nepříjemný soupeř. Za vyrovnaného stavu hrají snaživý hokej se snahou napadat a dokáží potrápit každý tým. Teď se musíme dobře připravit na zítřejší zápas proti Ústí a připsat si další body.“

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „První dvě třetiny jsme hráli to co jsme chtěli. Věděli jsme, že domácí na nás nastoupí, takže jsme chtěli přečkat úvodní tlak a sami být nebezpeční. Bohužel po individuálních chybách jsme dostali v každé třetině gól. Třetí třetinu bych už nerad hodnotil, kdo zápas viděl, tak ví, co mám na mysli.“

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM