Na Kladně bylo k vidění hned 11 branek

Sabina Nováková | 03.12.2020 | |

Na Kladně bylo k vidění hned 11 branek

K l a d n o / K a d a ň - Trhači se ke 14. kolu Chance ligy vydali do Kladna, kde do hry úspěšněji vlétli Rytíři. Jak zápas plynul, Trhačům se podařilo dotahovat náskok domácího kádru. Nakonec duel skončil rozdílem tří branek. Druhou branku mohl přidat ještě Tomáš Koblížek a snížit tak na rozdíl dvou přesných střel, ovšem jeden z rozhodčích se předčasně upískl, čímž přerušil hru a kadaňský gól nemohl platit.

 
14.kolo, čtvrtek 3.12.2020
Rytíři Kladno - SK Trhači Kadaň  7:4  (4:1, 3:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Hajný (Frye), 8. Plekanec (V. Sorokin, Melka), 8. Hlava (Račuk, Pitule), 16. Melka (Kubík, Frye), 21. Kubík (Melka, Frye), 24. Guman (Melka, Plekanec), 27. Plekanec (Melka, Guman) – 13. J. Svoboda (Chlouba, Kottek), 26. Berčík (Havlín), 35. Koblížek (Havel, Seemann), 49. M. Svoboda (J. Svoboda, Seemann). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 42:20. Zblokované střely: 2:1. Vhazování: 46:18. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:4.
Rytíři Kladno: Brízgala – Frye, Zacharčuk, Kehar, Zelingr, Sorokin, Štochl – Melka, Plekanec, Guman – Račuk, Pitule, Hlava – Bílek, Kubík, Bláha – Hajný, Filip, Šapovaliv – Jelínek.
SK Trhači Kadaň: Hanuljak – Kottek, Kubát, Havel, Seemann, Havlín, T. Běhula, Březák – M. Svoboda, Chlouba, J. Svoboda – Koblížek, Morong, Bucek – Homer, Berčík, Veselý – Hradecký.

Komentář k zápasu

Rytíři nastoupili do zápasu proti poslednímu týmu tabulky ve velkém stylu. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Jakub Hajný, který se dostal k dorážce své vlastní střely – 1:0. A vzápětí zaúřadovala i hlavní kladenská hvězda. Tomáš Plekanec vyslal z pravého kruhu na branku nenápadnou střelu, která prošla přímo mezi Hanuljakovy betony – 2:0. O 27 sekund později pak navýšil na třígólový rozdíl Nicolas Hlava, kterému nabil Marek Račuk mezi betony – 3:0. V přesilovce už ale Kladno další trefu nepřidalo a po návratu vyloučeného hráče se prosadila Kadaň. Roman Chlouba našel Jana Svobodu křižnou přihrávkou a Adam Brízgala se přesouval marně – 3:1. V přesilovce si pak mohl nachystat střelu mezi kruhy Antonín Melka a zamířil přesně – 4:1.

A Kladno vstoupilo gólově i do druhé části. Už po sedmnácti vteřinách od prvního vhazování si najel před branku Adam Kubík a trefil bližší růžek – 5:1. O chvíli později propálil vše z pravého kruhu Tomáš Guman a Kladno vedlo už o pět gólů – 6:1. Trhači ale přišli s odpovědí. Martin Berčík vyrazil vpřed, nahodil kotouč na branku a dokonale zaskočil Adama Brízgalu, který inkasoval mezi betony – 6:2. Kladno ale rychle opět navýšilo. Po šikovné souhře zakončoval do sítě Tomáš Plekanec – 7:2. A gólové hody pokračovaly dál. Po sedmi vteřinách využil přesilovou hru Kadaně přesnou trefou Tomáš Koblížek – 7:3.

Třetí část už se dohrávala v nepříliš vysokém tempu. Zajímavou vložku vymyslel brankář Miroslav Hanuljak, který vyrazil s kotoučem na výlet až k modré čáře. Po cestě obešel dva soupeře a Matyáš Zelingr posléze z půlky těsně minul odkrytou bránu. Skóre se tak měnilo zase na druhé straně. Matyáš Svoboda dostal dobrou křižnou přihrávku a poslal puk za přesouvajícího se Brízgalu – 7:4. A hosté mohli snížit dokonce na rozdíl dvou branek! Necelé dvě minuty před koncem totiž dokázali dostrkat puk do sítě, sudí ale ještě předtím přerušil hru. Gól tak logicky nemohl platit.

Filip Ardon

Ohlasy trenérů

Jan Kregl (Rytíři Kladno): „Soupeřova respektu jsme úplně nevyužili tak, jak bychom měli. Sice jsme si vytvořili náskok, ale pak jsme se přizpůsobili soupeři. Jsme rádi, že máme tři body, to je pozitivní. Je tam ale pořád spousta věcí, které bychom potřebovali dělat jinak.“

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň: „Přijeli jsme s hodně omlazeným kádrem. Přestože víme, že Kladno má velice silné mužstvo, tak jsme nastoupili se zbytečným respektem, půl zápasu jsme koukali, jak soupeř hraje, a neudělali jsme vůbec nic. V půlce zápasu jsme se trošku otrkali a začali jsme hrát hokej, který je aspoň trochu konkurenceschopný. Snažili jsme se s výsledkem něco udělat, ale byla tam jasná převaha domácích, kteří zaslouženě vyhráli.“

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM