Kadaň schytala další debakl, tentokrát od Frýdku-Místku

Sabina Nováková | 16.10.2021 | |

K a d a ň / F r ý d e k - M í s t e k - Na možné vítězství si po dvanáctém kole Kadaňští počkají do dalšího utkání, které odehrají v Benátkách nad Jizerou. S Rysy inkasovali hned osm branek, což je pro letošní sezónu zatím vůbec nejvyšší porážka, navíc na domácí půdě.

12.kolo, sobota 16.10.2021
Sportovní klub Kadaň - HC Frýdek-Místek  1:8  (0:3, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. S. Heffernan (Bernat, Z. Zabloudil) – 4. Teper (Ciura, Lyszczarczyk), 5. Lyszczarczyk (Teper, Bartoš), 19. Bartoš (Lyszczarczyk, Teper), 29. Peterek (Martynek, Michálek), 36. Komorski (Klimša, Martynek), 39. Adámek, 50. Peterek (Christov, Michálek), 58. Blaško (Matiaško, Čmiel). Rozhodčí: Hucl, Micka – Polonyi, Sedláček. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 202. Střely na branku: 21:42. Zblokované střely: . Vhazování: 27:46. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:8.
Sportovní klub Kadaň: R. Běhula (41. Horák) – Jáchym, Steinocher, Kabelka, Zorko, Havlín, Štochl – Hradecký, Berčík, Routa – Bernat, Zabloudil, S. Heffernan – Koblížek, Mežnar, Kordule – Homer, Konášek, Bogdasarjan – Valujskij.
HC Frýdek-Místek: Šimboch – Zbořil, Michálek, Ciura, Teper, Adámek, Matyáš – Lyszczarczyk, Bartoš, Christov – Komorski, Matiaško, Peterek – Martynek, Čmiel, Blaško – Klimša, Král.

Trhači si na průšvih zadělali již ve 4. minutě, kdy brankáře Běhulu nachytal nepříliš důraznou střelou Jakub Teper. Za necelé dvě minuty lovil kadaňský gólman puk ze své sítě podruhé. Vyloučení Shane Heffernana trestal přenou ranou Alan Lyszczarczyk. Rysi byli nadále aktivnějším týmem, za což byli v závěru úvodní periody odměněni třetím gólem. V početní výhodě se prosadil David Bartoš.

Do druhé třetiny vstoupili Kadaňští výrazně lépe a po rychlé akci vstřelili kontaktní branku. Bernatovu výzvu využil Shane Heffernan - 1:3. Následně zkoušel nachytat Šimbocha Zorko, ale hostující gólman zasáhl vyrážečkou.

Snižující branka Heffernana nakonec byla labutí písní Trhačů a o další změny skóre se již starali výhradně hosté. Hned ve 29. minutě nedal Běhulovi šanci nikým neatakovaný Jonáš Peterek a o 7 minut později upravil už na 1:6 Filip Komorski. Ani s pětigólovou dávku se Rysi nesmířili a ještě před sirénou přidal další úspěch Jakub Adámek.

Před začátkem závěrečného dějství nahradil kadaňského gólmana Běhulu Horák, jemuž se dařilo držet čistý štít do 50. minuty, kdy Jonáš Peterek zacílil přesně k tyči. Poslední hřebíček do kadaňské rakve pak zatloukl v 58. minutě Ján Blaško, jenž po přečíslení 2 na 1 stanovil konečné skóre, hrozivých 1:8.

Jiří Novotný (KAD)

Vladimír Růžička (SK Trhači Kadaň): „Od začátku to pro nás nebylo jednoduché, Frýdek-Místek nás přehrával a mělo to jednostranný průběh. Soupeř hrál lépe než my a připadá mi, že zkrátka nemáme takovou sílu jako zpočátku. Utkání na domácím ledě jsme hráli většinou slušně a vyrovnaně. Tentokrát nám Rysi odskočili a zaslouženě vyhráli.“

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): „Vypadá to jako jednoznačný výsledek, ale nebylo to pro nás tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. První třetinu jsme sice vyhráli 3:0, ale i domácí hokejisté měli šance, díky kterým by mohlo být skóre vyrovnané. Vstřelením tří branek jsme se uklidnili a hráli jsme dle mého názoru velice dobře. Zvítězili jsme zaslouženě, byli jsme produktivní ať už v přesilových hrách, tak i ve hře 5 na 5. Znovu opakuji, že to pro nás ale nebyl jednoduchý duel, obzvláště po dvou domácích porážkách a po odehrané první dvacetiminutovce, která byla velice produktivní. “