LIB - KAD 3:0 - S neprůstřelnými tygry bez gólu

Jiří Beníšek, Tomáš Kučera | 06.08.2004 | |

LIB - KAD 3:0 - S neprůstřelnými tygry bez gólu

L i b e r e c - Kadaňští odjeli na led Bílých Tygrů s cílem skórovat proti neprůstřelné liberecké dvojici Hnilička - Falta, ale ani kadaňským střelcům se nepodařilo odčarovat kouzlo liberecké brankářské dvojice. Tři branky rovnoměrně rozdělené do tří třetin pak rozhodli o prohře kadaňského SK 0:3.

 
3.kolo, pátek 6.8.2004
HC Bílí Tygři Liberec - SK Trhači Kadaň  3:0  (1:0;1:0;1:0)
Branky: 17. Čermák (Rataj), 32. Procházka (Novák), 55. Moravec (Vaic, Podkonický). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci:cca 250 .
HC Bílí Tygři Liberec: Hnilička (31. Falta) - Jiruš, Šmíd - Krstev, Duben - Hanzlík, Moravec - Jareš, Holub - Čermák, Rataj, Tomajko - Procházka, Novák, Plodek - Vaic, Podkonický, Rozsíval - Klimenta, Pabiška, Jech. Trenér Josef Paleček, asistenti Karel Dvořák a Jaroslav Nedvěd
SK Trhači Kadaň: Jež (31. Slabý) - Pospíšil, Špelda, Štelcich, Hlavatý, Urban, Kameš, Sadloň, Tomaška, Postl, Hubínek, Polanský, Tvrdek, Hlusička, Kajer, Pelán, Jabrocký, Kreuzman, Žák, Mudra, Scherzl. Trenér Alois Chlustina, asistent Miroslav Novák.

Komentář k zápasu

Úvod utkání obstaral agilní Andrej Podkonický, který se dvakrát pokusil o průnik, ale nic z toho nebylo. Při druhém byl ale faulován a domácí měli první možnost ke skórování. První velkou šanci ale prohospodařil v 6. minutě Jech. O minutu později přestřelil branku Čermák, který se ocitl sám před brankářem hostí. V další minutě měl na hokejce "gólovku" Procházka, střílel mezi betony, ale neproměnil. V 11. minutě se pěkně natlačil před branku hostí Novák, ale střela bekhendem nebyla dost důrazná. Ve 14. minutě zahájili přesilovku hosté, ale nic nevytěžili, ojedinělé střelecké pokusy z dálky likvidoval Milan Hnilička a navíc prokazoval, že v zámoří hodně zapracoval na práci s hokejkou, protože třikrát zastoupil spoluhráče a vyhodil puk přes všechny čáry. V 17. minutě se domácí konečně dočkali. Skóre zápasu otevřel Čermák, který zužitkoval vyhranou buly Rataje a podél ležícího brankáře skóroval. Hosté kontrovali v 18. minutě, kdy po odraženém puku od bruslí Procházky tvrdě pálil jeden z obránců, ale Hnilička byl na místě.

Do druhé třetiny vstoupili opět aktivněji domácí, o střelbu se pokoušel Vaic, také útok mladíků Pabiška, Klimenta, Jech byl hodně vidět. Největší šanci v těchto fázích zápasu měli ale hosté. Ve 25. minutě vybojoval jeden z útočníků puk v rohu a rychlou křižnou přihrávkou našel před brankou spoluhráče. Milan Hnilička ale předvedl skvělý skluz a přemístění, a tak skončila střela na jeho betonech. V dalších minutách se ke střelám dostali postupně Duben, Plodek i Rozsíval, ale hostujícíc gólman byl ve střehu. V polovině utkání došlo ke střídání brankářů na obou stranách, hostujícího Ježe nahradil Slabý, v Tygří kleci se místo Hniličky objevil Falta. Krátce po vystřídání brankářů se diváci dočkali druhé branky. Ve 32. minutě při přesilovce předvedli Bílí Tygři rychlý výpad a bylo z toho přečíslení 3 na 1. Útok zakončil přesnou střelou pod horní tyčku Procházka, pěkně mu přihrával Novák. V dalších minutách ovládli hřiště hráči s tygrem na prsou a Slabý si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Postupně likvidoval šance Tomajka, Plodka, Rozsívala. Zaskvěl se hlavně ve 39. minutě, kdy dobrým vypíchnutím ukončil velmi pěknou individuální akci Plodka.

Třetí dějství začalo oboustranně útočně, pálil Klimenta, na druhé straně se blýskl Falta při střele Kreuznmana. V dalších minutách byl opět v hlavní roli brankář hostů Slabý. Nejprve ve 44. minutě zlikvidoval šanci Čermáka, o minutu později pálil tvrdě z kruhů Rozsíval, potom Jiruš a Novák. Nejhezčí zákrok předvedl Slabý ve 49. minutě kdy z kruhů nádherně střílel Rataj, ale Slabý předvedl učebnicový semafor. V 51. minutě měli hosté šanci na zkorigování výsledku, hráli přesilovku, ale nic nevytěžili. Nedáš - dostaneš se naplnilo i v tomto případě. Zhruba minutu po skončení oslabení zaútočili Bílí Tygři a naplnili zápasovou normu - co třetina, to gól. Povedlo se to v 55. minutě Moravcovi. Ideálně ho od první tyče našel Vaic a Moravec trefil přesně "vingl". Hosté potom vsadili na útok ve snaze dát alespoň čestný gól, ale ani přesilovka 5 na 3 v 58. minutě nevedla k dobití tygří svatyně. I potřetí tak Bílí Tygři v přípravě vyhráli, tentokrát jejich vítězství viděla již hlavní ledová plocha ve Svijanské aréně.

Jiří Beníšek

Ohlasy trenérů

Josef Paleček (Liberec): Utkání jsme hráli z plného tréninku, ráno hráči absolvovali normální tréninkovou jednotku. Zpočátku zápasu bylo vidět, že sehranost jednotlivých formací ještě není ideální, byly vidět chyby. Hlavně mne mrzí koncovka, hráči do toho v závěrečné fázi nedávají úplně všechno a šance pak nepromněňují. V mistrovských zápasech nás to může stát body. Soupeř houževnatě bránil, i proto nám dělalo problém hlavně založení útoku a přechod přes střední pásmo.
 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM