Trhači v Ústí nad Labem padli o dva góly

Stanislav Jiskra | 29.02.2020 | |

Trhači v Ústí nad Labem padli o dva góly

K a d a ň / Ú s t í n / L a b e m - Trhači v rámci 25. kola části poražených vyjížděli do našeho krajského města. Ústí nad Labem šlo do vedení ve druhé minutě, Trhači však s vyrovnáním dlouho nečekali, poté Slovan odskočil do vedení o tři branky, to Trhači opět stáhli, přesto se z Ústí vracejí bez bodu.

 
55.kolo, sobota 29.2.2020
HC Slovan Ústí nad Labem - SK Trhači Kadaň  6:4  (2:1, 2:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 2. Filip (Svoboda, Tůma), 8. Tůma (Mareš, Filip), 24. Filip (Svoboda, Brož), 26. Tůma (Brož, Filip), 48. Svoboda (Filip, Brož), 55. Steinocher – 3. Žolobov (Wojnar, Trefný), 46. Dubský (Žolobov), 48. Wojnar (Žolobov, Dubský), 56. Dubský (Žolobov, Wojnar). Rozhodčí: Grech, Čáp - Podrazil, Bosák. Vyloučení: 1:4, navíc Kůs (KAD) 5 + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 675. Střely na branku: 39:28. Zblokované střely: 8:5. Vhazování: 33:36 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 6:3.
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Málek, Hes, Brož, Mareš, Zukal, Steinocher, Müller – Bláha, Krliš, Kovařík – Filip, Svoboda, Tůma – Severa, Kordule, Hasman – Dörner.
SK Trhači Kadaň: Štěpánek – Trefný, Eliáš, Delmarche, Foltýn, Procházka, Zeman – Koblížek, Kůs, Wágner – Z. Zabloudil, Müller, Homer – Dubský, Žolobov, Wojnar.

Komentář k zápasu

Domácí měli přímo snový úvod utkání, když se z první střely prosadil Matyáš Filip, kterého našel krásnou přihrávkou Přemysl Svoboda. Avšak vedení Slovanu nemělo příliš dlouhého trvání, jelikož i hosté se prosadili z první střely, když vyrovnal Jurij Žolobov. Hra se poté vyrovnala a na obou stranách bylo k vidění několik zajímavých šancí. Jednu z takových proměnil Martin Tůma, který trefil levý horní růžek hostující branky a poslal domácí opět do vedení. Hosté poté začali Slovan tlačit a několikrát byli blízko vyrovnání. Nejprve nastřelil brankovou konstrukci Dubský a o několik okamžiků později i Homer, avšak vyrovnat se hostům zatím nepovedlo.

Hráči Slovanu se ve druhém dějství oklepali z nevýrazného výkonu na konci první třetiny, kdy se jim dařilo držet hosty pod tlakem. Tento tlak využil Matyáš Filip, který se prosadil po nahrávce Svobody. Zanedlouho už to bylo o tři branky, jelikož svou druhou branku přidal také Martin Tůma. Hosté se poté také začali osmělovat a mohli také snížit, kdy nejprve vytáhl krásný zákrok Soukup proti střele Kůse a poté zachránila domácí horní tyčka, kterou natrefil po své kličce Müller. Hosté z Kadaně však neměli dostatek štěstí při svém snažení o snížení, takže druhá třetina skončila v poměru 4:1.

Třetí třetina měla poměrně klidný začátek, ale vše se změnilo po brance Martina Dubského, který snížil na rozdíl dvou branek. Vzápětí následovala trefa Jakuba Wojnara, který prostřelil Soukupa a přiblížil Trhače vyrovnání. Nadšení hostů však po necelé minutě ukončil krásnou brankou Přemysl Svoboda, který ukázal své šikovné ruce před brankou. Vše pojistil svou premiérovou brankou Michal Steinocher, který vymetl levý dolní roh hostující branky. Poslední slovo v této přestřelce měl nakonec Martin Dubský, jenž snížil na konečných 6:4.

Marek Vachta (UNL)

Ohlasy trenérů

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Přestože jsme dnes vyhráli čtvrté domácí utkání v řadě, s výkonem spokojeni být nemůžeme. Měli jsme v zápase dobré okamžiky, dávali jsme hezké góly, na druhou stranu jsme hráli strašně lehkovážně a dělali nesmyslné individuální chyby. Dobré utkání odehrála druhá pětka, která dala 5 branek.“

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Tak nám se zas po dlouhé době podařilo vstřelit aspoň 4 branky, ale bohužel naše obranná činnost je velice špatná v posledních zápasech. Je tam nedůraz, volní hráči v našem obranném pásmu a domácí toho využili a dali nám 6 branek.“

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM