Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

V červenci 2018 vyšly tyto články:

19.7.Petr Čajka: Od florbalu do hokejové reprezentaceLibor Kult, Kateřina KundertováK a d a ň - Narodil se v Kadani, kde také poprvé vkročil na led. Jenže i díky tatínkovi zvítězil u Petra Čajky nejprve florbal. Preference změnilo až stěhování do Prahy, kde začal v Letňanech hrát hokej a dohánět manko na vrstevníky. Povedlo se. Dnes je z něj mládežnický reprezentant, který v dubnu hrál na světovém šampionátu osmnáctiletých, válí ve Švýcarsku a volné chvíle tráví znovu v Kadani, kam se celá rodina přestěhovala.
17.7.„Cílem je společný start v nároďáku,“ říká David Kaše po podpisu do NHLLibor KultK a d a ň - Už jsou to více než tři roky, co jeho jméno zaznělo během draftu NHL. Útočník David Kaše tehdy působil ještě na severu Čech a Philadelphia si jej vybrala jako 128. v pořadí. Před rokem zvolil odchod do švédské Mory, nyní má v kapse tříletou nováčkovskou smlouvu s Flyers. Jednadvacetiletý forvard ale zatím čeká na plné zapojení do tréninku, neboť v zámoří podstoupil operaci prasklého kloubního pouzdra v rameně. Přesto s odhodlání vyhlíží boj o místo v prvním týmu Letců a případný vzájemný zápas s bratrem Ondřejem, jenž po skončení nováčkovské smlouvy vyjednává s Anaheimem o novém kontraktu.
15.7.„Na rybníku jsem tlačil židli,“ vypráví Jiří TupýKateřina KundertováK a d a ň - Jiří Tupý začínal s hokejem v Kadani, kam se po několika dalších místech působení vrátil a v minulé sezóně patřil ke stálejším hráčům sestavy. Stejně jako ostatní spoluhráči, i on ukázal mezi nejlepšími kapitány na Jakuba Trefného, jenž má v kabině silné slovo. A nejmilejší fanoušek? „Určitě moje maminka,“ uvádí Jiří Tupý.
9.7.„Zůstal jsem u hokeje,“ těší Daniela KarbuluKateřina KundertováK a d a ň - Hokej není jenom o hráčích nebo trenérech, ale také o všech lidech, kteří se starají o pohodlí celého mužstva. Řeč je o kustodech, téměř neviditelných chlapících, kteří běhají s láhvemi nebo bruslemi přes zimák tam a zpět. V Kadani je multifunkční součástí týmu Daniel Karbula, jenž kromě standardního připravování pití nebo praní, připravuje videa nebo zaskakuje za maséra.
3.7.„Na hokej jsem se hrozně upnul,“ říká Jan MüllerKateřina KundertováK a d a ň - Jan Müller zahájil hokejové putování na zimním stadionu v Kadani, odkud se přesunul do Prahy. Na ledě Slavie oslavil dva mládežnické tituly, které se mu nezapomenutelně zaryly do paměti. Později oblékl národní dres na dvou univeziadách, kde gólem pomohl k vítězství nad Kanadou a postupu do semifinále.


Generální partneři

© 2013 - 2024   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM