Vrchlabí se opírá o posily z Mladé Boleslavi

Katka Hodková | 21.09.2008 | |

Vrchlabí se opírá o posily z Mladé Boleslavi

K a d a ň - "Věřím, že se někde na vrcholu první ligy najde místečko i pro nás." Věta, kterou v nedávném rozhovoru zmínil jednatel HC Vrchlabí Petr Dědek. Tabulka po čtyřech kolech zatím jeho slovům odpovídá, ale je teprve začátek sezóny. Na vlastní oči se můžete o kvalitách kádru z Vrchlabí přesvědčit během utkání, které se uskuteční v pondělí 22. září od 18:00 na kadaňském zimním stadionu.

 

Aktuální stav kádru

Tým prošel od loňské sezóny změnou asi z padesáti procent. Současný kádr je slabší o dlouholetou oporu v útoku Milana Plodka, který musel ze zdravotních důvodů v devětadvaceti letech ukončit profesionální kariéru. Mezi posily naopak patří zkušený pětatřicetiletý obránce Roman Chatrnúch, který dříve působil ve Slavii, Kladně a naposledy v Chomutově. Dále přišel brankář Tomáš Štůrala, z Třebíče Ondřej Látal a z Havířova David Galvas.

Spolupráce s extraligovým klubem

Klub stějně jako v loňské sezóně spolupracuje s extralgovým týmem. Ovšem nejedná se již o Liberec, ale o spojení s Mladou Boleslaví. Nyní je v sestavě HC Vrchlabí osm hráčů z Mladé Boleslavi. Někteří vrchlabští hráči se tak možná ukáží také na ledě svého extraligového partnera.

Zajímavosti

Kádr Vrchlabí je poměrně mladý, věkový průměr mužstva je 24 let. Jeho nejstarším členem je pětatřicetiletý obránce Roman Chatrnúch, nejmladší Bronislav Andres oslavil teprve své devatenácté narozeniny. Výškový průměr mužstva je 182 cm a průměrná váha hráčů 83 kg.

Přípravné zápasy

Hráči strávili týden na krkonošských cyklostezkách, nechyběla ani posilovna a fotbal, zbytek přípravy probíhal standardně. Hráči byli s přípravou spokojeni a výsledky přípravných zápasů ukázaly, že tým musí dát do hry vše.

V přípravě odehrálo Vrchlabí dvanáct utkání, z toho polovinu na domácím ledě. Pět výher, jedna remíza a šest porážek sice nejsou úplně přesvědčivé, ale tým se utkal převážně s extraligovými kluby jako Plzeň, České Budějovice, Znojmo, Liberec nebo Slavia. Ve všech utkáních Vrchlabí svému soupeři podlehlo, až na Slavii, kterou porazilo 3:2.

Chrudim - Vrchlabí    4:2
Hr.Králové - Vrchlabí  1:2
Plzeň - Vrchlabí     5:2
Vrchlabí - Č.Budějovice 0:6
Znojmo - Vrchlabí    3:2
Vrchlabí - Slavia    3:2
HC Benátky - Vrchlabí  1:3
Vrchlabí - Hr.Králové  4:5
Vrchlabí - Nymburk    6:3
Vrchlabí - Chrudim    3:3
Vrchlabí - Liberec    4:5
Trutnov - Vrchlabí    0:2

Cíl pro sezónu 2008/2009

HC Vrchlabí by v této sezóně chtělo potvrdit loňské výsledky, kdy se dostalo do čtvrtfinále play off. A to je dle slov trenéra Vladimíra Jeřábka vždy těžší. Tým se tedy musí soustředit na svoji hru a nesmí připustit selhání. Trenér po svých svěřencích bude požadovat útočnou hru se zajištěnou obranou. Motivací bude hráčům také možnost zahrát si v extralize. K cílům HC Vrchlabí se vyjádřil i jednatel klubu Petr Dědek: „Vloni to byl postup do play-off. Výsledek, který tým dosáhl, byl nad očekávání. V letošní sezóně je kádr silnější a stabilnější a od toho se také odvíjí cíl – automaticky se dostat do play-off a tam postoupit, co nejdále. Náš cíl je semifinále.“

Odehraná utkání v lize

Po čtyřech kolech se Vrchlabí usadilo na třetím místě celkové tabulky. S devíti body a aktivním poměrem vstřelených a inkasovaných branek 11:8 se drží daleko před Kadaní. V prvním kole Vrchlabí zajíždělo na led Jihlavy, odkud si přivezlo výhru 3:4. Ve druhém kole podlehlo Berounu 2:3, ve třetím zápase porazilo venku Porubu 1:2 a naposledy vyhrálo doma nad Benátkami 3:1.

Vzájemná utkání

Když se podíváme na vájemné zápasy z minulého ročníku, zjistíme, že statistiky Kadani do karet příliš nenahrávají. Při prvním vzájemném střetnutí v sezóně 2007/2008 Kadaň nejprve podlehla na domácí půdě 1:4, ve druhém utkání si přivezla z Vrchlabí výhru 1:2 a na domácí půdě opět podlehla 0:3. Stejně skončil i poslední zápas ve Vrchlabí, ve kterém zvítězili domácí 6:1.

Sestava z posledního utkání

Štůrala (Ševčík) - Matějíček, Chaloupka, Chatrnůch, Bendík, Lukáč, Vála, Galvas, Wagenhoffer - Fiedler, Pajič, Beck, Horčička, Krupka, Gengel, Gajovský, Rod, Látal, Konečný, Kříž, Rusnák.

Informace byly převzaty z oficiálních stránek HC Vrchlabí.
 
 


© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM