„Jen jsem zavřel oči,“ popsal Nicolas Hlava

Michal Luxa, Jiří Cícha | 18.08.2017 | |

„Jen jsem zavřel oči,“ popsal Nicolas Hlava

Ú s t í n a d L a b e m / K a d a ň – Zápasová příprava Trhačů nabrala kvapíkové tempo! Zatímco v úterý Kadaň prohrála v Litoměřicích, ve čtvrtek oplatila domácí porážku Ústí nad Labem. Duel se Slovanem rozhodl v devětapadesáté minutě Nicolas Hlava, jenž se po delší době objevil v barvách Sportovního klubu.

 

Do utkání lépe vstoupili Trhači, kteří se po brankách Lukáše Blahy a Darka Hejcmana ujali dvoubrankového vedení. Ovšem Slovan v první polovině třetí dvacetiminutovky převážil misky vah na svou stranu. Jenže to stále nebylo vše. V šestapadesáté minutě se přesným pokusem v přesilové hře prosadil Martin Šťovíček. A téměř minutu a půl před vypršením základní hrací doby si vzal slovo Nicolas Hlava, kterého zakončením do prázdné branky napodobil ještě František Wágner.

„Utkání jsme dobře začali. Co jsme si řekli, to jsme hráli. Bohužel ve druhé třetině jsme úplně přestali dělat, co jsme měli. Začali jsme propadat u nás ve třetině. Byla to samá bogna, žádná brzda a oni toho využili. Ve třetí třetině to bylo buď a nebo. Nakonec to ale vyšlo nám,“ hodnotil utkání Nicolas Hlava.

Zatímco Kadaň výborně vstoupila do zápasu, ve druhé části a na začátku třetí se Trhačům moc nedařilo. Slovanu se totiž ve zmíněném období podařilo vyrovnat a stav zápasu i otočit. „O naší výhře rozhodl hlavně bojovný výkon, týmová práce a perfektně ubráněná přesilovka pět na tři. Vzápětí jsme otočili zápas,“ odpovídal spokojeně třiadvacetiletý útočník.

V čase 58:24 získal za brankou Slovanu kotouč Darek Hejcman, jenž přihrávkou našel před brankou Nicolase Hlavu. Chomutovský rodák zachoval chladnou hlavu a přesným zakončením nedal Soukupovi šanci. Navíc byl třiadvacetiletý útočník hráčem večera, když ke vstřelenému gólu přidal dvě asistence. „Soupeř nám namazal puk, což se v tomto utkání stalo asi čtyřikrát. Nahráli nám a Hejcoš mi to dal perfektně před bránu. Zavřel jsem oči, vystřelil a ještě zboural gólmana, což jsem teda vůbec nechtěl. Ale byla to zásluha celé lajny, protože jsme šli dobře napadat a naštěstí to tam takhle spadlo,“ popisoval klidným hlasem celou situaci.

Od loňské sezóny byl Nicolas Hlava součástí širšího kádru Chomutova. Od letošní přípravy se třiadvacetileté křídlo usadilo v základní sestavě Pirátů. Ovšem Vladimír Růžička a jeho asistenti chtějí v přípravném období vyzkoušet co nejvíce hráčů, a tak vítěz juniorské extraligy zamířil do Kadaně. „Den před utkáním mi bylo řečeno, že jedu na zápas do Kadaně. Budu hrát, kam mě pošlou. Nemohu si vybírat a hlavně jsem rád, že hraju, protože potřebuju každý zápas. Takže pro mě je super, hlavně že hraju,“ řekl odhodlaně.

V Kadani se opět skládá mladý kádr, z něhož snad vybočuje pouze šestatřicetiletý Jakub Trefný. Dalšími staršími hráči jsou Roman Chlouba a Jan Müller. Ostatním hráčům je třiadvacet let a méně. Pokud byl zmíněný nejstarší hráč, sluší se představit také nejmladší duo, kterými jsou devatenáctiletí Vojtěch Krejčiřík a Dávid Kohút. „Parta je tady perfektní. Jsou tady samí mladí hráči. Připadal jsem si, jako když jsem přišel do juniorky. Je to tu samý kluk ještě o tři roky mladší než já. Samozřejmě tentokrát chyběl Kuba Trefný, který kabinu v Kadani táhne,“ prozradil závěrem sympatický útočník.

Autor fotografie v článku - Sporty Ústí.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM