Richard Běhula: „Zápas byl pro mě emotivní.“

Kateřina Kundertová | 15.02.2018 | |

Richard Běhula: „Zápas byl pro mě emotivní.“

K a d a ň - Trhači se střetli ve 49. kole WSM Ligy s VHK ROBE Vsetín, s kterým odehráli předposlední domácí zápas sezóny. Do utkání nastoupil jako jednička Richard Běhula, jenž si připsal proti svému bývalému klubu debut v seniorském hokeji. Sám přiznal, že to pro něj byl emocemi nabytý duel. „Vzhledem k tom, že je to můj mateřský klub, bylo to pro mě hodně emotivní,“ přiznal.

 

Richard Běhula trénuje v Chomutově pod vedením trenéra gólmanů Dušana Strharského, který mu také oznámil nástup za Trhače. „Že se mám přesunout do Kadaně, sem se dozvěděl od Dušana Strharského, brankáře gólmanů, minulý týden v pátek,“přiblížil. „Byl jsem velice natěšený,“ připojil rychle vsetínský odchovanec.

Kadaň po první třetině prohrávala o čtyři góly, takže se zdálo, že je po zápase. I přes horší začátek se Trhači od druhé třetiny zvedli a hráli dobrý hokej. „První třetina mi moc nevyšla, ale kluci v kabině mi pomohli, podporovali mě. Pak už jsem se chytil, opadla nervozita a bylo to v pohodě,“ popsal Richard Běhula.

„Vsetín byl velice aktivní, což se dalo očekávat, protože tady museli vyhrát. Myslím, že hráli dobrý hokej,“ přiblížil a připomněl pozici Vsetína. Robe je i po výhře nad Trhači na deváté pozici se ztrátou tří bodů na Třebíč, takže Valaši nadále bojují o play-off.

V šestnácté minutě Richard Běhula vyjel k levému mantinelu, odkud se snažil dostat puk pryč. To se mu povedlo, ale bohužel ne stoprocentně. „Chtěl jsem vypíchnout puk, protože jsem viděl, že ho nemá hráč zpracovaný, což se mi povedlo. Bohužel pak kotouč chytil hráč za ním, který dal do prázdné brány,“ vysvětlil sedmnáctiletý brankář.

Šéfem kabiny je kapitán Jakub Trefný, který všechny mladíky vřele přijímá. Jinak tomu nebylo ani s mladičkým gólmanem. „Byl to Kuba, ten mě potom podporoval i na ledě,“ potvrdil rodák ze Zlína. A co si tedy z utkání odnese? „Jsem rád, že už to mám za sebou, takže už nebudu mít důvod být nervózní. Už můžu brát jenom zkušenosti,“ uvedl chomutovský mládežník.

SLOVO KOUČE

    Miroslav Buchal: „Ríšu znám, protože jsem ho měl v dorostu i v juniorce, než jsem přešel z Chomutova do Kadaně. Vím, že má svoje kvality. Vím, že to pro něj bylo těžké utkání, ale zaslouží dík, protože mužstvu pomohl a neudělal žádnou ostudu.“

Aktuálně jsou na lavičce Trhačů Petr Klíma a Miroslav Buchal, který do minulé sezóny působil u mládeže Pirátů. „Byl jsem rád, že jsem si to mohl připomenout. Nastupoval jsem pod ním minulý rok a byl stejný jako ve starším dorostu, povzbuzoval mě,“ řekl na konto kouče.

Richard Běhula má mezi starším dorostem a juniory téměř vyrovnanou bilanci, v obou dvou kategoriích odehrál okolo dvaceti zápasů, takže celou sezónu pendluje. „Kluci mě berou v obou ročnících. Ze začátku byl problém kvůli střelám, ale jsem rád, že můžu chytat za staršák, juniorku i teď ačko,“ vylíčil. „Zbytek sezóny budu nastupovat v juniorce a doufám, že to dotáhneme co nejdál,“ uzavřel Richard Běhula.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM