Do Kadaně míří Vsetín usilující o play-off

Sabina Nováková | 13.02.2018 | |

K a d a ň – V předposledním domácím klání přivítají Trhači v rámci 49. kola WSM Ligy adepta bojujícího o postup do elitní osmičky, která zaručuje play-off. Vsetínští momentálně balancují na devátém místě a musí za každou cenu zvítězit. Na osmou příčku jim totiž schází šest bodů. Duel odstartuje ve středu 14. února na zimním stadióně v Kadani v 18 hodin.

VSETÍN BOJUJE O PLAY-OFF

Valaši vstoupili do poslední čtvrtiny výhrou. Tu si však vydobyli až v samostatných nájezdech, a to v Ústí nad Labem – 3:2. Následoval souboj v Karlových Varech. I ten si Vsetín přivlastnil a zvítězil 2:1. Ve dvaačtyřicátém kole ale Valaši narazili na Kladno. To s přehledem domácí tým přehrálo za stavu 6:1. Výjezd do Přerova pro svěřence Jiřího Dopity a Luboše Jenáčka skončil ziskem jednoho bodu, jelikož domácí kádr svůj druhý bod do tabulky získal v samostatných nájezdech. Chuť si Vsetínští spravili před domácím publikem, když proti Litoměřicím zvítězili 2:1. Následovaly tři porážky v řadě. Nejprve hráči ROBE těsně padli proti pražské Slavii 4:5, poté nestačili na Havířov v prodloužení – 3:4 - a nakonec se i z výjezdu do Českých Budějovic vraceli s prázdnou, a to za stavu 2:4. Poslední duel, který mají Valaši za sebou, se odehrál na Stadioně Na Lapači, kde přehráli Jestřábi z Prostějova 5:1.

STŘETNUTÍ KADANĚ A VSETÍNA

10. Kolo: Vsetín – Kadaň 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Janáček (Pokorný), 5. Podešva (Vávra, Slováček) – 35. Rob. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Střely na branku: 41:13. Blokované střely: 13:9. Vhazování: 40:39.

23. Kolo: Kadaň – Vsetín 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 23. Beránek (Dundáček, Protasenja), 41. Slováček (Březina, Kucharczyk), 44. Březina (Frolo), 56. Karafiát (Kajaba). Vyloučení: 3:5, navíc Hlava (Kadaň) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 18:29. Blokované střely: 3:6. Vhazování: 37:32.

36. Kolo: Vsetín – Kadaň 11:0 (4:0, 3:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 5. Beránek (Kucharczyk, Ostrčil), 14. Karafiát, 16. Podešva (Slováček, Vávra), 18. Protasenja (Kucharczyk, Beránek), 28. Kucharczyk (Kopta, Peter), 30. Kopta (Markovič, Frolo), 40. Slováček (Podešva, Vávra), 43. Illéš (Holomek, Karafiát), 51. Krenželok (Markovič, Březina), 56. Slováček (Vávra, Dundáček), 58. Markovič (Frolo). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 51:24. Blokované střely: 12:11. Vhazování: 39:33.

OHLÉDNUTÍ ZA POSLEDNÍM KOLEM SOUTĚŽE

Trhači odjeli ke 48. kolu WSM Ligy do Frýdku-Místku, avšak s velkou marodkou. V podstatě bylo rozhodnuto již v první dvacetiminutovce. Jako první poslal do vedení domácí Daniel Štumpf, jenž zvolil střelu zápěstím a nechyboval. Za pět minut ho následoval Michal Kovařčík a kličkou překonal Tadeáše Dvořáka – 2:0. Kadaňští se nenechali zahanbit a Tom Polák snížil na jednobrankový rozdíl. Poslední gólový zásah padl z hole Jana Kaluse, který stanovil konečný stav po zbytek utkání. Trhači tak padli dvoubrankovým rozdílem a přišli o tři body z dalekého výjezdu.

Dvořák – Trefný, Buchtela, Kadeřávek, Šefl, Hlaváček – Kůs, Krejčiřík, Hejcman – Chrpa, Müller, Rindoš – Rezek, Polák, Bláha.

Budoucí sok svěřenců Miroslava Buchala a Petra Klímy se utkal s Jestřábi z Prostějova. Utkání dopadlo s přehledem lépe pro domácí. Utkání otevřel až ve dvaadvacáté minutě Ondřej Holomek. Druhou branku stihli Vsetínští taktéž ve druhé třetině, když se gólově prosadil Jaroslav Markovič. Jízda pro domácí publikum pokračovala i v periodě následující. V pětačtyřicáté minutě se radoval David Březina, jenž poslal kotouč za záda Dominika Groha. Radim Ostrčil v padesáté minutě přesně mířil mezi betony hostujícího gólmana – 4:0. Na pětibrankový náskok navýšil stav zápasu znovu David Březina. Jestřábi vstřelili čestný gól v osmapadesáté minutě a postaral se o něj Alex Rašner. Tři body tak zůstaly na domácí půdě.

Poslední sestava VKH ROBE Vsetín:

Šurý – Dundáček, Krenželok, Ostrčil, Slováček, Janáček, Holomek, Frolo – Karafiát, Illéš, Vávra – Protasenja, Kucharczyk, Beránek – Markovič, Kopta, Březina – Vítek, Šilhavý, Pokorný.

Vítěz ankety Sympaťák WSM Ligy – Jakub Teper

Ve druhé polovině ledna Vsetínští oznámili příchod dvaadvacetiletého třebíčského brankáře Pavla Jekela. Třebíči, kde působil již druhou sezónu, z osmnácti zápasů vychytal deset vítězství. Za Valachy zasáhl již do pěti duelů. Pouze jednou přihlížel výhře a čtyřikrát přišla porážka.

Třetí ročník ankety Sympaťáka WSM Ligy již zná svého vítěze a stal se jím právě vsetínský pětadvacetiletý obránce Jakub Teper. První místo získal díky 953 hlasům s náskokem 303 hlasů před českobudějovickou dvojicí Petr Kváča – Václav Nedorost. Trhač Robert Černý, který dokončuje sezónu v Přerově, obsadil s 235 hlasy osmé místo. Mladý obránce skončil přesně v polovině šestnáctičlenného hlasování, čímž vylepšil umístění kadaňských zástupců v předchozích dvou ročnících ankety. Jakub Trefný a před ním Kamil Charousek skončili shodně na poslední příčce.