„Hráli jsme jako tým,“ říká Kevin Klíma

Sabina Nováková | 27.11.2018 | |

„Hráli jsme jako tým,“ říká Kevin Klíma

K A D A Ň – Trhači po dvou zápasech porazili Třebíč. Podařilo se jim tak oplatit soupeři porážku ze třináctého kola Chance ligy. Na domácí půdě se mimo jiné poprvé představil Kevin Klíma a svůj nástup okorunoval dvěma brankami a jednou asistencí. Do svého první zápasu nastoupil již v rámci výjezdu do Ústí nad Labem.

 

„Myslím, že to bylo dobré. Utkání sice bylo těžké, ale hráli jsme jako tým, což přispělo k tomu, že bereme tři body.“ Tak hodnotí duel s Třebíčí nová posila pro Trhače Kevin Klíma. Kadaňští do zápasu vstoupili brankou, na což soupeř zareagoval srovnáním. Domácí se ale nevzdali a během sedmi minut ve druhé části zvýšili skóre na 4:1. Jelikož Bílé hvězdy ve třetí periodě snížili na rozdíl jednoho gólu, zkusili to v posledních minutách bez brankáře. Tento krok jim však již body nepřinesl.

Černožlutí mají v poslední době problémy s třetí třetinou. Například domácí duel s Jihlavou byl do třetí dvacetiminutovky vyrovnaný, ale Jihlava díky třem brankám zvítězila. Taktéž na domácí půdě takto zvítězili Jestřábi z Prostějova. Trhači po druhé třetině vedli 2:1, avšak výpadek v závěrečné části přinesl pět branek pro soupeře – 2:6. Do třetice znovu domácí klání, tentokrát ale s Havířovem. Kadaň po první části vedla 2:1, po druhé stále držela vedení za stavu 4:3, ale třetí dějství si soupeř podmanil čtyřmi góly. Konečný výsledek tak byl 4:7. „Třetí třetiny jsou problematické. Ale tentokrát jsme ji chtěli odehrát stejně, tedy navázat na ty dvě předchozí. Nahazovali jsme puky a vedení jsme nakonec udrželi. S výsledkem jsem určitě spokojený,“ hodnotí rodák z Tampy.

Premiéru na domácím ledě si Kevin Klíma užil naplno. Stal se autorem dvou branek, a zaznamenal tak svůj první gól v dresu Trhačů. Právě i jeho branky pomohly Kadani k tak důležitému vítězství nad Třebíčí. „U první branky jsem prostě jel na bránu a jen mi to dobře skočilo do branky. Potom u druhého gólu Pepa Rindoš vyskočil z trestné lavice a jeli jsme tři a dva. Dostal jsem se ke střele, tak jsem už jen kotouč dotlačil za záda,“ popisuje.

Nejenže si na konto připsal dvě přesné střely, ale zaznamenal i jednu asistenci u vítězného gólu Martina Šťovíčka na 4:1. „Puk jsem chtěl hodit za každou cenu na bránu a naštěstí to Martin Šťovíček zasunul do branky.“

Kevin po příletu do České republiky nastoupil do svého prvního duelu za Kadaň v rámci venkovního utkání. Jednalo se o derby s Ústím nad Labem, kde však černožlutí bohužel padli za stavu 1:5. „Bylo to určitě něco jiného. Jednalo se o můj první zápas v Evropě, ale už si začínám trošku zvykat,“ líčí jednadvacetiletý forvard.

Jak v souboji proti Ústí nad Labem, tak proti Třebíči Kevin Klíma nastupoval v útočné trojici s Romanem Chloubou a Martinem Šťovíčkem. Právě tato lajna se zasloužila o tři ze čtyř přesných střel proti Horácké Slavii. Roman Chlouba si v Kadani během sedmnácti zápasů připsal hned dvacet jedna kanadských bodů. „S klukama se mi v lajně hraje velice dobře. Martin Šťovíček i Roman Chlouba mají dobrý hockey IQ, tedy takový smysl pro hokej, mají to v sobě. Výborně nahrávají a dobře bruslí,“ pochvaluje si účastník NHL kempu v týmu Phoenix Coyotes.

Již ve středu Trhači naskočí v rámci devětadvacátého kola do dalšího souboje. Kroky kadaňských hráčů tentokrát povedou na led kádru HC Stadion Litoměřice, nad kterým Kadaň v letošní sezóně zvítězila 3:1. „Musíme hrát tak jako dneska, udržet si tu plnou rychlost a sílu na puku a hlavně si nahrávat,“ zdůrazňuje jeden z dvojčat Petra Klímy.

K rozhovoru s hráčem, jenž doposud hrával hokej v zámoří, patří otázka ohledně srovnání hokeje v Evropě a v Americe. „Myslím, že v Americe je hokej o něco tvrdší, hokejisté se více bijí a hitují. V českém hokeji se naopak více bruslí a nahrává,“ srovnává.

Jak již bylo výše naznačeno, Kevin Klíma měl ve svých jednadvaceti letech možnost se zapojit do kempu pořádaným NHL. V rámci této akce také za tým Phoenix Coyotes odehrát tři utkání, což je jistě velkým přínosem pro každého hráče. „Měl jsem možnost vidět, jak se hokejisté z NHL připravují na zápas, sledovat jejich hru, jak trénují a jak se při trénování soustředí, to pro mě byla obrovská zkušenost. Hráči do všeho dávají sto padesát procent a to se potom projevuje v kláních,“ shrnuje.

Kevin Klíma v Kadani nejen vyrůstal, ale během svého pobytu v Americe se do královského města nadále vracel, a to povětšinou během léta. Čeština pro něj tudíž nebyla neznámá. „Když jsem byl malý, tak v Kadani vyrůstal, takže ten přechod nebyl tak úplně těžký. Přijela sem se mnou přijela i moje přítelkyně, takže tu teď spolu žijeme. V Kadani to znám. Z dětství na ni mám vzpomínky, jelikož jsem tu jako dítě trénoval,“ zakončuje syn dvojnásobného mistra republiky a vítěze Stanley Cupu.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2020   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM