Trhači na domácím ledě přivítají Horáckou Slavii

Sabina Nováková | 25.11.2018 | |

K A D A Ň - Při příležitosti osmadvacátého kola Chance ligy Trhači v pondělí 26. listopadu přivítají Bílé hvězdy z Třebíče. Oba kádry si do toho kola nesou porážku z předešlého kola, a tak touha po bodech bude o to silnější. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin na zimním stadioně v Kadani.

BÍLÉ HVĚZDY MOMENTÁLNĚ OBSAZUJÍ DEVÁTOU PŘÍČKU

Svěřenci Martina Sobotky mají na svém kontě deset porážek, a to všechny v rámci základní hrací doby. Vítězstvích mají ovšem hned patnáct, z toho tři ukořistili v samostatných nájezdech a dvě v prodloužení. Konkrétně v nájezdech vyhráli doma 2:1 nad pražskou Slavií, 4:3 před domácím publikem proti Motoru a v rámci výjezdu vyzráli nad Benátkami nad Jizerou za stejného stavu, tedy 4:3. Bonusový druhý bod za prodloužení získali v domácích soubojích s Porubou 2:1 a s Ústím nad Labem za stavu 4:3. V posledních devíti kolech padla Třebíč pouze dvakrát. Nejprve sérii čtyř výher překazila Jihlava, která Horáckou Slavii vykradla výsledkem 1:0, a poté šňůru tří úspěšných zápasů přerušil právě Prostějov, který do Třebíče zavítal v posledním odehraném kole Chance ligy – 4:3.

TRHAČI ANI TŘEBÍČŠTÍ V POSLEDNÍM KOLE BODY NEVYTĚŽILI

Trhači v minulém kole vyjeli do Ústí na Labem, kde se hrálo severočeské derby. Přestože Jaroslav Kůs vsítil první gól večera v sedmé minutě, byl to jediný střelec z řad Trhačů v tomto utkání. Ústečtí hned v první periodě předvedli obrat na 2:1 a před koncem prostřední části navýšili svůj náskok na 3:1. Své vítězství definitivně stvrdili brankami v poslední třetině. V té se prosadil podruhé za zápas bývalý kadaňský útočník Martin Tůma a k němu se přidal Jakub Mert – 5:1.

Ústí nad Labem – Kadaň 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Tůma (Krliš, Davídek), 17. Volf (Severa, Melka), 39. Melka (Zukal, Jícha), 53. Tůma (Krliš), 55. Mert (Volf, Severa) – 7. Kůs (Popela, Grebeňuk). Vyloučení: 7:5, navíc Volf (Ústí nad Labem) 10 minut. Bez využití. Střely na branku: 32:29. Zblokované střely: 9:12. Vhazování: 35:29.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Kantor – Müller, Novák, Holý, Seemann, Popela, Grebeňuk – Klíma, Kůs, Maršoun – Šťovíček, Klima, Chlouba – Wágner, Helt, Šulek – Rezek, Tupý, Homer.

Třebíčští v minulém kole sehráli duel s kádrem Prostějova. První branku vsítili domácí hokejisté, na což však soupeř zareagoval srovnáním skóre. V druhé dvacetiminutovce se poslali do vedení naopak Jestřábi. Domácí mužstvo avšak zasáhlo a bylo znovu srovnáno. Rozhodnutí tak padlo v posledním dějství. Tu podruhé lépe odstartoval Prostějov a do třetice Horácká Slavia srovnala. Rozhodující branka padla z hole Tomáše Karpova, na jehož branku již Bílé hvězdy nenašly odpověď. Tři body za výhru 4:3 si tak odvezli svěřenci Jiřího Vykoukala a Iva Peštuky.

Třebíč – Prostějov 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Vodný (Raška, Mlynář), 34. L. Vágner (Vodný, Nedbal), 57. Süss (Szathmáry, Vodný) – 2. Divíšek (Karpov, Nouza), 25. Žálčík (Račuk, Rašner), 49. Dvořáček (Rašner, Mikliš), 58. Karpov (Divíšek, Nouza). Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 45:34. Zblokované střely: 7:13. Vhazování: 34:37.

Poslední sestava SK Horácká Slavia Třebíč:

Dostál – Szathmáry, Mikyska, Nedbal, Vágner, Čermák, Čejka, Brož – Mlynář, Raška, Vodný – Havlát, Nedvídek, Kusko – Paták, Tadeáš Král, Malec – Ferda, Škvrně, Süss.

ČERNOŽLUTÍ MOHOU VYROVNAT STAV VZÁJEMNÝCH UTKÁNÍ

Kadaň se již letošní sezónu na led Třebíče podívala, nyní je na tahu soupeř. Při střetu těchto mužstev v rámci třináctého kola Chance ligy se zadařilo právě domácí Třebíči. Nejen, že vsítili první a jedinou branku v úvodní třetině, zvítězili i druhou dvacetiminutovku. Třetí a poslední perioda tak byla poslední šancí Trhačů, jak dvoubrankový náskok Bílých hvězd smazat. Než došlo k zásahu Kadaňských, na 3:0 stihl navýšit Adam Raška. Právě po něm přišlo snížení díky přesné střele Romana Chlouby. Zpět na tříbodový náskok vrátil svůj tým v šedesáté minutě Lukáš Nedvídek, čímž stanovil konečný stav zápasu 4:1.