Vojtěch Cestr: „Nejdříve jsem tomu nevěřil.“

Sabina Nováková | 29.12.2018 | |

Vojtěch Cestr: „Nejdříve jsem tomu nevěřil.“

K a d a ň – Do zápasu s Kladnem zasáhli dva noví mladíci z kadaňského mládežnického týmu. Přidali se tak k Vojtěchu Cestrovi, pro kterého to byl již druhý souboj v A-týmu. Šestnáctiletý obránce se tak stal nejmladším hráčem, který nastoupil za seniorský kádr. Na výhru v trhačském dresu si však bude se svými spoluhráči muset ještě počkat, jelikož proti Rytířům z Kladna Kadaňští padli 1:7.

 

„Nejdříve jsem tomu moc nevěřil, že jsem povolaný do A-týmu. Poté mě zavolali na tréninky a nakonec jsem se dostal i do zápasu.“ Vojtěch Cestr doposud působil pouze v mládežnických kategoriích a v sezóně 2018/2019 byl povolán mezi A-tým Trhačů. Svou premiéru si odbyl v Prostějově s hořkým koncem. Kadaň s Jestřábi padla za vysokého výsledku 1:11. „Je to všechno určitě o dost rychlejší, střelovější a musí se dávat rychle puky,“ sdělil Vojtěch Cestr.

Příjmení Cestr je kadaňským fanouškům velmi dobře známé. Jeho bratr Václav Cestr, taktéž obránce, si poprvé za seniorský tým Trhačů zahrál v sezóně 2015/2016. Pro právě probíhající sezónu se rozhodl odejít hrát do Francie za Marseille. „První utkání za muže jsem určitě konzultoval jak s bráchou, tak s tátou. Brácha mi radil, jelikož tady taky hrál. Řekl mi, ať hlavně hraji rychle a ať se nebojím.“

Kadaňský odchovanec se díky svému zásahu do utkání s Prostějovem stal vůbec nejmladším hráčem, který oblékl trhačský dres seniorského mužstva. „Když jsem si to uvědomil, tak docela jo. Ale jelikož již odmala hraji proti starším, tak mi to ve finále nijak nevadilo,“ hodnotil nejmladší hráč, který kdy za Trhače nastoupil.

Pro Trhače to byla již pátá porážka v řadě. Všechny zápasy vyzněly jednoznačně pro soupeře. Trhači se potýkají s vysokou marodkou a chybí i řada obránců. „Problém je podle mého v bulích a taky samozřejmě hra dozadu. Často se taky propadáme. Jakmile se propadneme, což se dneska stalo asi šestkrát, tak Kladno šlo do brejku dva na jednoho,“ zakončil šestnáctiletý obránce.

Foto: Pavel Zárybnický.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM