Trhači budou po svátcích hostit Rytíře z Kladna

Sabina Nováková | 28.12.2018 | |

K a d a ň / K l a d n o - V rámci čtyřicátého kola Chance ligy se na zimním stadioně v Kadani uskuteční duel s Kladnem. Trhači minulé kolo vynechali, a soupeřem tak pro oba kádry v posledních kláních byli Jestřábi z Prostějova. Černožlutí před Vánoci padli za vysokého stavu 1:11, kdežto Kladenští vybojovali jednoznačné vítězství 7:3. Duel startuje v sobotu 29. prosince v 17 hodin!

KLADNU SE NEDAŘÍ VENKOVNÍ ZÁPASY

Kladno se v prosinci představilo před domácím publikem hned čtyřikrát po sobě. Všechny čtyři souboje skončily ve prospěch právě Rytířů. Nejprve domácí celek smetl Litoměřice 4:2, následně Frýdek-Místek 3:1, Porubu taktéž 3:1 a nakonec Vsetín 6:3. Jediné zaváhání přišlo na domácí půdě proti Jihlavě, která si z Kladna odvezla výhru 5:2. Své fanoušky pak svěřenci Jindřicha Lidického a Davida Čermáka potěšili i ve střetnutí s Přerovem 5:2 a s Prostějovem 7:3. Jak bylo naznačeno, Středočeši nemají příliš dobré statistiky na ledě soupeře. Všechna tři prosincová utkání nezvládli. Padli nejdříve v Benátkách nad Jizerou 1:3, poté proti pražské Slavii 3:5 a v Českých Budějovicích 3:7.

PRO RYTÍŘE BYL DUEL S PROSTĚJOVEM ÚSPĚŠNÝ, PRO TRHAČE NIKOLIV

Trhači před Vánoci zamířili do Prostějova. Již po první dvacetiminutovce bylo patrné, kdo udává tempo utkání. Do šaten se šlo za stavu 3:0 pro domácí hráče. Ve druhé periodě již Prostějovští rozhodli o výsledku, když vsítili dalších šest gólů. Trhači tak po dvou částech prohrávali jasným rozdílem 0:9. V závěrečné části jako první přesně zamířil Roman Chlouba, a kosmeticky tak upravil skóre večera. Jestřábi však na to odpověděli dalšími brankami, a stanovili tak konečný výsledek 11:1.

Pavlát (29. Štěpánek) – Cestr, Eliáš, Seemann, Foltýn, Popela, Šefl – M. Svoboda, Kůs, Chlouba – Maršoun, Šťovíček, Šulek – Rezek, Rindoš, Vašíček – Homer, J. Svoboda.

Naproti tomu v Kladně nebylo o Jestřábech slyšet až do poslední třetiny. Po prvním dějství totiž domácí Kladenští vedli 1:0. Dalších pět branek, na které jim stačilo jen šest minut, přidali v druhé dvacetiminutovce a vedli nad Prostějovskými již 6:0. Probuzení svěřenců Jiřího Vykoukala a Iva Peštuky přišlo na řadu až ve dvaačtyřicáté minutě, když vsítili svou první branku, a snížili tak náskok domácích hokejistů. Deset minut nato vstřelili Rytíři svůj poslední gól na 7:1. Jestřábi poté ještě zabojovali a snížili na konečných 3:7.

Poslední sestava Rytíři Kladno:

Cikánek – Nash, Svedlund, Veber, Zich, Romančík, Šesták – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Zikmund, Machač, Jelínek – Bernat, Vildumetz, Bláha – Filip.

VZÁJEMNÁ STŘETNUTÍ

Domácí zápas Kadaňských proti Kladnu skončil porážkou. Soupeř si z ledu Trhačů odvážel tři body za výhru 3:0, když v každé třetině vsítil právě po jedné brance. V rámci druhého souboje bylo domácím celkem Kladno. Ačkoliv právě Rytíři byli těmi, kdo vsítil první branku v úvodní části. Trhači předvedli výborný obrat doprovázející čtyřmi góly ve druhé třetině. Dvě přesné střely Středočechů v poslední části pozměnily stav klání na 3:4, ale výhru jim to již nepřineslo. Trhači si tak z kladenského stadionu odvezli vítězství za tři body.

POSILY PRO RYTÍŘE

První utkání v dresu Kladna si v minulém kole Chance ligy odbyly posily z litvínovského kádru - David Šesták a Ladislav Romančík. Obránce Davida Šestáka Trhači již znají z předchozí sezóny, jenž zasáhl do dvaceti klání v dresu Kadaně a připsal si jednu asistenci. Druhým obráncem je Slovák Ladislav Romančík, jenž se až pro tuto sezónu rozhodl působit v českých soutěžích. Za Vervu doposud odehrál čtyřiadvacet utkání.