Trhači míří na souboj s Rytíři

Stanislav Jiskra | 13.02.2019 | |

KADAŇ/KLADNO - V rámci pětapadesátého kola Chance ligy míří Trhači do Kladna. Rytíři se nacházejí na třetím místě, přičemž jim na druhý Vsetín schází pouhý jeden bod. Trhačům se sezóna nevyvíjí dle představ a posledních devatenácti soutěžních klání si do tabulky nepřipsali ani jeden bod. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00.

Z ŠESTI ZÁPASŮ JEDENÁCT BODŮ

Kladno si po zaváhání se Vsetínem spravilo chuť proti Benátkám, kdy za výhru 5:1 bralo plný počet bodů. Následovalo utkání bohaté na góly, to Rytíři sehráli souboj na ledě Jihlavské Dukly, kde se rozhodovalo až v prodloužení, v tom byla šťastnější Dukla, a tak si Kladno po tomto utkání připsalo za prohru v prodloužení (5:4) jeden bod do tabulky. I následující utkání proti Slavii došlo až do prodloužení, a ani v tomto případě ho Rytíři nezvládli podle svých představ (3:4). Následoval příděl od Zubrů, ti si na Kladně smlsli a vyhráli vysoko 6:2. Po této prohře již tým s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem na soupisce neprohrál, ba naopak. Nejprve hořkost prohry ochutnal Motor, který si z Kladna odvezl prohru 4:2. Poté Rytíři mířili na duel do Prostějova, ze kterého si za výhru 2:3 odvezli další tři body do tabulky.

Prostějov – Kladno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 32. Prokeš (Meidl, Venkrbec), 50. Žálčík (Račuk) – 7. Zikmund (Plekanec, Vampola), 31. Redlich (Vildumetz), 42. Říha J. (Strnad, Vampola). Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Střely na branku: 45:32. Zblokované střely: 5:6. Vhazování: 33:36.

Poslední sestava Rytíři Kladno:

Cikánek (Brízgala) – Nash, Zajíc, J. Říha, Kehar, Lakos, P. Hořava, Zelingr – Melka, Plekanec, Svedlund – J. Strnad, Vampola, Kubík – Zikmund, Machač, Hajný – Redlich, T. Kaut, Vildumetz.

Černožlutí v předchozím zápase Chance ligy zajížděli k dohrávce na led Jihlavské Dukly. Soupeř se dokázal prosadit jako první a dostal se do vedení ve dvanácté minutě. Na 2:0 pak navýšil o pár minut později. Druhá třetina přinesla hned šest branek, nejdříve na 3:0 zvýšil Dostálek. Na tuto branku dokázal odpovědět junior Ondřej Bláha. Stal se však jediným střelcem domácích. Ve zbytku zápasu se radovala pouze Dukla. Konečné skóre se zastavilo na vysokém čísle 11:1

Jihlava – Kadaň 11:1 (2:0, 5:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 12. Kajínek (Dostálek, Werbik), 16. Pekr (Čachotský), 22. Dostálek (Štebih, Werbik), 26. J. Holý (Harkabus, Dostálek), 27. Čachotský (Suchánek, Anděl), 32. A. Zeman (Hrníčko, Kajínek), 40. Půža (Harkabus, Werbik), 51. Hrníčko (Osmík, A. Zeman), 52. Werbik (Dostálek, Půža), 56. Jiránek (J. Holý), 57. Pekr (Anděl, Štebih) – 24. Bláha (Foltýn).Vyloučení:8:7, navíc Suchánek (JIH) 5 + OK a Foltýn (KAD) 10 + 5 + OK (oba hrubost). Bez využití. Střely na branku: 53:18. Zblokované střely: 7:1. Vhazování: 44:22.

Štěpánek – Šefl, Novák (A), Hajič, Eliáš, Cestr, Foltýn, Popela – Wágner (A), Kůs (C), Šulek – Maršoun, Rindoš, Zabloudil – Homer, Tupý, J. Svoboda – Bláha, Konášek, Zd Zabloudil..