Kadaň v Kladně dvakrát vedla, nakonec však padla

Sabina Nováková | 13.02.2019 | |

K l a d n o / K a d a ň - V rámci pětapadesátého kola Chance ligy vycestovali Trhači do Kladna. Hned ve čtvrté minutě Kadaň vedla, ale soupeř dokázal srovnat. Do vedení se černožlutí dostali i napodruhé, ale scénář byl naprosto stejný. Utkání nakonec rozhodla především závěrečná část, ve které Kladenští poslali hned pět přesných střel za záda Štěpána Lukeše.

55.kolo, středa 13.2.2019
Rytíři Kladno - Sportovní klub Kadaň  8:2  (1:1, 2:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 19. Zikmund (Kubík), 26. Machač (Zikmund, Nash), 31. Jelínek (Machač, Zikmund), 41. Jelínek (Strnad, Svedlund), 48. Hajný (Zelingr, Vildumetz), 57.Říha (Kaut), 58. Strnad, 60. Lakos (Zelingr, Vildumetz) – 4. Eliáš (Kůs, Šulek), 22. Tupý (Homer, Popela). Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Štofa, Beneš. Vyloučení: 11:10, navíc Hajný (KLA) a Foltýn (KAD) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1730. Střely na branku: 51:20. Zblokované střely: 12:5. Vhazování: 49:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:8.
Rytíři Kladno: Brízgala – Zajíc, Nash, Kehar, Říha, Zelingr, Lakos, Veber – Kubík, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Vildumetz, Svedlund, Melka – Hajný, Kaut, Redlich.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – Šefl, Novák, Hajič, Eliáš, Popela, Foltýn – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Rindoš, M. Zabloudil – Homer, Tupý, J. Svoboda – Z. Zabloudil.

Kladenští naskočili do úvodní třetiny hned nadějnou akcí, když Václav Veber orazítkoval brankovou konstrukci na straně Trhačů. Pár vteřin nato se do šance dostali Trhači, když Jaroslav Kůs zdolal obranu domácích a nahrál Filipu Eliášovi0:1. V následujících minutách byly Kadaňským nabídnuty hned dvě přesilové hry, hostující kádr ale ani jednu z nich nestačil využít. Dvacet vteřin poté, co se vrátil z trestné lavice jeden z kadaňských hokejistů, se z mezikruží přesně trefil Ladislav Zikmund, a smazal tak vedení Trhačů – 1:1.

Do prostřední části si černožlutí přenesli část dvouminutového vyloučení, domácí kádr jej ale nepotrestal. Ve dvaadvacáté minutě se Kadaň opět dostala do vedení, a to zásluhou Jiřího Tupého, jenž zakončil do odkryté brány – 1:2. Opět následovala dvojice vyloučení – nejprve na straně hostů, poté na straně Rytířů. Ti se ale dokázali s vlastním oslabením poprat po svém a v čele s Patrikem Machačem opět srovnali na remízový stav 2:2. Netrvalo dlouho a domácí tým předvedl obrat, čímž si obstaral první vedení večera. Střelec druhé branky Kladenských, Patrik Machač, nahrával na pravé křídlo Šimonu Jelínkovi, který zakončil do zívající klece – 3:2. Zbývala necelá minuta do konce druhé dvacetiminutovky a Petr Vampola měl na své holi další branku ve vlastním oslabení. Štěpán Lukeš ale dokázal pohotově zareagovat a nepřipustil další branku soupeře.

Do poslední periody vstoupili Kladenští gólem. Šimon Jelínek, autor předešlé branky, nekompromisně poslal kotouč za záda Štěpána Lukeše a zvýšil náskok domácího mužstva na 4:2. O další navýšení skóre se v osmačtyřicáté minutě postaral Jakub Hajný, který tečoval střelu Matyáše Zelingra – 5:2. V sedmapadesáté minutě se radoval z dalšího gólu Jiří Říha6:2. Necelé dvě minuty nato přišel další úspěch domácích. Rytíři v poslední dvacetiminutovce předvedli svojí sílu a v čele s Jakubem Strnadem navýšili svůj náskok na 7:2. Poslední branku večera dvacet vteřin před koncem základní hrací doby vsítil Andre Lakos, jenž se chopil odraženého puku a poté zakončil v podstatě do prázdné klece – 8:2.

David Čermák (Rytíři Kladno): „Duel jsme si zkomplikovali první dvacetiminutovkou, když jsme do zápasu nastoupili velmi špatně. Pustili jsme Kadaň do vedení a následně jsme se z toho nemohli vzpamatovat. Díky zlepšenému výkonu ve třetí třetině jsme otočili. Bylo tam několik nepotrestaných zákroků a poté došlo na oplácení. Bylo to naprosto zbytečné a ke konci tam byly k vidění hodně nebezpečné fauly.“

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): „První třetinu jsme odehráli docela slušně. Mrzí mě chyba na konci úvodní dvacetiminutovky, po které jsme dostali gól na 1:1. Druhá část byla z naší strany slabší a jen díky brankáři Štěpánu Lukešovi to bylo po dvou periodách jen o gól. Ve třetí třetině jsme hráli hodně oslabení a soupeř přesilovky využil, takže zaslouženě vyhrál. Vyhrocený konec byl určitě zbytečný, ještě se na to zítra podívám na videu.“