Úvodní polovinu soutěže zakončíme na ledě Slavie

Jiří Novotný (KAD) | 05.12.2019 | |

Úvodní polovinu soutěže zakončíme na ledě Slavie

K a d a ň - Chance liga kvapem dospěla do své poloviny, po níž se rozdělí na dvě skupiny. Zatímco první osmička bude mít již od prosince zajištěnou vstupenku do vyřazovacích bojů, zbylé celky budou bojovat o zbylá dvě místa v předkole. Ještě předtím se ale černožlutí vydají do pražských Vršovic, kde se utkají s týmem Slavie. Duel vypukne v sobotu 7. prosince, zahajovací buly je plánováno na 15:00. Pokud se nechystáte přímo do ochozů, můžete sledovat tradiční online přenos.

 
HC SLAVIA PRAHA vs. SK TRHAČI KADAŇ
6. místo
51 bodů
POZICE16. místo
14 bodů
82:75SKÓRE53:132
20,34 % – 79,86 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ16,94 % – 81,88 %
424 tr. minutTRESTNÉ MINUTY473 tr. minut

SLAVII LETOS PLAY OFF NEMINE

Sešívaní se po 29 odehraných zápasech nacházejí na 6. příčce, která jim díky komfortnímu náskoku na 9. Jihlavu zajišťuje účast v elitní skupině. Dva body na ně ze 7. pozice ztrácí Poruba, o bod více ztrácí 8. Havířov. Pomýšlet mohu i na posun do vyšších pater, neboť mají stejný počet bodů jako 5. Chomutov a dýchají na záda Vsetínu, jenž se usadil v elitní čtyřce. Pochlubit se mohou kvalitní defenzivou, dosud obdrželi pouze 75 branek, což je řadí mezi nejlépe bránící celky.

Dvojnásobný mistr nejvyšší tuzemské soutěže si v posledním domácím zápase poradil s Prostějovem, jenž si z Edenu odvezl porážku 3:1. V minulém kole na ledě Třebíče ovšem narazil. Bílé hvězdy otevřely skóre na začátku úvodní periody a v druhém dějství svého soupeře zaskočily dalšími třemi trefami. Slavia se z tohoto knock outu nedokázala vzpamatovat, v 50. minutě jen upravil na konečných 4:1. Kubík.

    Poslední sestava HC Slavia Praha:

    Michajlov (32. Málek) – Novák, Duda, Barák, Hořava, Hejda, Kučný, Antoš – Pacovský, Vrdlovec, Doležal – Brož, Kubík, Kuťák – Hotěk, Kubica, Ondráček – Furch, Kohút, Vlček.

KADAŇŠTÍ NA DOSTŘEL SOKOLOVU

Černožlutí bojovníci se po čtyřzápasovém půstu opět dočkali kýženého tříbodového přísunu. Ve středečním zápase do Kadaně zavítaly Benátky, jimž se stala osudnou druhá třetina. Na jejím začátku svítilo na tabuli vyrovnané skóre 1:1, nicméně Trhači zařadili vyšší rychlostní stupeň a nastříleli brankáři Žajdlíkovi čtyři branky. Středočeši se ovšem nevzdali a v průběhu závěrečné části dotáhl na rozdíl jediného gólu. Trhači se ale dokázali závěrečnému náporu ubránit a radovali se z vítězství 5:4, po němž ztrácejí jediný bod na předposlední Sokolov.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Neužil – Trefný, Novák, L. Chalupa, Zeman, Procházka, Eliáš, Mert – M. Zabloudil, Kůs, Wágner – Michnáč, Žolobov, Čech – Z. Zabloudil, Rindoš, Wojnar – Homer, Müller.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ DUEL OVLÁDLI PRAŽANÉ

Oba celky se naposledy střetly na kadaňském zimním stadionu, a to v rámci 15. kola. Slavia se v první třetině dostala do dvoubrankového trháku, jenž ještě přiživila na začátku druhé třetiny. Trhači ani za tohoto stavu nehodili flintu do žita a gólem Matěje Zabloudila na 3:1 se vrátili do zápasu. Slávisté nicméně přidali další dvě trefy, na což dokázal zareagovat pouze Wágner, jenž v závěru snížil na konečných 5:2 z pohledu vršovického souboru.

SLAVIA vs. KADAŇ
Martin Michajlov – 92,25 %
Roman Málek – 92,60 %
BRANKÁŘIJakub Neužil – 90,12 %
Adam Wolf – 85,98 %
Tomáš Šmerha
26 (12+14)
PRODUKTIVITA Roman Chlouba
18 (8+10)
Tomáš Šmerha
12 gólů
GÓLYFrantišek Wágner
9 gólů
Petr Vampola
19 asistencí
ASISTENCEJakub Trefný
15 asistencí
Petr Vampola
433/792 – 54,67 %
VHAZOVÁNÍ Jaroslav Kůs
184/370 – 49,73 %
Petr Hořava
23 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYŠtěpán Čech
28 zbl. střel
Matěj Ondráček
55 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYMichael Foltýn
103 tr. minut
Jan Novák
22:06 min/z
ČAS NA LEDĚJakub Trefný
22:22 min/z

Foto: Dalibor Kachlík

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM