Úvodní polovinu soutěže zakončíme na ledě Slavie

Jiří Novotný (KAD) | 05.12.2019 | |

K a d a ň - Chance liga kvapem dospěla do své poloviny, po níž se rozdělí na dvě skupiny. Zatímco první osmička bude mít již od prosince zajištěnou vstupenku do vyřazovacích bojů, zbylé celky budou bojovat o zbylá dvě místa v předkole. Ještě předtím se ale černožlutí vydají do pražských Vršovic, kde se utkají s týmem Slavie. Duel vypukne v sobotu 7. prosince, zahajovací buly je plánováno na 15:00. Pokud se nechystáte přímo do ochozů, můžete sledovat tradiční online přenos.

SLAVII LETOS PLAY OFF NEMINE

Sešívaní se po 29 odehraných zápasech nacházejí na 6. příčce, která jim díky komfortnímu náskoku na 9. Jihlavu zajišťuje účast v elitní skupině. Dva body na ně ze 7. pozice ztrácí Poruba, o bod více ztrácí 8. Havířov. Pomýšlet mohu i na posun do vyšších pater, neboť mají stejný počet bodů jako 5. Chomutov a dýchají na záda Vsetínu, jenž se usadil v elitní čtyřce. Pochlubit se mohou kvalitní defenzivou, dosud obdrželi pouze 75 branek, což je řadí mezi nejlépe bránící celky.

Dvojnásobný mistr nejvyšší tuzemské soutěže si v posledním domácím zápase poradil s Prostějovem, jenž si z Edenu odvezl porážku 3:1. V minulém kole na ledě Třebíče ovšem narazil. Bílé hvězdy otevřely skóre na začátku úvodní periody a v druhém dějství svého soupeře zaskočily dalšími třemi trefami. Slavia se z tohoto knock outu nedokázala vzpamatovat, v 50. minutě jen upravil na konečných 4:1. Kubík.

Poslední sestava HC Slavia Praha:

Michajlov (32. Málek) – Novák, Duda, Barák, Hořava, Hejda, Kučný, Antoš – Pacovský, Vrdlovec, Doležal – Brož, Kubík, Kuťák – Hotěk, Kubica, Ondráček – Furch, Kohút, Vlček.

KADAŇŠTÍ NA DOSTŘEL SOKOLOVU

Černožlutí bojovníci se po čtyřzápasovém půstu opět dočkali kýženého tříbodového přísunu. Ve středečním zápase do Kadaně zavítaly Benátky, jimž se stala osudnou druhá třetina. Na jejím začátku svítilo na tabuli vyrovnané skóre 1:1, nicméně Trhači zařadili vyšší rychlostní stupeň a nastříleli brankáři Žajdlíkovi čtyři branky. Středočeši se ovšem nevzdali a v průběhu závěrečné části dotáhl na rozdíl jediného gólu. Trhači se ale dokázali závěrečnému náporu ubránit a radovali se z vítězství 5:4, po němž ztrácejí jediný bod na předposlední Sokolov.

Neužil – Trefný, Novák, L. Chalupa, Zeman, Procházka, Eliáš, Mert – M. Zabloudil, Kůs, Wágner – Michnáč, Žolobov, Čech – Z. Zabloudil, Rindoš, Wojnar – Homer, Müller.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ DUEL OVLÁDLI PRAŽANÉ

Oba celky se naposledy střetly na kadaňském zimním stadionu, a to v rámci 15. kola. Slavia se v první třetině dostala do dvoubrankového trháku, jenž ještě přiživila na začátku druhé třetiny. Trhači ani za tohoto stavu nehodili flintu do žita a gólem Matěje Zabloudila na 3:1 se vrátili do zápasu. Slávisté nicméně přidali další dvě trefy, na což dokázal zareagovat pouze Wágner, jenž v závěru snížil na konečných 5:2 z pohledu vršovického souboru.