Je tu derby! V sobotu dorazí ústecký Slovan

Jiří Novotný (KAD) | 30.01.2020 | |

Je tu derby! V sobotu dorazí ústecký Slovan

K a d a ň / Ú s t í n/L a b e m - Po středečním duelu na Hané se černožlutí bojovníci opět představí před domácím publikem. Soupeřem jim bude odvěký rival z krajského města, Slovan Ústí nad Labem. Někdejšímu prvoligovému hegemonovi se dlouhodobě nedaří, z posledních dvanácti utkání vyhrál pouze jedno a Trhači mu již dýchají na záda. Přijďte je 1. února podpořit, úvodní buly padne v 17:00.

 
SK TRHAČI KADAŇ vs. HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM
15. místo
36 bodů
POZICE14. místo
40 bodů
V – VP – PP – P
9 – 3 – 3 – 31
BILANCEV – VP – PP – P
10 – 2 – 6 – 29
103:187SKÓRE124:191
14,63 % – 83,18 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ20,63 % – 76,88 %
730 tr. minutTRESTNÉ MINUTY555 tr. minut

TRHAČI SE DOSTALI NA DOSTŘEL SLOVANU

Zatímco na začátku druhé části Chance ligy hleděli kadaňští na Slovan z uctivé vzdálenosti, nyní se díky pravidelnému bodovému přísunu jejich ztráta smrskla na pouhé čtyři body. Pokud v sobotu uspějí, ztenčí jej na jediný bod a do karet jim navíc bude hrát zápas k dobru.

Trhači po úspěšné sérii v minulém kole klopýtli v Prostějově, jenž po vyrovnané první části Trhačům odskočil a gólman Štěpánek nakonec lovil puk ze své klece šestkrát. Porážku Kadaně zmírnil ve 29. minutě Müller; důrazný forvard potvrzuje skvělou formu, v posledních pěti duelech vstřelil čtyři branky a navrch přidal tři asistence. Opomenout nelze ani Františka Wágnera, jenž v pondělí nasázel čtyři góly Benátkám.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Štěpánek – Trefný, Eliáš, Zeman, Procházka, Foltýn, Klodner – Wágner, Kůs, Müller – M. Zabloudil, Prymula, Wojnar – Homer, Rindoš, Koblížek – Dubský, Čech.

SLOVAN SE POTÁCÍ OD PORÁŽKY K PORÁŽCE

Ústečané prožili nejlepší ligovou pasáž na začátku prosince, kdy zaznamenali čtyři vítězné mače v řadě. Od té doby šla jejich forma rapidně dolů a aktuálně zabředli do šestizápasové série proher. V ní postupně padli se Sokolovem, Jihlavou, Prostějovem, Frýdkem-Místkem i Třebíčí.

Nezdarem skončilo i středeční klání v Benátkách. Domácí udeřili hned v 1. minutě, za hosty odpověděl v polovině zápasu Mrňa. Bojovné utkání nakonec dospělo až do prodloužení, v němž udeřil benátecký matador Duda. Slovan se tak od Jizery vrátil s bodem po prohře 2:1 v prodloužení. „Byl to zápas dvou nezkušených mužstev. Příliš šancí v tomto utkání nebylo. Jediný, kdo asi trošku vyčníval, byl Radek Duda a ten nakonec i tento zápas rozhodl,“ smekl před ostříleným forvardem na webu Slovanu Jaroslav Roubík, donedávna postrach prvoligových brankářů a nynější asistent trenéra.

    Poslední sestava HC Slovan Ústí nad Labem:

    rízgala – M. Vágner, Hes, Vl. Brož, Mareš, Zukal, Steinocher – Severa, Svoboda, Tůma – Filip, Mrňa, Kovařík – O. Bláha, Hasman, Kordule – Krliš, Jelínek.

KADAŇŠTÍ SE POKUSÍ NAVÁZAT NA VÁNOČNÍ NADÍLKU

První dvě měření ovládli hráči Slovanu, Trhači poprvé ukázali drápy ve Vánočním utkání, kdy svého soupeře rozstříleli 9:4. Černožlutí měli vynikající vstup do zápasu, již v 10. minutě vedli 3:0. Hosté pak sice vstřelili kontaktní branky, ale hráči královského města byli nadále při chuti a nechybělo mnoho, aby svému soupeři natočili hořkou desítku.

Lednová odveta však dopadla lépe pro Ústecké. Po bezbrankové první třetině udeřil Pšenička, na 2:0 zvyšoval ve 45. minutě Bláha a o pět minut později proměnil trestné střílení Vildumetz - 3:0. Trhači po minulé kanonádě tentokrát recept na gólmana Stahla nenašli, v závěru navíc na 4:0 pečetil Klikorka.

KADAŇ vs. ÚSTÍ N/L
Jakub Neužil - 91,33 %
Oliver Štěpánek - 87,90 %
BRANKÁŘIAdam Brízgala - 90,74 %
David Stahl - 89,49 %
Roman Chlouba
34 bodů (13+21)
PRODUKTIVITA Tomáš Vildumetz
41 bodů (12+29)
František Wágner
16 gólů
GÓLYT. Vildumetz, P. Maršoun
12 gólů
Jakub Trefný
26 asistencí
ASISTENCETomáš Vildumetz
29 asistencí
Jaroslav Kůs
677/346 – 51,11 %
VHAZOVÁNÍ Tomáš Vildumetz
604/265 - 43,78 %
Štěpán Čech
37 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYVladimír Brož
54 zbl. střel
Michael Foltýn
150 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYVladimír Brož
62 tr. minut
Jakub Trefný
23:43 min/z
ČAS NA LEDĚVladimír Brož
21:11 min/z

Foto: Dalibor Kachlík

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2020   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM