Poslední letošní pokus na zisk skalpu Ostravy

Jakub Coufal | 13.02.2007 | |

Hned dva nepříjemné výsledky se pokusí Kadaň odčinit v domácím zápase s Ostravou. Jednak se musí snažit napravit inkasovanou desítku v Jihavě, tak i osmičku z posledního vzájemného klání na ledě Sarezy, která se momentálně nachází na 7. místě. O play-off už prakticky přijít nemůže, přesto potřebuje získávat body pro co nejlepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů. Překazit plány Ostravy, jež by si ráda ze Severočechů udělala zlatý důl, se pokusí kadaňští hokejisté ve středu 14. února od 18:00.

SK KADAŇ - HC SAREZA OSTRAVA
středa 14. února 2007 - 18:00
HC Sareza Ostrava 44. kolo SK Kadaň
7. (65 bodů) Umístění 12. (45 bodů)
18-3-5-17 Celková bilance 13-2-2-26
8. (38 bodů) Umístění doma 11. (31 bodů)
11-1-3-6 Bilance doma 10-0-1-10
6. (27 bodů) Umístění venku 12. (14 bodů)
4-2-1-14 Bilance venku 3-2-1-16
Pavel Šebesta (20+18) Nejproduktivnější hráč Petr Derfler (12+15)
Pavel Šebesta (20) Nejlepší střelec Petr Derfler (12)
Dalibor Sochorek (22) Nejvíce asistencí Petr Derfler (15)
Milan Ovšák (10+10) Nejproduktivnější obránce Zbyněk Spitzer (3+8)
Milan Baranyk (+7) Nejlepší hráč v +/- Jakub Bauer (+3)
Petr Janečka (-13) Nejhorší hráč v +/- Radek Hlavatý (-15)
Dušan Brincko (+5) Nejlepší obránce v +/- Ladislav Řezníček (-1)
Petr Janečka (-13) Nejhorší obránce v +/- Radek Hlavatý (-15)
Milan Ovšák (102) Nejtrestanější hráč Zbyněk Spitzer (93)
Milan Ovšák (102) Nejtrestanější obránce Zbyněk Spitzer (93)
Jakub Štěpánek (93,191%) Úspěšnost gólmanů Jiří Stejskal (90,08%)
Jakub Štěpánek (2,67) Průměr obdržených branek Jiří Stejskal (3,94)
2 Čistá konta 0

Aktuální výkony ostravského kádru

Již tři zápasy trvá neporazitelnost Ostravy. Z posledních 5 klání nebodovali naplno hokejisté Sarezy pouze jedinkrát v Jihlavě. Vyvrcholení dobré formy přišlo v posledním kole, kdy odjížděli Lvi z Ostravy bez bodu. Ústí se na cizím ledě nedostalo do vedení ani jednou. Za zmínku stojí i vysoká domácí výhra Sarezy nad Rebely poměrem 6:0. V každé třetině padly 2 branky.

39. kolo: SAR – TRE 2:1
40. kolo: JIH – SAR 3:2
41. kolo: SAR – HBR 6:0
42. kolo: OLO – SAR 3:4
43. kolo: SAR – UNL 4:2

Dosavadní vzájemné zápasy

Letos ještě ani jednou Kadaň ostravského soupeře neporazila. V prvním klání na opačném konci Čech Severočeši po 2. třetině vedli, přesto nakonec prohráli 3:2. Přesilovka 5 na 3 z 54. minuty se Kadani stala osudnou.
Napodruhé se bodovat podařilo, avšak na konto Kadaně přibyl pouze jediný bod za prohru po samostatných nájezdech 2:3sn. Sareza, stejně jako v prvním klání, vyhrála první dějství. Za stavu 0:2 dokázali domácí v 53. minutě vyrovnat, na víc se však nezmohli. Sareza si ztrátu téměř jistých 3 bodů vynahradila prémiovým bodem za vyhrané nájezdy.
Na třetí klání Kadaň nerada vzpomíná. Po 2 minutách sice vedla, pak ale domácí šňůrou 7 branek totálně černožluté deklasovali.Celkové skóre znělo 8:2.

Sestavy z 43. kola

SK Kadaň: Stejskal (Hanuljak) - Hlubuček, Spitzer, Řezníček, Kalečík, Kocek, Chotaš, Suchánek - Kašpárek, Derfler, Freiberg - Kýhos, Hlusička, Bauer - Soukup, Veverka, Tenkač - Krpenský, Hubínek, Mikšovský

HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Ovšák, Mocek J., Palík, Tesařík, Vajda, Mocek D. - Šebesta, Boháč, Klimek - Gelačák, Holuša, Hubáček - Janečka, Sochorek, Bokroš - Valušiak, Glas, Badžo