Čeká nás jediný zahraniční soupeř - německý Crimmitschau

Jindřich Poledna | 27.08.2011 | |

Po lahůdce v podobě pětibrankového přídělu Litoměřicím čeká na kadaňský tým možná další soupeř, na kterém bychom si mohli smlsnout. Německý ETC Crimmitschau je účastníkem 2.Bundesligy a příliš v ní nezáří. Ze 13 účastníků skočil v loňském ročníku na 12.místě, kdy ve 48 utkáních získal 43 bodů, poznal chuť 11 vítězství v základní hrací době a počet porážek zaokroulil na 30. Tým vloni nastřílel 130 branek, ale 180 jich obdržel.

Náš německý soupeř odehrál v letošní přípravě pouhé 2 zápasy. Ten první bychom mohli nazvat "srandamačem" před začátkem sezóny, hrál se na 2x18 minut a byl bezkontaktní. Ostrou přípravu předvedlo v Crimmitschau Kladno, které zavítalo na německý led v úterý 23.srpna.

Náš extraligový zástupce po celou dobu zápasu jednoznačně kraloval, i když se střelecky tolik neprosadil. Konečné vítězství 2:7 pro Kladno se rodilo postupně po třetinách 0:2, 2:1 a 0:4. Branky Kladna vsítili postupně Dragoun, Hovorka, Bílek, Kafka, Knotek, Stieler a Valský.

Náš úterní soupeř hrál proti Kladnu v této sestavě:
ETC Crimmitschau: Vollmer (31.Albrecht) - Hüfner, Schütz, Tory, Rau, Pietsch, Martell, Vogl - Pielmeier, Rinke-Leitans, Guts, Schwab, Schietzold, Grünn, Goulet, Keith, Albrecht, Albrecht, Wycisk, Grözinger.

Trenér Crimmitschau Fabian Dahlem má k dispozici jen 2 brankáře. Tím první je zkušený 31letý Joey Vollmer, kterého bude doplňava mladíček Sebastian Albrecht. V momentálně sedmičlenné obraně najdeme kromě němců i zkušeného kanaďana. Jeff Tory je vůbec nejstarším hráčem v kádru, letos mu bylo již 38 let. Na soupisce má náš soupeř zatím jen 9 útočníků, z čehož jsou 3 kanaďané (Troy Schwab, Stéphane Goulet a Canm Keith), jeden fin (Carlo Grunn) a zbytek tvoří němci.

Zápas začíná na kadaňském zimním stadionu v úterý 30.srpna v 18 hodin.