Další derby na obzoru

Jindřich Poledna | 11.01.2005 | |

Další derby na obzoru

Ve středu 12. ledna přivítá sedmá Kadaň na svém ledě pátý celek tabulky - KLH Chomutov. Obě předchozí regionální derby nebyla v letošním ročníku tolik vypjatá, jak byli fanoušci zvyklí z posledních let. Chomutovu se v prosinci příliš nedařilo, ale v novém roce se tým opět semkl a předvádí parádní hokej. Fanoušky nadchlo vítězství 6:1 nad favoritem z Ústí nad Labem a to dokonce na jeho stadioně. V poslední utkání přibrzdily rozjetý chomutovský vlak České Budějovice a náš soupeř tak spadl ze třetího místa tabulky na páté.

 

Historie klubu

Klub KLH byl založen v Chomutově v roce 1945. U jeho zrodu byli pánové Stanislav Vaisochr, Jan Králíček a Josef Nečesaný a jeho prvním předsedou se stal právě výše jmenovaný Stanislav Vaisochr, jednatelem byl Milan Zábranský a pokladníkem Karel Duda. Prvními hráči Chomutova byli pánové Šebek, Pachner, Chuchler, Čermák, Nečesaný, Peiznach, Žoček a další. Všichni měli chuť do hry, byli mladí a měli nebojácné srdce, a to bylo rozhodující. Protože v této zimě byly i pořádné mrazy a to je pro lední hokej nejdůležitější začalo se hrát už v této první sezóně. Hráči pilně trénovali a dokonce si i zahráli několik přátelských utkání. Tři "bafuňáři" přišli s nápadem založit v Chomutově hokej, další tři nadšenci jej realizovali a společnou silou položili základní kámen chomutovského ledního hokeje. Záhy vyrostla stavba úspěchů, jež přerostly rámec města i kraje. Chomutovský lední hokej se stal v několika letech ozdobou přeboru republiky a stálím dodavatelem reprezentantů. Prvně v historii ledního hokeje se probojovali chomutovšťí hokejisté do vrcholné soutěže v roce 1952. Právě v 50. až 70. letech převážně byli účastníkem v nejvyšší soutěži a nejvýznamějším umístění bylo 2 místo v Československu. Poslední účast v nejvyšší soutěži byla v sezoně 1973 - 1974. Od té doby hrál Chomutov druhou nejvyšší soutěž v republice a tuto opustil sestupem do II.NHL v roce 1984. V této soutěži setrval dlouhých 13 let až do roku 1997 , kdy odkoupil účast v 1.lize ČR od Slovanu Ústí nad Labem, který pro ekonomické problémy tuto soutěž prodával.

Zdroj: www.klhchomutov.cz

Vzájemná statistika zápasů Chomutov-Kadaň

V letošní sezóně ještě nebyl Chomutov Kadaní poražen. Ve 13. kole vyhrál Chomutov v Kadani 2:1, jeho branky vsítili Jeslínek a Malát, za Kadaň již jen korigoval Lukáš Bednařík. Další měření sil nastalo ve 26. kole, to měl výhodu domácího prostředí pro změnu Chomutov. O vítězi se nerozhodlo ani v nastaveném čase, a tak se oba soupeři rozešli smírně za stavu 2:2. Kadaň sice 2x vedla po gólech Staňka a Jabrockého, ale domácí vždy dokázali stav srovnat díky Hájkovi a Řezníčkovi.

Změna v kádrech obou týmů

Oproti poslednímu derby nastoupí proti Chomutovu v kadaňských barvách obránce Marian Meňhart, který vystuží černožluté obranné řady až do konce sezóny. Naopak v chomutovských barvách se v Kadani neukáže střelec Jeslínek. Ten minimálně do konce ledna bude hájit barvy posledního extraligového celku - Jihlavy.

Poslední zápas Chomutova s Českými Budějovicemi

Chomutov těžil z přesilovek, z nichž dal všechny tři góly. Přesto se mu hra v početní výhodě stala v polovině třetí třetiny osudnou. V 51. minutě totiž domácí zapomněli na soupeře vracejícího se z trestné lavice a Dvořák z přečíslení svým druhým gólem v utkání poslal Jihočechy do vedení 3:2. V oslabení o dvě a půl minuty později České Budějovice dokonce přidaly čtvrtý gól, perfektním blafákem se blýskl Sailer. Následné snížení ještě v téže přesilovce už bojujícímu Chomutovu k bodu nepomohlo.

Sestavy z posledních utkání:

SK Kadaň: Hübl - Pospíšil, Hlavatý - Špelda, Meňhart - Staněk, Vobořil - Tvrdek, Polák, Kajer - Polanský, Kuchler, Kreuzmann - Žák, Jabrocký, Postl - Derfler, Stavenský, Hlusička.

KLH Chomutov: Horčička - Hájek, Szakal, Trefný, Hlubuček, Plaček, Prošek - Boušek, Šíp, Řepík - Polodna, Charousek, Jíra - Malát, Mikšovic, Šulc - Hahn, Mezera, Buchal.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM