Další kolo sehrají Trhači v Ústí nad Labem!

Stanislav Jiskra, Sabina Nováková | 12.01.2020 | |

Ú s t í n/L a b e m / K a d a ň - Trhači po vydařeném utkání vyjedou v pondělí 13. ledna ke 41. kolu Chance ligy do nedalekého Ústí nad Labem. Slovan má za sebou sérii již pěti porážek v řadě a Trhači budou chtít být jistě dalším přemožitelem severočeského týmu. Trhači do derby vstoupí s úspěšným výkonem naposledy proti prostějovským Jestřábům. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin!

SLOVAN V NOVÉM ROCE JEŠTĚ NEVYHRÁL

Svěřenci Tomáše Mareše v letošním roce sehráli čtyři utkání. Nejblíže k výhře měli v prvním letošním zápase s Prostějovem, proti kterému Severočeši podlehli o jednu branku 5:6. Následovaly další tři zápasy, ale Slovan si body nepřipsal v žádném z nich. Naposledy čekalo Ústí nad Labem domácí klání, los jim jako soupeře přidělil Benátky nad Jizerou. Vyrovnané utkání rozhodl v sedmapadesáté minutě Ondřej Buchtela, který v minulé sezóně nastoupil třikrát v dresu Ústí nad Labem.

Poslední sestava HC Slovan Ústí nad Labem:

Stahl – Smetana, Jan Müller, Klikorka, Brož, Hes, Veber – Kružík, Filip, Severa – Havel, Vildumetz, Tůma – Bláha, Krliš, Maršoun – Grim, Kordule.

JAKUB NEUŽIL VYNULOVAL PROSTĚJOV

Trhači sehráli poslední kolo na domácím ledě, kde přivítali Prostějov. Jestřábi za celý zápas vyslali padesát střel na Jakuba Neužila, ovšem ani jeden z pokusů neskončil za jeho zády. Trhači díky povedenému vstupu do druhé periody vedli po třech minutách 2:0. Skóre otevřel Roman Chlouba, ke kterému se přidal Štěpán Čech. Třetí branku přidal v dvě minuty před koncem druhé třetiny Jurij Žolobov. Ve třetí periodě již gól nepadl a Trhači si tak připsali cenné tři body a zaznamenali z posledních sedmi utkání pátou výhru.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Neužil – Eliáš, Trefný, Klodner, L. Chalupa, Procházka, Foltýn, Delmarche – M. Zabloudil, Rindoš, Chlouba – Jakub Müller, Žolobov, Z. Zabloudil – Homer, Wojnar, Wágner – Dubský, Čech.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ HOVOŘÍ JEDNOZNAČNĚ VE PROSĚCH TRHAČŮ

Poslední vzájemné střetnutí se uskutečnilo 26. prosince. Trhači vedli od čtvrté minuty zásluhou Matěje Moronga, kterého o minutu později napodobil Roman Chlouba a v desáté minutě Petr Poppel. Ústí dokázalo zásluhou proměněné přesilové hry v devatenácté minutě. Ve druhé periodě bylo k vidění ihned šest gólů, po třech na každé straně. Za Kadaň se podruhé v utkání prosadil Roman Chlouba, o dvanáct vteřin později se radoval Jurij Žolobov a o pár minut později Jan Müller. Třetí periodu načal proměněnou přesilovou hrou Jaroslav Kůs, druhý gól zaznamenal Jurij Žolobov a druhou brankou v utkání na konečných 9:4 upravil Jaroslav Kůs.