Další severočeské derby je tu. Porazí Kadaň i Ústí nad Labem?

Tereza Doksanská | 19.11.2015 | |

Kadaň - Prvoligový kolotoč pokračuje pětadvacátým kolem, v němž Kadaň přivítá severočeský celek Slovan Ústí nad Labem. Svěřenci trenéra Jaroslava Becka mají Ústí nad Labem co vracet, ze vzájemného utkání v Ústí si kadaňští odváželi prohru 6:3 a nyní to budou chtít Ústečanům vrátit. Podaří se jim uspět v severočeském derby?

Slovan ve WSM lize
Úvodní zápas ligy ústeckým vyšel. V severočeském derby se utkali s Mostem, který porazili 3:1. Další utkání Ústečani sehráli v Jihlavě, odkud si odváželi porážku 4:1. S Havířovem se Slovan rozstřílel a na domácím ledě ho porazil 7:4. Ve čtvrtém kole zajíždělo Ústí do nedalekých Litoměřic. V dalším severočeském derby ale prohrálo na nájezdy 5:4. V prodloužení nedokázali Ústečani porazit České Budějovice a prohráli 3:2. Ze dvou venkovních zápasů si Slovan odvážel tři body. V Šumperku Severočeši vyhráli 3:2, ale v Přerově nedokázali vyhrát a prohráli 6:4. Na porážku z Přerova navázalo Ústí i v zápase s Kladnem, když prohrálo 6:3. S Benátkami nad Jizerou se opět Slovan rozstřílel a z Benátek si odvážel vysokou výhru 6:2. V desátém kole přivítali Ústečani Jestřáby z Prostějova, se kterými prohráli 3:2 po samostatných nájezdech. Vyhrát nedokázalo Ústí ani s pražskou Slavií. Z Edenu si odváželo debakl 7:1. V dalších dvou utkáních Slovan vyhrál, nejprve porazil Kadaň 6:3 a poté Třebíč 3:5. Ve čtrnáctém kole hrálo Ústí odvetu s Mostem. Výhra z prvního kola se neopakovala a Slovan podlehl mosteckým 5:2. Ani v utkání s Jihlavou nedokázali Ústečani vyhrát a doma padli s Jihlavou těsně 4:3.

HC Slovan Ústí nad Labem: HC Benátky nad Jizerou 6:3
LHK Jestřábi Prostějov: HC Slovan Ústí nad Labem 3:4 sn.
HC Slovan Ústí nad Labem: HC Slavia Praha 1:2

Poslední utkání Severočechů
HC Slovan Ústí nad Labem: HC Slavia Praha
Ve čtyřiadvacátém kole WSM ligy přivítalo Ústí pražskou Slavii. Ústečani vstoupili do utkání lépe než hosté, když v první minutě vstřelil branku Rys a Slovan vedl 1:0. Tento stav byl i po první třetině. Ve druhé části se dařilo Pražanů. Čtyři minuty po vhození buly se trefil do Soukupovi svatice Knot. Dvě minuty po vyrovnání šli sešívaní do vedení, když podruhé v zápase prostřelili Soukupa, tentokrát se trefil Robinson. Po druhé třetině byl stav 2:1 pro Slavii. Ve třetí části nepadla ani jedna branka. Ústí tak podlehlo Pražanům těsně 2:1.

Sestava z utkání se Slavií
Soukup – Holomek, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Pohl, D. Sobotka – Rys, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Andres, D. Merta – Dalecký, Melka, Kuchler – Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Ohlasy trenéra Mareše po utkání
Se Slavií jsme odehráli skvělé utkání, ale máme nula bodů, což celkový dojem kazí. Do zápasu jsme měli dobrý vstup, celou první třetinu jsme hráli výborně. Měli jsme přidat ještě jeden gól, ale to se nepovedlo. Do druhé části jsme vstoupili mnohem hůře. Dvakrát jsme faulovali a hosté to potrestali. Nemůžeme klukům upřít snahu a bojovnost po celé utkání. Přišlo mnoho diváků a zápas se musel líbit.

Poslední utkání Kadaně
HC Stadion Litoměřice: SK Kadaň
V utkání čtyřiadvacátého kola zajížděla Kadaň do nedalekých Litoměřic. V první třetině nepadla branka, stav po první třetině byl nerozhodný 0:0. V druhé části vystřídal brankář hostů Dlouhý Dvořáka. Litoměřičtí byli ve druhé části aktivnější. Sedm minut do konce druhé periody se trefil domácí Beránek. Domácí vedli jen tři minuty, Račuk srovnal na 1:1. Jenže to se Stadionu nelíbilo a minutu před koncem znovu prostřelil Dlouhého Beránek. Do kabin se odcházelo za stavu 2:1. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se znovu trefil Račuk a srovnal na 2:2. Do konce třetí třetiny nepadla žádná branka a zápas šel do prodloužení. Tři minuty po odpískání prodloužení se prosadil znovu Račuk a svým hattrickem rozhodl zápas. Kadaň si z Litoměřic odvážela výhru 3:2 v prodloužení.

Sestava z posledního utkání s Litoměřicemi
Dvořák (od 20. Dlouhý) – Mrázek, Tejnor, Szathmáry, Trefný, Rohan, Drtina, Černý – Kadlec, Kaše, Račuk – Chrpa, Hejcman, Hlava – Vrána, Dušek, Veselý – Sloboda, Šťovíček, Vaněk.

Ohlasy trenéra Becka po utkání
V prvních dvou třetinách to byl vyrovnaný zápas, za tu poslední jsme si zasloužili body tři. Dali jsme do toho hodně sil, ale po dvou porážkách jsme rádi i za ty dva.

O utkání
V rámci pětadvacátého kola se utkají kadaňští hráči se Slovanem z Ústí nad Labem. Přijďte podpořit kadaňský tým, bude to potřebovat. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu, 21. 11. od 17. hodin na zimním stadionu v Kadani. Ženy a děti do 15 let mají vstup zdarma, tak neváhejte a přijďte. Pokud se nebudete moci dostavit, zápas sledujte alespoň v textové podobě na onlajny.com.