Další zastávkou kadaňských bude Třebíč

Jiří Novotný | 29.01.2016 | |

K a d a ň - V minulých dvou kolech se v Kadani představily elitní celky - Slavia a České Budějovice. A byť svěřenci kouče Becka nastoupili v notně obměněném složení, bili se velmi statečně. Svou bojovnost budou muset prokázat také v následujícím utkání, ve kterém se představí na ledě Horácké Slavie Třebíč. Zápas startuje v sobotu 30. 1. v 17:30

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy letos neprožívají nikterak oslnivou sezonu. Tým, jenž jsme byli zvyklí vídat v horních patrech tabulky, se momentálně souží na 11. pozici. Kontakt s desítkou však Třebíč ještě neztratila. Na 10. Litoměřice ztrácí 4 body, stejný počet bodů jí chybí i na 9. Ústí. Vzhledem k tomu, že se základní část blíží ke svému závěru, bude chtít proti Kadani bezpodmínečně bodovat. Další neúspěch by totiž pro Třebíč mohl být fatální. O to větší výzva pro Kadaň!

Třebíč má velké problémy s produktivitou. V dosavadním průběhu soutěže nastřílela pouhých 106 branek, což je téměř o 30 méně, než má na kontě Kadaň. V tomto ohledu je (ale velmi těsně) horší jen odpadlík z Mostu - 105.

V novém kalendářním roce Horácká Slavia uhrála jen 8 bodů, všechny na svém ledě. Nejprve přehrála Ústí, po nájezdech přetlačila a Šumperk a poté získala cenný skalp vedoucího Kladna, které porazila 3:2. Posléze však zapadla do třízapasové série proher.

Minulé kolo

Ve středu Třebíč zajížděla na vršovický led pražské Slavie. Domácí šli do zápasu v roli jasného favorita, což se jim podařilo potvrdit. Sešívaní si v průběhu utkání vytvořili komfortní čtyřgólové vedení. Hosté se probrali z letargie v polovině zápasu, kdy dvěma rychlými góly snížili na 4:2 (Podlipnik, Wasserbauer). Slavia ovšem žádné drama nepřipustila a skóre se do konce duelu již neměnilo.

„Nepovedl se nám vstup do utkání a naštěstí jsme nedostali do konce třetiny ještě pátou branku. O přestávce jsme si řekli, že musíme změnit naší hru a začít znovu. To se nám od druhé třetiny dařilo a dali jsme v dvojnásobné přesilovce dvě branky. Další gólovky a trestné střílení jsme bohužel neproměnili, takže jsme nedokázali utkání dotáhnout do prodloužení. Za druhou a třetí třetinu bych chtěl ale hráče pochválit,“ hodnotil na webu Třebíče asistent Radek Novák.

Sestava Třebíče z duelu na Slavii

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Malena, Podlipnik, Schejbal, Štindl, Šaur, Niko – Wasserbauer, Dolníček, Přibyl – Kusko, Psota, Švec – Čech, Juráň, Pokorný – Petelin, Baldwin, Všetečka.

Tým soupeře

Na postu gólmana má letos největší důvěru mladík Karel Vejmelka, jenž naskočil do 36 duelů s průměrnou úspěšností 91,8%. Vejmelka byl loni draftován Nashvillem jako 145.

Nejproduktivnějším hráčem je matador David Dolníček, který dosud nastřádal 35 bodů (15+20). Následuje další zkušený forvard Roman Erat (10+22). Elitní trojku uzavírá exolomoucký Matěj Pekr (14+15). Z obránců je na tom bodově nejlépe, mimo Bilčíka, který už nastupuje za Jihlavu, Jakub Bartoň (1+7).

O zápase

Duel již 46. kola WSM ligy mezi Třebíčí a Kadaní startuje v MANN + HUMMEL areně 30.1. v 17:30. Pokud se nechystáte na Moravu, sledujte s průběh na webu onlajny.com!