Další zastávkou kadaňských hokejistů bude Třebíč

Jiří Novotný | 05.11.2013 | |

Po dvouzápasové pauze, ve které Kadaň nezískala ani bod, měli černožlutí možnost získat tři body v sobotním duelu s havlíčkobrodskými Rebely. Kadaň byla v zápase aktivnější a nakonec díky brankám Kůse a Jíry, ale také skvělému výkonu gólmana Řehoře vyhrála 2:0. Další zápas čeká kadaňské hokejisty tuto středu, kdy zavítají do Třebíče. Bude to přímý souboj o 6. místo, na kterém se Třebíč nachází pouze díky lepšímu skóre vůči Kadani.

Zatím poslední vzájemné měření sil proběhlo v 6. kole aktuálního ročníku, hrálo se v Kadani. V páté minutě otevřel skóre Hromas, ale za čtyři minuty bylo srovnáno, neboť vyrovnal Zohorna. Bílým hvězdám se podařilo v průběhu první části stav zápasu otočit, na 2:1 zvýšil Vondráček. Minutu před koncem první třetiny srovnal na 2:2 Roman Chlouba. Vyrovnaný stav vydržel do 28. minuty. Třebíč se totiž dostala naposledy v utkání do vedení. Její třetí branku vsítil Čuřík. Ovšem poté začal úřadovat Jíra. V 53. minutě vyrovnal na 3:3 a ve 3. minutě prodloužení rozhodl o bonusovém bodu pro Kadaň za výhru 4:3 po prodloužení.„Byl to určitě těžký zápas. Po sérii proher jsme byli trošku dole. První dvě třetiny jsme bojovali a naštěstí třetí třetina byla lepší. Srovnali jsme výsledek a se štěstím jsme vyhráli,“zhodnotil hrdina zápasu Petr Jíra.

Třebíč se v tabulce nachází na 6. pozici s 26 body a negativním skóre 42:47. Vítězných zápasů sehrála 8, z toho 7 za tři body. 10 zápasů prohrála, ale třikrát až po prodloužení. Na 5. Beroun ztrácí 5 bodů, 7. Kadaň má bodů stejně.

Poslední dva zápasy, ve kterých Třebíč narazila na Šumperk a Havířov, sice vyhrála, ale předtím se protrápila čtyřzápasovou sérií porážek. Dosud nejdelší série bez vítězství začala dvěma zápasy na domácím ledě. Bílé hvězdy nejprve dostaly nášup 1:6 od Mladé Boleslavi, následně podlehly 1:3 Olomouci. Poté Třebíč prohrála 5:4 po prodloužení v Českých Budějovicích a nezvládla ani další domácí zápas, tentokrát s Havlíčkovým Brodem (1:2).

V minulém kole se Třebíč utkala v Šumperku s tamním Salithem. Třebíč otevřela skóre v 6. minutě, kdy se trefil Laš. Domácí vyrovnali o tři minuty později, ale v 15. minutě vrátil hostům vedení Čech. Drakům se sice ještě podařilo vyrovnat, další góly už ale stříleli pouze hráči Třebíče. Vítěznou branku zaznamenal ve 41. Nahodil, v 52. pečetil Bilčík.“Šumperk celý zápas dobře bruslil, měli výborný pohyb a my jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli,“složil poklonu soupeři, který v sobotu přijede do Kadaně, Lukáš Nahodil.

Na postu brankáře se trenérské duo Kamil Pokorný - Radek Novák může spolehnout na Martina Faltera. Brzy 30letý gólman letos odchytal 14 zápasů s úspěšností 92,15%. V loňské sezóně nastoupil k 16 zápasům v dresu brněnské Komety, extraligu si vyzkoušel také ve Vítkovicích , Kladně a pražské Spartě. Čtyřikrát se v třebíčské brance objevil Marek Čiliak, jenž letos na úkor Faltera povýšil do Komety. Mladý Lukáš Dusík zatím odehrál pouze 40 minut.

Nejproduktivnějším zadákem je 36letý matador Rostislav Malena. Zatím má na kontě 7 bodů (2+5) a v tabulce +/- výborných +9, nejvíce z celého týmu. V tuzemské nejvyšší soutěži ve své kariéře nastoupil 235 zápasům. V závěsu se drží šestibodový (1+5) Ondřej Dlapa. 21letý zadák na svou extraligovou šanci stále čeká. Následuje Stanislav Dietz, jenž dosud nasbíral 3 asistence.

Také statistikám útočníků vévodí zkušený hokejista - 34letý David Dolníček. V loňské sezóně získal 39 bodů, letos jich má zatím 11 (5+6). Po deseti bodech mají Jakub Čuřík (5+5) a Marek Laš (4+6). Za zmínku stojí jistě také Michal Mikeska. Čerstvá posila sice ještě bodovat nedokázala, ale na nule jistě dlouho nezůstane! 37letý odchovanec Třebíče v extralize odehrál 564 zápasů, dalších 36 sehrál v dresu národního týmu. Jeho extraligová kariéra je spojená hlavně s Pardubicemi, odkud v roce 2006 zamířil do KHL. Po návratu v roce 2010 zkoušel štěstí v Českých Budějovicích a Karlových Varech. Obzvlášť angažmá v Karlových Varech se mu příliš nevyvedlo, a tak v loňské sezoně zamířil do Hradce Králové.

Následuje sestava Třebíče z sobotního zápasu v Šumperku:

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Čejka, Bilčík, Valenta, Dlapa, Peroutka, Dietz – Laš, Dolníček, Čuřík – Mikeska, Nahodil, Vondráček – Wassebauer, Kaut, Fořt – Čech, Kadela, Paták.

Zápas startuje ve středu v 17:30 v třebíčské MANN+HUMMEL Aréně. Ze zápasu je připraven tradiční on-line přenos.