Do Kadaně letí Jestřábi z Prostějova

Stanislav Jiskra | 25.02.2020 | |

K a d a ň – Chance liga nám nadělila dalšího soupeře, tentokrát do Kadaně míří daleký Prostějov. Jestřábi ještě pomýšlejí na předkolo play-off, výsledky tomu ale v posledních kolech nenapovídají. Úvodní buly bude vhozena v 18:00, zápas je také možné sledovat na webech onlajny.com a hokejkatv.cz

JEĎ S NÁMI NA MISTROVSTVÍ SVĚTA DO ŠVÝCARSKA

Chtěli byste vidět finálový zápas na Mistrovství světa v hokeji ve Švýcarsku v roce 2020? A co takhle jej vidět naživo a nejenom v televizi? Myslíte si, že to není možné?

Ale ano! AUTO MYSLIVEC PODBOŘANY ve spolupráci s hokejovým klubem SK Trhači Kadaň a za podpory značky ŠKODA připravilo jedinečnou soutěž, v rámci které 2 z vás vyhrají vstupenky do Švýcarska. A ten největší šťastlivec ještě k tomu všemu získá zapůjčení nového vozu ŠKODA na 3 dny s plnou nádrží zdarma! To aby ten příjezd na finálový zápas měl patřičný styl.

Zaujala Vás naše soutěž? Zjistěte více v rámci našich soutěžních pravidel (umístěny na konci našeho článku) či na hokejových zápasech klubu SK Trhači Kadaň 26. 2., 3. 3. nebo 7. 3. v Kadani. Ale pozor - připravili jsme pro Vás několik úkolů, proto čím dříve se do naší soutěže zapojíte, tím vyšší šanci na získání výhry máte! A nezapomeňte - všechny potřebné informace Vám na hokejových zápasech ve dnech 26.2., 3.3. nebo 7.3. v Kadani poskytneme pouze my, tým za AUTO MYSLIVEC PODBOŘANY.

MORAVANŮM SE POSLEDNÍ DOBOU PŘÍLIŠ NEDAŘÍ

Jestřábům se v únoru nedaří. Svůj nezdar započal přesně první den v tomto měsíci, kdy kdy na domácí půdě proti Frýdku získal pouze bod za remízu. O jedenáct dní později si Prostějov připsal další bod, ale tentokrát do kolonky proher, v Třebíči podlehli 2:5. Následovala první únorová výhra, v domácím prostředí porazili Benátky n/J 3:1. Ihned o dva dny později si ale Prostějov připsal další prohru, Ústí nad Labem využilo domácího prostředí a zvítězilo 4:1. Jestřábi se z této prohry oklepali a ze Sokolova se domů vraceli se třemi body za výhru 5:3. Ale v zatím posledním odehraném kole nestačili na Jihlavu, které otočila během dvou minut vývoj na svou stranu a zvítězila 5:2.

Poslední sestava LHK Jestřábi Prostějov:

Štůrala – Hrádek, Mrázek, P. Krejčí, Husa, Vykoukal, Muška, Pěnčík – Hrníčko, Divíšek, Žálčík – Nouza, M. Novák, T. Jandus – Antoníček, Račuk, Machač – Březák, Knap, V. Meidl.

ANI TRHAČI V POSLEDNÍM KOLE NEUSPĚLI

Trhači k poslednímu kolu zajížděli na led Benátek nad Jizerou. Benátky od první třetiny diktovali tempo hry, když se v šesté minutě prosadil Šeliga, o tři minuty později se z branky radoval Špaček a v patnácté minutě druhým gólem v zápase uzavřel první třetinu devatenáctiletý Dominik Šeliga. I druhou třetinu zahájili Benátky vstřeleným gólem, tentokrát se prosadil Charvát, kterého následoval Gajda. Trhači na pátou branku dokázali o minutu později odpovědět, když přesně zamířil František Wágner, to byl ale poslední puk, který zapadl za záda Matěje Žajdlíka. Ve druhé periodě se ještě stihl prosadit sedmnáctiletý Matěj Böhm. Poslední perioda nabídla již jednu branku, ta padla z hokejky šestnáctiletého Petra Gajdy, který svou druhou trefou v zápase uzavřel účet utkání na konečných 7:1 pro Benátky.

Neužil (15.–21., 41. Štěpánek) – Klodner, Trefný, D. Zeman, Eliáš, Procházka – M. Zabloudil, Kůs, Wojnar – J. Müller, Žolobov, Zd. Zabloudil – Koblížek, Rindoš, Wágner – Dubský, Čech, Homer..

V ČÁSTI PORAŽENÝCH SI TRHAČI JIŽ DVAKRÁT S PROSTĚJOVEM PORADILI

S ohledem na druhou půli Chance ligy mají Trhači zaznamenaný úspěch v podobě vítězství nad prostějovskou družinou. Přestože se Kadani příliš na půdě soupeře nedaří, klání v Prostějově jim ovšem vyšlo na jedničku. Černožlutí se i jako první dostali do vedení, když Jurij Žolobov pálil do odkryté svatyně Tomáše Štůraly. Následně si výborně s domácí obranou poradil Zdeněk Zabloudil a poslal svůj tým opět do vedení – 2:1. V prostřední části se radovali oba týmy po jedné brance. V jedenačtyřicáté minutě na rozdíl dvou tref do černého navýšil forvard Roman Chlouba, kterého napodobil i obránce Denis Zeman. To již Trhači vedli 5:2. Poslední zásah ze strany domácích provedl Vojtěch Krejčiřík, který jen minimálně upravil skóre utkání na 5:3. Kadaňští svou výhru zpečetili trefou z hole Jaroslava Kůse, a odvezli si tak z výjezdu do Prostějova tři body do tabulky.

Odvetné utkání se sehrálo na ledě Trhačů. První třetina gól nenabídla, ale v druhé periodě rozhodli Trhači o své výhře. Nejprve se Kadaň radovala z trefy Romana Chlouby, o dvě minuty později se za brankovou čáru trefil Štěpán Čech a necelé dvě minuty před druhou sirénou udeřil Jurij Žolobov, který díky bezbrankové třetí dvacetiminutovce uzavřel utkání na konečných 3:0,

Zatím poslední vzájemný zápas však dopadl lépe pro Jestřáby. Ty do vedení poslal v sedmé minutě Tomáš Divíšek, na tento zásah po dvaapadesáti vteřinách odpověděl Jan Müller. Prostějov ale na vyrovnávací branku našel hned pět odpovědí a i díky třem proměněným přesilovým hrám svítilo po šedesáti minutách na světelné tabuli skóre 6:1.