Do Kadaně přijede momentální lídr tabulky

Jakub Coufal | 27.09.2005 | |

Kadaňské hráče čeká další těžký domácí zápas. Po smolném utkání z Ostravy, kdy rozhodla o výsledku až 60. minuta, budou mít kadaňáci opět co napravovat. Na svém ledě přivítají opět venku neporažený tým. Po Mladé Boleslavi se na náš stadión přijede podívat Dukla Jihlava, která venku zatím vždy vyhrála. Domácí bitva o body začne ve středu 28. září v 18:00.

Navrátilec z extraligy určitě nebude chtít v Kadani skončit svou tradici venkovních výher. Na druhé straně se bude Kadaň snažit udržet svou domácí úspěšnou bilanci. Pro Jihlavu možná svědčí fakt, že v posledním zápase s Brnem dokázala zvrátit nepříznivý stav a vyhrát celé utkání 6:5. A to na tabuli už svítily stavy jako 0:3 (v 9. minutě) či 3:5 (v 41. minutě). Zato naši borci si museli v pondělí vypít kalich hořkosti až do dna. Smrtící ránu uštědřil Kadani v poslední minutě ostravský Mleko, když už se asi všichni hráči viděli v prodloužení.

Po návratu z extraligy došlo logicky k větší obměně kádru. Z loňských opor bude Jihlava i letos spoléhat na brankáře Jaroslava Suchana, který si zatím drží úspěšnost téměř 94%. Z obranných řad zůstali obránci Rostislav Malena či Jan Šmarda, kterým sbírání kanadských bodů není cizí. Obranu pak dotváří například navrátilec z Písku a Třebíče Přemysl Duben nebo z Brna Pavel Staněk. Z útočných hrozeb stojí za zmínku nový úlovek z Ústí v podobě Daniela Hodka. V dosavadních 8 zápasech už stihl nastřílet 5 branek a na stejný počet i nahrál. Ale ani stálá tvář Jihlavy Oldřich Bakus nestojí pozadu. Za 7 asistencí mu zatím patří primát nejlepšího nahrávače týmu. Za zmínku stojí i návrat útočníka Vladimíra Říhy z Mladé Boleslavi. Během loňské sezóny jezdili po extraligovém ledě také Petr Altrichter, Tomáš Čachotský, Ladislav Rytnauer či Roman Hlouch.

Po návratu do 1. ligy však muselo dost hráčů odejít. Velkou ztrátou je Aleš Padělek, který nyní působí v Plzni. O další oslabení se postaral útočník Tomáš Klimt, který odešel ke Lvům do Ústí. Ale nejen útočníci opouštěli Jihlavu. Například obraně už nepomůže v současnosti litvínovský Petr Punčochář.

Poslední vzájemné zápasy s Jihlavou odehráli naši hráči v sezóně 2003/2004. Tehdy jsme doma dokázali bodovat stavem 3:3, ale venku jsme už bod uhrát nedokázali a podlehli jsme soupeři 4:2. Většina zápasů s Jihlavou však byla téměř vždy vyrovnaná a tak bude zajímavé sledovat, jak dopadnou vzájemná měření sil letos. Jihlavu zatím přemohli pouze Ústí s Havířovem a Kadaň by se k nim určitě ráda přidala.

Sestava Jihlavy z posledního utkání: Suchan (Řehoř) - Šmarda, Malena, Staněk, Lupač, Duben, Rýgl - Rytnauer, Bakus, Hodek - Říha V., Hlouch, Čachotský - Lazorišák, Havel, Fiedler - Polák, Dušátko, Blanár