Do Kadaně přijede tým z Vysočiny

Katka Hodková | 22.09.2006 | |

Kadaň - V sobotu 23. září se kadaňské áčko představí podruhé na domácím ledě. Budeme sledovat zápas našich hokejistů proti Jihlavě, která uzavírá tabulku první ligy. Kadaň získala dva body díky poslednímu zápasu v Třebíči, Dukla má po třech kolech zatím jenom jeden. Ale první dojem může klamat. Dukla vyhrála v roce 1991 titul mistra Československa, do první ligy sestoupila z nejvyšší soutěže teprve v roce 1999, před dvěma roky se vrátila do extraligy, ale opět se neudržela a spadla do první ligy. Od té doby touží na Vysočině vrátit se mezi elitu.

Vzájemná bilance zápasů SK Kadaň – HC Dukla Jihlava

Sezóna 2004/2005

Právě v této sezóně Jihlava zápasila v extralize. Po dvaapadesátí zápasech skončila na posledním místě. Za celou sezónu si Dukla připsala pouze šest výher, poměr vstřelených a inkasovaných branek se tehdy zastavil na nelichotivém poměru 89:195. Klub byl odsouzen k boji o záchranu, Dukla Jihlava však prohrála

Sezóna 2005/2006

Minulou sezónu už si Kadaň s Duklou zahrála. Vzájemná bilance zápasů byla jako na houpačce. Zajímavé je, že Severočeši pokaždé vyhráli na domácím ledě a Dukla zase na svém stadionu na Vysočině. Jako by oba kluby potřebovaly podporu známého prostředí k tomu, aby svého soupeře patřičně usměrnily.

Kadaň       -     Jihlava     1:0p
Jihlava     -     Kadaň       3:1
Kadaň       -     Jihlava     3:2
Jihlava     -     Kadaň       3:2

Dukla v nové sezóně 2006/2007

Letošní sezóna nezačala pro tým příliš dobře. Přitom měla už v prvním kole výhodu, protože nastupovala doma proti ostravské Sareze. Hosté si však odvezli za výhru 4:6 plný počet bodů. Ve druhém kole se Dukla představila v Olomouci, ale právě tam střelecky úplně vyhořela a zápas prohrála vysoko 5:1. Ve třetím a zatím posledním kole doma Jihlava hostila ústecký Slovan. Ačkoli hosté vstřelili první branku zápasu, pak si dlouhou dobu ani neškrtli a pouze inkasovali. Na začátku třetí třetiny Jihlava vedla 3:2, ale Lvi dokázali vyrovnat deset minut před koncem a v poslední minutě prodloužení se Jakub Hulva postaral o výhru hostí 3:4. Dukla tak opět vyšla naprázdno, ale za remízu v základní hrací době si připsala alespoň jeden bod.

Aktuální stav kádru

Těsně před začátkem sezóny přišla Jihlava o klíčového hráče. Zkušený útočník Tomáš Chlubna se chtěl po letech vrátit do rodného města, ale nakonec se dohodl na ročním angažmá v běloruském klubu Junosť Minsk.

Odchody: hostování ukončil Roman Hlouch z Mladé Boleslavi, Vladimír Říha a Jaroslav Suchan ze Znojma. Odešel také Daniel Hodek a Rostislav Malena z brněnské Komety. Do Trenčína se vrátil Pavel Staněk.

Příchody:Jihlava získala několik zajímavých zahraničních posil. Ze slovenského klubu Košice přišel na hostování Marek Tkáč a junior Peter Čintala, ze Sklaice Marek Horský. Z hostování v Benátkách nad Jizerou se vrátil Petr Kaňkovský. Na hostování přišli na Vysočinu Jan Dušátko a Adam Lukačovič ze Sparty, na střídavý start nastupuje Lubomír Vaškovič ze Znojma a klub získal také několik nadějných juniorů - Pavla Suka ze Zlína, Jana Zoura z Pelhřimova a Ondreje Otčenáše.

Sestavy z posledních utkání

SK Kadaň: Slipčenko - Staněk, Spitzer, Pospíšil, Pulpán, Hlavatý, Hlubuček, Lašek, Krpenský, Žák, Derfler, Postl, Stavenský, Stehlík, Metlička, Polanský, Vrtek, Kajer, Zika, Pražák, Hobl.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Duben, Lukáč, Lukačovič, Chvátal, Čintala, Kuchyňa, Čachotský, Bakus, Rytnauer, Říha, Kaňkovský, Fiedler, Lazorišák, Dušátko, Hanzal, Horský, Havel, Polák.