Do Kadaně přilétají Jestřábi v naději lepších zítřků

Jakub Coufal | 07.12.2007 | |

Po přivezení neočekávaného bodu z Brna hodlají Kadaňští naplno bodovat proti poslednímu celku Východu. Na sever Čech přilétnou Jestřábi z Prostějova, kteří v poslední době body zrovna nesbírají. Tabulkoví konkurenti Kadaně si naopak body připisují jako na běžícím pásu, Severočeši tak musí bodovat, pokud chtějí držet krok. Zda Kadaň naváže na výkon z Brna a předvede své útočné síly, se fanoušci dozví v sobotu 8. prosince od 17:00 v Kadani.

Nejvyšší prohra 6:0 (v Mladé Boleslavi)
Nejproduktivnější hráč Martin Kotásek (9+13)
Nejlepší střelec Martin Piecha (10+10))
Nejvíce asistencí Martin Kotásek (9+13)
Úspěšnost gólmanů Radovan Biegl (87,56%)
Tomáš Štůrala (91,44%)
Průměr obdržených branek Radovan Biegl (4,19)
Tomáš Štůrala (3,49)
* výhra - výhra prodl. - prohra prodl. - prohra

Aktuálně z kádru Prostějova

Když se nedaří, tak se prostě nedaří. Své by o známém klišé mohli říct hokejisté Prostějova, kteří čekají na body již 6 zápasů. Jestřábi se tak musí pomalu bát, aby nespadli na poslední místo v západní skupině, přeci jen Šumperk už je nedaleko. Z přemožitelů Prostějovských v posledních kolech lze jmenovat silné kluby Chomutova či Mladé Boleslavi, tak i tabulkově nedaleké soupeře jako Beroun či Most. Jestřábi tak bijí na poplach, v Kadani se musí pokusit bodovat.

Poslední zápas týmu Jestřábů

Další porážku v řadě zažilo domácí hnízdo létajících dravců, kteří mají momentálně mírně přistřižená křídla, která jim brání v rozletu. Vrchlabí zajíždělo do Prostějova pro body a cíl si na 100% splnilo. Hosté od půli zápasu vedli, avšak Jestřábi se nechtěli jen tak smířit se ztrátou bodů. Když 9 minut před koncem vyrovnali, věřili minimálně v prodloužení. Za své vzala 57. minuta, kdy hokejisté ze zasněženého Podkrkonoší vsítili vítěznou branku. Pojistka v poslední minutě přiřkla Vrchlabí definitivní vítězství 1:3.

Minulé vzájemné klání

Vyrovnaný zápas v Prostějově rozhodla již 1. třetina. Severočeši se ještě nestačili rozkoukat a už v 3. minutě prohrávali. Po rozehřátí Kadaňských hokejistů přišel i jejich brankový příděl směrem k protihráči. Přesněji 10. a 11. minuta vynesla Kadani vítězství 2:1, neboť do konce zápasu byli brankáři obou mužstev neomylní.

Sestavy z minulých kol

SK Kadaň: Stejskal - Chotaš, Kloz, Spitzer, Vaněček, Hlubuček, Pospíšil, Hlavatý, Mašek - Polanský, Fink, Chyba, Buďa, Vrtek, Kajer, Pražák, Derfler, Bauer, Kýhos, Veverka, Duba

HK Jestřábi Prostějov: Biegl - Suchý, Procházka, Kumstát, Chovan, Bartoň, Kundrátek, Pšurný M., Balán, Pšurný R., Nakládal, Piecha, Steber, Vymazal, Mikšovský, Opatovský, Korčák, Šebek, Vrba, Vlk