Domácí vyhráli zaslouženě, uznává Jiří Charousek

Jiří Novotný, Filip De Bolle | 28.12.2012 | |

Domácí vyhráli zaslouženě, uznává Jiří Charousek

Ve 35. kole zajížděli domácí na horký led litoměřické Kalich Areny. Ve dvou předchozích vzájemných duelech se vždy radoval domácí tým a stejně tomu bylo i tentokrát. Litoměřickým k výhře stačily dvě branky, o jedinou kadaňskou se postaral Jiří Charousek.

 

V úvodním dějství byli jasně lepší domácí hráči, kteří dokázali svou převahu využít v úvodní branku z hole Nováka. Kadaňští branku Melicharčíka takřka neohrozili, čehož si je vědom i Jiří Charousek. "První třetina z naší strany nebyla optimální. Domácí lépe bruslili, měli lepší pohyb než my."

Druhá třetina byla ze strany kadaňských lepší a po pěti minutách dokázal srovnat Charousek: "Já jsem tam vystřelil takovou žabku přes beka, ta se to odrazila do vzduchu a já tam dojížděl a odrazilo se mi to od brusle. Nebylo to žádný úmyslný kopnutí nebo něco, padlo to tam, gól se uznal a zaplať pánbůh že to bylo 1:1, akorát že jsme vzápětí dostali gól na 2:1 a to nás mrzí. Byl to rozhodující gól", litoval brzké odpovědi domácích, o kterou se postaral mladík Simon.

Ve třetí části se domácí rozhodli spíše bránit svůj hubený náskok. Kadaň měla více ze hry a snažila se o vyrovnání, kterého se ovšem nedočkala ani po závěrečných minutách při hře bez brankáře. Melicharčík ovšem další puk za svá záda nepustil. "Poslední třetinu si myslím že jsme hráli líp, akorát nám tam nic nepadlo, mohli jsme se víc tlačit do brány a vyrovnat. Jejich gólman dobře zachytal, domácí vyhráli zaslouženě", uznal kvalitu soupeře.

Za domácí nastoupil odchovanec a vítěz Stanleyova poháru Martin Škoula. Hráče, jenž má odehráno 10 sezón v NHL, domácí příznivci přivítali transparentem "Vítej doma, Martine". I díky jeho přítomnosti dokázali domácí ubránit závěrečný tlak. "Tak určitě. Už má něco za sebou a bylo vidět, že se Litoměřice zvedly, i díky jeho přítomnosti. "

Na poslední domácí zápas v letošním roce se do Kalich Areny přišlo podívat 1570 diváků a vytvořili pro domácí ideální atmosféru, kterou ocenil i Jiří Charousek: "Přišlo hodně diváků a myslím že takhle by to mělo chodit furt, určitě fandili a byli skvělí a přeji Litoměřicím, aby to takhle chodilo stále. "

Zatímco v Litoměřicích, které hrají v druhé polovině tabulky, se těší slušné divácké kulise, Kadaň, která letos zažívá nejlepší prvoligovou sezónu v historii, se potýká se slabými návštěvami. "Myslim si, že tady bylo dost diváků a bylo by zajímavé, kdyby chodilo tolik lidí i u nás. Když jsme hráli nějaký ty roky zpátky dole, tak bylo jasné, že diváci chodit nebudou, ale teď máme docela dobrý mančaft, daří se nám, hrajem v první čtyřce, pětce. Tak by stálo za to přijít na Nový rok naposledy podpořit. ", vzkázal Kadaňákům zkušený útočník.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2020   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM