Druhý venkovní duel v řadě, Kadaň vyzve Stadion

Sabina Nováková | 08.10.2019 | |

L i t o m ě ř i c e / K a d a ň - Trhači si střihnou druhý duel v řadě v roli hostujícího celku. V rámci již dvanáctého kola Chance ligy nepojedou daleko. Kadaňský autobus zajede ve středu 9. října do Litoměřic. Stadion se momentálně pohybuje v první polovině tabulky a poslední duel skončil pro Litoměřické porážkou. To samé platí pro Trhače, kteří stále čekají vítězný výsledek.

LITOMĚŘICKÁ PŘÍPRAVA BYLA ROZPAČITÁ

Kališníci v první dvě střetnutí odehráli na vlastním ledě. Nejprve nenašli správný recept proti extraligovému Litvínovu – 2:4, následně si ale poradili vcelku jednoznačně s ústeckým Slovanem – 8:2. Dva ze tří venkovních zápasů svěřenci Davida Bruka a Daniela Tvrzníka nezvládli, a to když padli 2:3 v Chomutově a poté 2:4 na ledě Sokolova. Chuť si spravili opět proti Ústí nad Labem stavem 4:1. Na tento úspěch ještě dvakrát navázali vítězstvím nad Piráty 4:3 a nad německým týmem Lausitzer Füchse 4:1. Poslední klání bylo opět se Sokolovem, v rámci kterého opět byli na místě poraženého celku – 3:4.

STADION PADL S PIRÁTY, KADAŇ S TŘEBÍČÍ

Jako první se v duelu prosadili Chomutovští, v téže třetině ale hostující celek stačil srovnat na 1:1. Markus Korkiakoski se stal ale posledním střelcem za Litoměřice. Po bezbrankové prostřední dvacetiminutovce rozhodl Chomutov o tom, že tři body zůstanou na domácí půdě. Přesné střely se ujal konkrétně Jakub Štochl.

Poslední sestava HC Stadion Litoměřice:

Lukeš – Klejna, Mlčák, Strejček, Dajčar, Kukla, Marcel, Procházka – Kadlec, Přikryl, Voženílek – Jánský, Střondala, Jícha – Šik, Korkiakoski, Beran – Kangas, Štohanzl, Sklenář.

Duel v Třebíči ovládli v prvních dvou třetinách domácí hokejisté. Během prvních dvou dvacetiminutovek vsítili dvě branky. Zapojení ze strany Trhačů přišlo až ve třiačtyřicáté minutě po brance Jakuba Trefného, který snížil na 1:2. Tím spustil přestřelku, protože Bílé hvězdy zanedlouho opět odskočili na rozdíl dvou branek. Na 2:3 snížil následně Tomáš Koblížek, ale svěřenci Martina Sobotky opět skórovali – 4:2. V devětapadesáté minutě ještě stav duelu upravil František Wágner, ale ne srovnání stavu už nedošlo ani přesto, že Kadaňští zkusili hru bez gólmana.

Wolf – Trefný, Poizl, L. Chalupa, Foltýn, Eliáš, Jandus, Klodner – Wojnar, Chlouba, Wágner – Michnáč, Rindoš, M. Zabloudil – Koblížek, Řepík, Čech – Homer, Kuba, Z. Zabloudil.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ DUEL SKONČIL DEBAKLEM

Přestože Trhači tři ze čtyř duelů odehráli poněkud v rámci mezí. Jedno dokonce vyhráli 3:1, tak poslední střet se Stadionem v předchozí sezóně dopadl nelichotivě. Černožlutí si z Kalich Areny přivezli jednoznačnou a vysokou porážku 0:14.