Hradec Králové si už šetří energii na Kadaň

Jakub Coufal | 17.01.2006 | |

Po dvou domácích zápasech přichází na řadu zápas pravdy. Kadaň stále nemá jistotu ochrany před baráží a proto se musí poprat o body v Hradci Králové, který si ze všech sil drží poslední příčku zaručující play-off. Energetikům se v posledním kole nedařilo v Brně, Kadaň si naopak připsala 3 body po pohledném domácím výkonu. Potvrdit je může ve středu 18. ledna od 18:00.

Vzájemná bilance zápasů Kadaň – Hradec Králové

Sezóna 2005/2006

Letos už se oba týmy trochu poznaly. Nejprve ve druhém utkání ročníku. Zápas doprovázela mračna naplněná deštěm a nečas zavítal i pod střechu stadionu v podobě mlhy. Ještě než padla, stačili se Hradečtí ujmout vedení 1:0. Zanedlouho již 2:0. První rozvlnění sítě domácím hráčem bylo kolem 13. minuty. Branka však kvůli posunutí klece neplatila. Hrdinou první třetiny byl v závěru při přesilové hře Michal Oliverius, který snižoval na 1:2. Druhou hvězdou se mohl stát Petr Derfler na začátku druhého dějství, kdy se pokoušel překonat brankáře hostí při trestném střílení. Nepovedlo se. Do konce třetiny se pak ale domácím podařilo přeci jen fanoušky obrátit na svou stranu. Po trefách dvou aktérů v černožlutém se skóre měnilo na 3:2 pro domácí. Jenže s tím se Hradečtí rozhodně nechtěli smířit a do šaten se po druhé třetině odcházelo za stavu 3:3. V kabině domácích bylo zřejmě řečeno, že nejlepší bude rozhodnout hned na začátku závěrečné dvacetiminutovky. Jak se řeklo, tak se udělalo. 41. minuta a poslední branka tohoto utkání. Ke štěstí domácích do hradecké branky. Konečný výsledek tedy 4:3.

Ve druhém vzájemném klání se Severočechům nepodařilo okrást Hradec o tři body. V tomto zápase úřadoval Patrik Fořt, který se objevil u všech gólových akcí soupeře. Mužstva se v první dvacetiminutovce spíše oťukávala, jelikož Energetici nastoupili se značně obměněným kádrem. V druhém dějství se nejprve trefili Hradečtí, ale srovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Přesto závěrečná třetina začínala za stavu 2:1 pro domácí. Oba týmy pak dovolily protivníkovi po jednom gólu, z čehož vyplývá výhra 3:2 pro Hradecké.

Třetí utkání na ledě Severočechů bylo provázenou smůlou. Hned v prvním dějství nastřelili domácí pouze tyčku, za což pykali obdrženým gólem o chvíli později. V další části, když se Kadaňstí snažili srdceryvně vyrovnat, nastřelili opět konstrukci branky. Pravidlo nedáš dostaneš platilo i tentokrát. Za stavu 0:2 se Kadaňští s podporou fanoušků hnali za vyrovnáním, ale otevřená obrana se jim vymstila. V poslední pětiminutovce obdrželi ještě dvě branky, čímž byl uzavřen účet zápasu na 0:4.

Kadaň                 -          Hradec Králové      4:3
Hradec Králové        -          Kadaň               3:2
Kadaň                 -          Hradec Králové      0:4

Sezóna 2004/2005

V loňské sezóně má Kadaň s Hradcem jasnou bilanci. Dá se říci, že velký podíl na výsledcích zápasů zřejmě mělo cestování a onen uklidňující pocit domácího prostředí. V prvním vzájemném duelu se Hradec představil v Kadani, kde také nechal všechny body. Domácí si je po zásluze připsali za výsledek 4:1. Venku se ale konala skutečná odveta. Opět rozdíl tří branek, ale tentokrát byla radost na straně Hradce, 5:2. Třetí utkání se rozhodlo až v 62. minutě, jelikož po třech dvacetiminutovkách na světelné tabuli svítily dvě jedničky. Zápas rozhodl Standa Stavenský a dva body zůstaly v Kadani. Před svými fanoušky Hradec v posledním střetu nedovolil ani prodloužení. Jasně zvítězil 5:3.

Kadaň                 -          Hradec Králové      4:1
Hradec Králové        -          Kadaň               5:2
Kadaň                 -          Hradec Králové      2:1(PP)
Hradec Králové        -          Kadaň               5:3

Sezóna 2003/2004

Ještě o rok dříve nebyla vzájemná bilance tak vyrovnaná. Hradečtí si skoro mohli nechat recept na Kadaň patentovat. První prohra černožlutých s východočeským týmem přišla v prodloužení na domácím ledě, 2:3. Pokus o nápravu na horké půdě protivníka Severočechům rozhodně nevyšel podle jejich představ, 2:5. A další vzájemné měření sil na území Hradeckých a další neúspěch, tentokrát 5:7. Poslední utkání Kadaň – Hradec Králové této sezóny, kadaňský zimní stadion a konečně výhra. Domácí Kadaň odskočila o dvě branky hned v první třetině a do konce utkání si víceméně hlídala důležité body. Konečný stav 3:1.

Kadaň                -          Hradec Králové        2:3(PP)
Hradec Králové       -          Kadaň                 5:2
Hradec Králové       -          Kadaň                 7:5
Kadaň                -          Hradec Králové        3:1

Výkony Hradce v letošní lize

Hra Energetiků se nese ve znamení tvrdých bitev, v nichž má každý bod cenu zlata pro vytoužené play-off. Pro Hradec hraje fakt, že nemá žádné velké rozdíly mezi hrou venku a doma. Tříbodové vyloupení Lví arény či výhra v Ostravě jsou určitě výstražnou vizitkou pro soupeře. Na druhou stranu se doma nedaří tak, jak by si asi všichni fanoušci představovali. Naposledy, v souboji dvou Hradců, uhráli domácí jen těsnou výhru 5:4. Na Olomouc či Mladou Boleslav už Hradečtí nenašli recept vůbec.

Aktuální stav kádru Energetiků

V letošní sezóně se vedení Hradeckých potýká často s problémem, jak nahradit hráče, kteří musí utkání pouze sledovat z marodky. Před posledním zápasem s Kadaní se jednalo o šest hráčů, nyní se počet zastavil o jednoho zraněného níže. Do hry nemůže zasáhnout Petr Suchý s naštípnutou loketní kostí, či Tomáš Kolafa se zlomeným kotníkem. Týmu nepomůžou ani nachlazený Roman Vondráček a Pavel Suchý, jenž si zlomil lícní kost. Pětici uzavírá Zdeněk Toužimský díky hnuté páteři.

Statistiky

Na pomyslném vrcholu kanadského bodování v Hradci Králové se drží Patrik Fořt. Zasloužil se o to čtyřiatřiceti body (14+20). Na druhé místo se vyhoupl Jaroslav Roubík. Sice má o tři body méně, ale zato je nejlepším střelcem s šestnácti góly na svém kontě (16+15). Třicetibodové hranice dosáhl i Martin Koudelka (11+19). Mezi obránci stále nejvíce vyniká Aleš Černý. Dvanáct bodů (3+9).

Pozice jedničky není u Východočechů jasně dána. Úspěšnější z dua gólmanů je momentálně Tomáš Dušek s průměrem 2,53 a úspěšností 92,04%. O čtyři zápasy více (25) má na svém kontě Vladislav Koutský. Na jeho navštívence se vyskytuje průměr 2,57 či úspěšnost 91,80%.

Poslední utkání Hradce Králové

Nažhavená Kometa Brno dlouho dovolila pomýšlet svým hostům na vítězství. Pak ale přišla 3. třetina a tutam bylo po nadějích Energetiků. Na skóre 2:0 ještě Hradečtí zareagovali brankou Přeučila, ale to bylo vše. Když Kometa přidala pět minut před koncem gólovou pojistku, byl stav zpečetěn na 3:1.

Sestavy z posledních utkání

Hradec Králové: Koutský (Dušek) - Blanár, Černý, Linhart, Šeda Michal, Mocek, Hendrich (Daňo) - Fořt, Roubík, Kašík - Přeučil, Koudelka, Volráb - Cetkovský, Šeda Jan, Tvrzník - Diviš, Domin, Fišer

Kadaň:Hübl - Klaus, Hlubuček, Lašek, Vobořil, Hlavatý, Staněk, Stavenský, Valčák, Kajer, Derfler, Postl, Žák, Zika, Polanský, Tauš