Jen osm bodů dělí okresní rivaly

Katka Hodková | 22.11.2004 | |

Tabulka 1. ligy po pětadvacátém kole jasně ukazuje, že Ústí nad Labem a České Budějovice se ujali vedení a jejich vzájemné zápolení již jen málokdo ohrozí. Chomutov kvůli posledním čtyřem prohraným utkáním klesl na třetí příčku, zde se však drží jen díky lepší bilanci nad Kometou. Pro Kadaň by vítězství v derby znamenalo větší naděje na play off, ale Chomutov již nemůže déle váhat, jinak se mu sen o předním místě v tabulce rozplyne jako mýdlová bublina. Nemilosrdný boj odstartuje ve středu v 17 hodin a 30 minut na ledě Duhového stadionu. Fanoušci Kadaně, nenechte mančaft ve štychu a přijeďte podpořit své favority. Vždyť Chomutov není neporazitelný titán.

Čtyři poslední zápasy

Začalo to Kometou a kdo ví, kde šňůra nevydařených pokusů skončí. Chomutov naposledy vyhrál 10. listopadu na ledě Mladé Boleslavi - 5:0, od té doby se mu smůla lepí pořádně na paty. V Brně Severočeši poprvé po dlouhé době vůbec neuspěli a i přes nesmírnou snahu ztratili další tři body i s Horáckou Slávií Třebíč, na domácí půdě darovali body ústeckému Slovanu a naposledy podlehli Českým Budějovicím. Kadaň se v poslední době vyjma sobotního utkání s Havířovem střetla s identickými soupeři, podlehla v Brně a Ústí, převálcovala Třebíč a ukázala, že pokud se budou chít Budějovice vrátit do extraligy, nikterak jim to neusnadní.

Statistiky vzájemných utkání

Ambice jsou na místě, Kadaň je při chuti, sebedůvěru v minulých kolech neztratila a tak by mohla v nadcházejícím zápase splatit porážku z úvodu letošní sezóny, kdy podlehla Chomutovu na domácím ledě 1:2. Všechny branky padly až v posledních deseti minutách, nejprve se ve 40. minutě trefil Michal Jeslínek po asistenci Josefa Révaye, o 17 minut později se skromně postavil do vedlejší pozice a přihrál Martinu Malátovi na druhý chomutovský gól. Kadaň zmobilizovala síly a minutu před koncem snížil Lukáš Bednařík ve spolupráci se Lukášem Špeldou a Martinem Klausem. Snahu černožlutých o vyrovnání zastavila až závěrečná siréna. Uvidíme, zda oba celky opět zvolí vyčkávací taktiku, kdy se o výsledku rozhodne až v závěru nebo se tentokrát jednomu ze soupeřů podaří odskočit hned v úvodu.

Aktuální stav chomutovského kádru

Útočník Josef Ibl se podle nejnovějšího vyjádření klubu vrací zpátky do druholigového Klášterce nad Ohří, odkud přišel v létě do Chomutova. Naopak soupisku A týmu posílí talentovaný chomutovský odchovanec Libor Řepík. Šikovný útočník se vrací ze svého působení v druholigovém Klášterci, kde odehrál 14 utkání a připsal si osm bodů (4+4). V pátečním zápase juniorů proti Hvězdě Praha vstřelil dva góly a v posledním utkání proti Budějovicím si odbyl svou premiéru v první lize. Mimo hru by kvůli zranění měli být Michal Podolka, Martin Szakal, Jaroslav Veverka, Martin Malát a Petr Polodna. Branku Chomutova bude znovu hájit zkušený Luboš Horčička, jemuž však procentuelní úspěšnost klesla poslední dobou na 92,28, což znamená zhruba 2,33 obdrženého gólu na jeden zápas.

Ostří si už jistě brousí nejproduktivnější střelec Michal Jeslínek, v dosavadních utkáních desetkrát rozsvítil červené světlo za soupeřovo svatyní a desetkrát asistoval. Kadaňskou obranu by mohl jistě pozlobit ještě útočník Kamil Koláček, Petr Jíra nebo Radek Šíp. V zadních řadách se poslední dobou naopak ukazuje bek David Hájek, jenž je držitelem 17 kanadských bodů za 8 branek a 9 asistencí. V plus-mínus bodech se se svými +12ti jako nejostřílenější ukazuje obránce Martin Nosek.

Sestavy z posledního utkání:

KLH Chomutov: Horčička - D. Hájek, Révay, Pulpán, Nosek, Trefný, Řezníček, Prošek, Plaček - Jeslínek, Koláček, Boušek, Jíra, Šíp, Hahn, Buchal, Charousek, Řepík, Martenek, Mikšovic, Pražák.

SK Kadaň: Hübl – Pospíšil, Hlavatý, Klaus, Staněk, Vobořil, Meňhart, Špelda – Michal Polák, Tvrdek, Pech, Kajer, Bednařík, Kuchler, Polanský, Žák, Jabrocký, Postl, Stavenský,Vojtěch Polák, Derfler.