Jihlava si v Kadani nemůže dovolit další ztrátu

Jakub Coufal | 09.12.2008 | |

Na přelomu základní a nadstavbové části soutěže zažívá Kadaň nárůst formy. Přichází část sudá – lichá, ve které Severočeši napoprvé přivítají Jihlavu. Hokejisté Dukly v poslední době omezili zisk bodů a proto využijí každou příležitost k nápravě. Naopak Kadaňští si věří a doufají v další prodloužení vítězné série, která se může vyšplhat na sympatickou sedmičku. Kdo nakonec bude šťastnějším celkem se ukáže ve středu 10. prosince od 18:00 v Kadani.

Aktuální stav kádru

V klidných vodách středu tabulky pluje loď jihlavského týmu. Současné 7. místo určitě není důvodem k nespokojenosti. Přesto musí být Dukla neustále na pozoru, bouře může přijít kdykoliv. Možné varování přichází v úvahu při pohledu na poslední odehraná klání. Z 5 posledních kol vyhrála Dukla pouze jedinkrát.

Kanadskému bodování týmu a potažmo i celé ligy dominuje Daniel Hodek (17+23). Pouze o jedinou asistenci méně má na svém kontě Oldřich Bakus (17+22). O síle a nebezpečnosti útoku Jihlavy tak nelze ani v nejmenším pochybovat.
Jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi je Milan Řehoř. Úspěšnost přes 93% přidělává vrásky všem útočníkům, kteří na ledě míří proti němu. Průměr přes 2,5 branky na zápas také není nejhorší vizitkou jihlavské opory.

Odehraná utkání v lize

Jak již bylo zmíněno, dorazil do týmu Dukly mírný předvánoční útlum. Z 15 posledních možných bodů se podařilo získat pouhé 3 na domácím ledě s Chrudimí. Na obhajobu Dukly nutno dodat, že pouze 1 porážka byla ve vlastní tvrzi. Zbylé 3 prohry se odehrály na hřištích soupeřů. Ta poslední se odehrála na nedalekém ledě v Chomutově. Klub ledního hokeje zvítězil přesvědčivě poměrem 6:1. Přesto nelze spoléhat na případnou krizi Jihlavy, která bude chtít v Kadani potvrdit své postavení v tabulce.

Vzájemná utkání

Úvodní měření sil se odehrálo v Kadani. Oba soupeři předváděli vyrovnaný a bojovný hokej. Domácí se celých 60 minut statečně rvali o výsledek. Autorem jediného gólu Kadaně byl Ladislav Boušek, přestože i další hráči byli blízko zakončení. Nejdramatičtější okamžiky se strhly ve 3. třetině, kdy hosté s trochou štěstí utekli o 2 branky. Smolným okamžikem pro domácí pak bylo neproměněné trestné střílení Bouška, které mohlo s kartami zamíchat trochu jinak. Dukla si odvezla plný počet bodů za výhru 1:2.
Duel v Jihlavě se Severočechům vůbec nepovedl. Utkání bylo zpočátku vyrovnané, hrálo se ze zabezpečené obrany, přesně tak, jak se očekávalo. Zahajovací třetina skončila bez branek. Ve 2. části se domácím povedlo vsítit branku a od té doby bylo na ledě jediné mužstvo. Severočeši podali jeden z nejhorších letošních venkovních výkonů. Dukla si tak zaslouženě připsala tři body za vítězství 5:2.