K poslední venkovní přípravě do Benátek nad Jizerou

Sabina Nováková | 30.08.2017 | |

K a d a ň – Poslední výjezd Trhačů v rámci přípravných zápasů je tu a spolu s ním také šance na odplatu. Hráči zamíří do Benátek nad Jizerou, kde je čeká předposlední zápas přípravy. Kadaň již má za sebou vzájemný zápas, a to na domácí půdě, kde si nechala vzít dvougólové vedení, a v zápase tak podlehla 2:3. Rozhodující byla poslední třetina, kdy svěřenci Jiřího Kudrny předvedli třígólový obrat, a odjížděli tak s těsným vítězstvím.

V přípravné části nadcházejícího rivala převažují výhry nad prohrami. Poprvé benátečtí hráči vyjeli do Prahy, kde padli se Slavií 1:4. Další utkání bylo šancí na odvetu, ale i přes domácí prostředí Středočeši opět prohráli 2:3. Následovala série šesti vyhraných zápasů v řadě, kdy liberecká farma porazila Stadion Litoměřice v prodloužení, přejela doma Ústí nad Labem 6:2, poté se radovala z výhry proti německému EV Landshut. Hráči Benátek opět za stavu 6:2 přestříleli rakouský Salcburk. Dalším utkáním bylo právě to s Kadaní, odkud odjížděli pošesté jako vítězi s těsným výsledkem 3:2.

Poté, co záložní tým Bílých Tygrů nestačil doma na Litoměřice, nevyzrál ani na ústecký Slovan, s nímž prohrál 2:4. Zápas v krajské metropoli pod Střekovem otevřel Daniel Vrdlovec, jenž zajistil svému týmu na domácím ledě náskok 1:0. Ve druhé periodě bylo štěstí opět na straně Slovanu a již jmenovaný hráč vstřelil druhou branku zápasu. Za několik minut vycítil šanci David Bernad a pomohl domácím navýšit náskok na 3:0. Na opačné straně se v pětatřicáté minutě trefil z předbrankového prostoru Dominik Hrníčko a do šaten se odcházelo za stavu 3:1 pro ústecké lvy. Třetí část zápasu začali lépe opět domácí a Marek Macek zamířil do odkryté branky. Benátky nad Jizerou se ještě nevzdávaly a jednačtyřicet sekund před koncem utkání se prosadil Petr Wiencek. Více se již nestihlo a utkání skončilo 2:4.

Ve vzájemném utkání Kadaň s Benátkami prohrála těsně 2:3. Za domácí se prosadil v prvním dějství střelou o břevno Šimon Száthmáry, jehož ve druhé třetině následoval Tom Ringler, který měl v utkání hned několik šancí a nekompromisním blafákem v tomto případě branku neminul. Poté Středočeši předvedli smršť gólů a dvoubrankový náskok Trhačů přišel vniveč. Utkání skončilo definitivně výhrou souboru Jiřího Kudrny 3:2.

Poslední sestava Kadaně v přípravném utkání na domácím ledě proti Litoměřicím: Pavlát – D. Novák, Cestr, L. Chalupa, Černý, Hlaváček, Lidák – Tůma, Rindoš, Wágner – Hlava, Rob, Chrpa – Krejčiřík, Tupý, Adámek – Hierman, A. Macháček, Szathmáry.

Sestava Benátek nad Jizerou z posledního odehraného utkání v Ústí nad Labem: Stezka – Kunst, Husa, Havlín, Turský, Tržický, Maier – Hrníčko, Chrtek, A. Dlouhý – Jeník, R. Veselý, Psota – Průžek, Kuťák, Wiencek.

Trhačská přípravná fáze na ligové zápasy WSM ligy je téměř u konce. Po utkání s Benátkami čeká tým trenérů Kašeho s Koláčkem už jen poslední domácí zápas s německými Drážďany. Doposud si Kadaňští v přípravě nevedli příliš dobře. Zaznamenali tři výhry a pět proher. Dvě výhry vytěžili na ledě soupeře, a to v Klatovech a v Ústí nad Labem, kde oba zápasy vyhráli v poměru 5:3. Vysokým rozdílem skončil také zápas proti Klatovům, které Trhači smetli poměrem 9:2.