Kadaň čeká záchranářský duel v Mostě. Získáme body pod Hněvínem?

Jiří Novotný (KAD) | 03.01.2017 | |

K a d a ň - Premiérový duel v roce 2017 sehrají Trhači na ledě posledního Mostu. A půjde o hodně! Případná výhra dodá Kadaňským více klidu do závěrečné fáze základní části, porážka by naopak dostala Most na dostřel. Zápas startuje ve středu 4.1. v 17:30.

HC Most

Mostečtí sice před sezonou vyhlásili vyšší ambice než jen obvyklý boj o záchranu, což se jim ovšem naplnit nepodařilo. Po 37 odehraných duelech okupují poslední příčku, na předposlední Kadaň ztrácejí sedm bodů. Jasně hovoří i skóre. 70 vstřelených branek je nejméně z celé soutěže, 125 inkasovaných pro změnu nejvíce.

Poslední výhru Mostečtí zaznamenali 5. prosince, kdy na svém ledě zdolali Benátky. Od té doby natahují zatím šestizápasovou sérii proher.

minulé kolo

V pátek do Mostu zajížděli rivalové z Litoměřic. Domácí byli povzbuzeni bodem z Třebíče, kde podlehli 4:3 po prodloužení. Ačkoli svého soupeře jasně přestříleli, z plného bodového zisku se radoval Stadion. Tomu se podařilo v první třetině odskočit na 2:0, za domácí pouze snížil Kubinčák. Most - Litoměřice 1:2.

Sestava Mostu: J. Hübl – Šesták, Charousek, Strejček, Šefl, Drábek, Cvrk – Kubinčák, Divíšek, Smolka – Rod, Havlíček, Řehoř – Jícha, Alinč, R. Veselý – Trübenekr, Mical.

Aktuálně z mostecké kabiny

Po Vánocích se trenérského kormidla ujal ostřílený kouč Aleš Totter. Čtyřiačtyřicetiletý lodivod, známý mimo jiné z působení v Chomutově, přišel z Havlíčkova Brodu. Ještě předtím Most posílil exkadaňský Radek Veselý, který již stihl odehrát 7 zápasů (1+1). Obranné řady vyztužil veterán Václav Drábek. Kabinu naopak po Novém roce opustil brankář Jaroslav Hübl, který bude do konce sezóny působit v Pardubicích, odkud má do Mostu stále vyřízeny střídavé starty.

vzájemné zápasy

Poprvé se oba celky střetly na mosteckém ledě v rámci 12. kola. Lépe do utkání vstoupil domácí Most, který se na začátku druhé třetiny dostal až do tříbrankového vedení. Trhači rychle snížili na 1:3 v přesilové hře střelou Jakuba Trefného. Na 2:3 snížili Trhači další brankou v přesilové hře, v čase 58:15 skóroval Ondřej Beránek. Vyrovnávací gól ovšem domácí nepřipustili. Most - Kadaň 3:2.

Listopadová odveta byla v režii domácích Trhačů. Po bezbrankové první třetině se probudil domácí tým, který ovládl druhou třetinu 3:0 po přesilovkové trefě Martina Šťovíčka a dvou zásazích Romana Chlouby. Hosté sice snížili hned na začátku poslední třetiny, ale na rozdíl tří branek utekli Trhači po brance Jaroslava Mrázka. Most pak již pouze korigoval na konečných 4:2 brankou z trestného střílení.

Tým Mostu pod lupou

Mostečtí se mohou spoléhat na zkušené brankáře. Nejvíce vytěžovaným je světoběžník Jaroslav Hübl, jenž v minulé dekádě patřil mezi opory kadaňského klubu a v černo-žlutém dresu zanechal hlubokou stopu. Dalším je dlouholetý extraligový gólman Marek Pinc, známý například z Vítkovic či Liberce.

Mezi hlavní pilíře defenzivy patří 31letý obránce Kamil Černý, suverénně nejproduktivnější zadák (5+6). Mostečtí sázejí i na na mladé beky, prostor dostávají 20letý Aleš Rulík (1+4) s 21letým Davidem Šestákem (0+4). Bodové konto Kamila Charouska, jenž tradičně patřil mezi nejproduktivnější beky, zatím čítá pouhé dvě asistence.

Zkušené hráče má trenér Totter k dispozici i v útočných řadách. Nejproduktivnějším je matador Tomáš Divíšek, jenž má na kontě 24 bodů (10+14). S 16 body následuje Tomáš Rod, 13 má Pavel Smolka. Za nimi figurují velezkušení Jan Alinč a Vojtěch Kubinčák s dvanácti a jedenácti body.

O zápase

Derby mezi Kadaní a Mostem vypukne na mosteckém zimním stadionu tuto středu 4.1. v 17:30. Přijeďte podpořit Trhače v důležitém boji! Připraven bude rovněž textový online přenos.