Kadaň jede pro další body na horký led Ústeckého Slovanu

Ondřej Holl | 13.01.2013 | |

K a d a ň - V sobotu sehráli naši borci těžký zápas se soupeřem z Třebíče. Nyní je čeká další zápas o každý kus ledu. Tým SK Kadaň zajíždí na horký led třetího týmu ligy, kterým je Ústí nad Labem. Ve vzájemných zápasech v letošní sezóně Slovan nad Kadaní dominuje, ale černožlutí se v derby určitě nenechají zastrašit a budou se rvát o každý bod.

Oba týmy ze severu Čech se spolu utkaly již třikrát a všechny zápasy vyhrál Slovan. První zápas se odehrál ve 2. kole v Kadani a Ústí zápas vyhrálo 3:5. Branky za Kadaň stříleli Jiří Charousek, Marek Račuk a Petr Stoklasa. Druhé klání bylo v plánu v 15. kole na ledě Slovanu a opět zvítězili Lvi, tentokrát 5:2. Branky v zápase stříleli za Ústí Roubík, Čermák s Tůmou dali po dvou brankách a za Kadaň Gajovský a Hafenrichter. Zatím poslední střetnutí obou celků bylo hráno ve 28. kole a bylo asi nejvíce vyrovnané. Po základní hrací době byl stav nerozhodný 2:2. Bonusový bod pro Ústí vystřelil v prodloužení Robin Kovář, který tímto zásahem dokončil svůj hattrick.

Nejproduktivnějším hráčem Lvů je jejich kapitán Jaroslav Roubík, který zaznamenal celkem 49(22+27) bodů za 33 zápasů. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Robin Kovář, který má na kontě 38(24+14) bodů. Tentýž hráč kraluje i tabulce střelců. Nejproduktivnějším obráncem je Lukáš Poživil se 32(11+21) body. Králem v brance Slovanu je podle statistik mladý brankář Michael Petrásek, který má průměr 1,55 gólu na utkání a procentuální úspěšnost nad 93 procenty. Ovšem je nutno podotknout, že má o několik zápasů méně než jeho konkurenti Zdeněk Orct a Vladislav Koutský.

Oba týmy mají odehráno celkem 40 soutěžních zápasů. Ústecký Slovan se nachází na třetí klidnější pozici s 85 body a ukazuje, že i se sníženým rozpočtem patří ke špičce 1. Ligy. Kadaň, která díky výhře nad Třebíčí, postoupila na čtvrté místo má 73 bodů.

Poslední vzájemný zápas:

1.liga - 28. kolo SK Kadaň - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:3p (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Po opatrném začátku dokázali hosté využít hned svojí první přesilovou hru a v 6.minutě se ujali vedení. Kadaň zabrala, měla několik slibných šanci, ale ujala se až branka Bronislava Andrese po přesné přihrávce Jaroslava Hafenrichtera v 10.minutě. Vedení na domácí stranu strhl na začátku druhé třetiny Filip Seman, favorit z Ústí však vyrovnal ve 33.minutě, když využil opět výhodu přesilové hry. A protože ve třetí části branka nepadla, šlo se za stavu 2:2 do prodloužení. Tam rozhodlo vyloučení domácího Jakuba Trefného a hostující Robin Kovář zkompletoval hattrick.

Sestava našeho příštího soupeře ze zápasu s Benátkami:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (na nájezdy Petrásek) - L. Poživil, Holomek, Vl. Brož, P. Hořava, Vobořil, K. Černý, F. Pavlík, Špelda - R. Kovář, Roubík, Ludvík - D. Tůma, M. Čermák, Sklenička - Matai, Rod, Handlovský - P. Přeučil, V. Meidl, Daniel Boháč

Utkání startuje v 17:30 hodin ve Zlatopramen Aréně v Ústí. Pro zajímavost se do sestavy Kadaně vrací Karel Ton. Pro ty, kteří nepojedou podpořit naše kluky přímo na místo, bude připraven textový online přenos.